Saç Bakimi?
Epeydir bebe şampuanı kullanıyorum. Böyle daha rahat.
(19/04/2020, Saat: 14:21)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Epeydir bebe şampuanı kullanıyorum. Böyle daha rahat.

Çok eski bir bayan kuaförü (kendisi eski yeşil çam yıldızlarının saçlarınıda yapmış film setlerinde) şimdi rahmetle anıyorum, mekanı cennet olsun çok iyi bir ağbimizdi. Kendiside en iyisinin bebe şampuanı olduğunu söylemişti. Bir arkadaşımda uzun süredir bebe şampuanı kullandığını söylemişti. Bende artık böyle takılmayı düşünüyorum, gerçi pekte saç kalmadı kafada Smile
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Dalin bebe şampuanı mı bahsettiğiniz?
Bebe şampuanını bana da dermatolog tavsiye etti bir müddet kullandım ama saçtaki wax vb şekillendiricileri çıkarmıyor o yüzden bıraktım. PH 5.5 olan şampuanlardan kullabilirsiniz. Spesifik bir sorun yoksa saçınızda.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Genelde Dalin kullanıyorum. Temizleyiciliğinin biraz düşük olduğu doğrudur. Bir köpürtme fazla kullanmanız gerekebilir. Benim kullanım gerekçem şampuan markalarının uçan-kaçan vaatleri; boyalı saçlar için, kepek için, hassas saçlar için, yağlı saçlar için, yıpranan saçlar için, 1. aşama, 26. aşama vs vs palavraları... Kafa bulanınca en sadesine yöneldim.
Ben normalde sadece banyo sabunu kullanıyorum. Küçük bebeğim için dalin bebe şampuanını denemek amacıyla aldığımda hem cildi hem saçı çok kuruttuğunu gördüğüm için vazgeçmiştim kullanmaktan.
saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra havluyla kurulayıp hafif nemli saça Tresan veya Otacının saç toniğini uygulamanızı tavsiye ederim. durulama gerektirmiyor, saçları besliyor ve saça şekil verme açısından da iyi.
TemeT NoscE
(04/06/2020, Saat: 16:13)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra havluyla kurulayıp hafif nemli saça Tresan veya Otacının saç toniğini uygulamanızı tavsiye ederim. durulama gerektirmiyor, saçları besliyor ve saça şekil verme açısından da iyi.

Tavsiye için teşekkürler komşum. Bir süredir duş sonrası hem vücut hem de saç ıslakken doğal kantaron uyguluyorum ve 1-2 dakika içinde kurulanıyorum, nemlendirme açısından iyi geldi. Ama saçı beslemesi açısından önerdiğiniz ürünleri inceleyeceğim.
Ben geçenlerde bir yöresel ürünler fuarında corekotu yagli sabun aldım, genelde çok doğal da olsa sabun bende kepek yapar ama bu sabundan hiçbir sorun olmadı. Saclar için doğal ürün kullanmak gerek diye düşünüyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: