Saç Bakimi?
Yıllardır seboreik dermatitle boğuşuyorum saç için bendeki tek çözümü clear man(çinko içerikli) ve en az 2 günde 1 yıkama.
Yüzüm için ise elimde kesin bir çözüm yok malesef Sad
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Ben zeytin yagli sabun kullaniyorum sac diplerimde sampuan kullanirken yaralar ve kepekler vardi ve su an saclarim canli ve saglikli

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim problemim seboreik dermatit değil gerçi ancak kaşıntılı/kanamalı bir kepek sıkıntım vardı.

Şampuan kullandıktan sonra duştan çıkmadan saçlarımı elma sirkeli su ile yıkadım. Bunu haftada 1 yada 2 defa uyguladım. 2 Lt suya yaklaşık yarım yada bir çay bardağı arası elma sirkesi katarak uyguladım bir süre. 1 yılı geçti bir sıkıntı yok.

Belki denemeyi düşünebilirsiniz.

(16/04/2014, Saat: 00:58)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır seboreik dermatitle boğuşuyorum saç için bendeki tek çözümü clear man(çinko içerikli) ve en az 2 günde 1 yıkama.
Yüzüm için ise elimde kesin bir çözüm yok malesef Sad
www.BarbarosRazors.com

Ben de sabun kullanmaya dönmüştüm ki kepeğim önünü alamadım. Doktorluk oldum. Cosmed diye bir şampuan önerdi. Biraz tuzlu ama kepeği kesti. Miktar olarak da çok az kullanmak yetiyor. Köpürmesi çok iyi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Konuyu tekrar hortlatalım Smile

Saçlarım ince telli ve açık kumralım. Şakak kısımlarında bir dökülme mevcut. Alnımda açık olduğu için yıllardır daha fazla dökülmesin diye dünya para harcadım ve kullanmadığım şampuan,serum kalmamıştır. Yıllardır bana kel kalacaksın diye dalga geçen arkadaşlarımın şimdi ki hallerini görünce, bu söylediklerini hatırlatıyor ve saçlarımı iyi korumuşum diyorum Smile

Sonuç olarak Kerastase Homme Capital Force (Turuncu) ve Kerastase Specifique Bain Stimuliste Gl (İnce telli) kullanıyorum.

Saç dökülmesi için de en etkili ürün Regaine(solüsyon). Avrupada Regaine, Amerikadan gelen ürünler ise Rogaine ismiyle satılır.
Kullanım kolaylığı sağladığı için köpük formu da mevcuttur ancak her ikisini de kullanmış biri olarak solüsyonun daha etkili olduğu söyleyebilirim. Sürekli kullanım mecburidir. yoksa tekrar dökülmeye başlar. Tabi ilk 3 ay kullandıktan sonra kullanım sıkılığı azaltılabilir.
(08/05/2015, Saat: 12:18)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu tekrar hortlatalım Smile

Saçlarım ince telli ve açık kumralım. Şakak kısımlarında bir dökülme mevcut. Alnımda açık olduğu için yıllardır daha fazla dökülmesin diye dünya para harcadım ve kullanmadığım şampuan,serum kalmamıştır. Yıllardır bana kel kalacaksın diye dalga geçen arkadaşlarımın şimdi ki hallerini görünce, bu söylediklerini hatırlatıyor ve saçlarımı iyi korumuşum diyorum Smile

Sonuç olarak Kerastase Homme Capital Force (Turuncu) ve Kerastase Specifique Bain Stimuliste Gl (İnce telli) kullanıyorum.

Saç dökülmesi için de en etkili ürün Regaine(solüsyon). Avrupada Regaine, Amerikadan gelen ürünler ise Rogaine ismiyle satılır.
Kullanım kolaylığı sağladığı için köpük formu da mevcuttur ancak her ikisini de kullanmış biri olarak solüsyonun daha etkili olduğu söyleyebilirim. Sürekli kullanım mecburidir. yoksa tekrar dökülmeye başlar. Tabi ilk 3 ay kullandıktan sonra kullanım sıkılığı azaltılabilir.

Ülkemizde Minoxine olarak da satılıyor sanırım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(08/05/2015, Saat: 13:12)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkemizde Minoxine olarak da satılıyor sanırım.

İceriginde bulunan etken madde minoxidil.

Bundan türeyen farkli ama benzer isimlerde urunler mevcut. Eczanelerde satilan mavi minoxil spreyi gibi.
Minoxine ve minoxidine farkli ama icerikleri benzer urunler. İsimleri kolay karistirilabilir.

Regaine solusyon bana kalirsa digerlerinden daha etkin bir ürün. (Minoxil spreyi de kullandim)
Amerika da yillardir satan ve bir cok kisinin begendigi bir ürün ancak ülkemizde satılmiyor. Aman dikkat! İnternette satilanlara sakın olarak kanmayın. O isimde bir ton site var ve bana kalırsa güvenilir degil.
Yurt disina cikiyorsaniz kendiniz yada bir tanidiginiza aldirin. En guvenlisi bu.

39c145271000acb6fa89230ded78c01c.jpg
Minoxidil kullandım yıllarca ama gerçekten bıktırıyor. Sonra %100 doğal bitkisel şampuan kullanımına geçtim. Tedarik sıkıntısı olunca selesta marka el yapımı saç kullanımına uygun sabunlara geçtim. Memnunum. Hafif bir kepek olabilse de saçlar daha az dökülüyor ve biraz daha dolgun. Kimyasal içerikli jel ve şampuan kullanmayı bıraktım. Geltir ahalisini de bu konuda duyarlı görmek güzel.
(08/05/2015, Saat: 16:08)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minoxidil kullandım yıllarca ama gerçekten bıktırıyor. Sonra %100 doğal bitkisel şampuan kullanımına geçtim. Tedarik sıkıntısı olunca selesta marka el yapımı saç kullanımına uygun sabunlara geçtim. Memnunum. Hafif bir kepek olabilse de saçlar daha az dökülüyor ve biraz daha dolgun. Kimyasal içerikli jel ve şampuan kullanmayı bıraktım. Geltir ahalisini de bu konuda duyarlı görmek güzel.

Bitkiselden yarar görebiliyorsanız çok güzel. Aynen kullanmaya devam edin hocam.
Bu işin de bir gün gelecek çözümü bulunacak Smile 
Yaklasık on yıldır saç tıraşımı kendim yaparım. Bugün progress feather ve proraso yesil ile saç ve sakal tıraşımı soğuk su ile yaptım bayağı bir serinlik oldu Smile Rahat olun bırakın dökülsün Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: