İlk Geleneksel tıraş(Sorunlu Sakal)
bepanthol krem için ne diyorsunuz işe yarar mı sizce? şap,tend skin,bepanthol hepsini deneyeceğim Smile
hocam boynunuzun sakal yapısı benimkine çok benziyor gırtlak bölgesi aşşağıya doğru sağ ve sol tarafi ise gittikçe yukarı doğru dönüyor gibi gördüm. gırtlağı aşağı doğru alıp boynun sağ ve sol tarafını yukarı doğru almayı deneyin. ben öyle yapıyorum eğer boynumun sağ ve sol tarafını aşağı doğru alırsam tahriş kaçınılmaz oluyor.
aynen öyle bruker doğru görmüşsün sakal yapısı. seninki de öyle ise sen çözebildin mi?
(17/04/2014, Saat: 02:31)anıl gökçe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynen öyle bruker doğru görmüşsün sakal yapısı. seninki de öyle ise sen çözebildin mi?

ben büyük oranda çözdüm eskiden boynun kenarları pütür pütür olurdu noktasal kızarıklıklar belirirdi şimdi onlar kalmadı. teknik hatalarım yüzünden ufak tefek tahrişler yaşıyorum sadece arada. bence sizin probleminizde benimkine benzer.
inş halledebilirim ben de bakalım bi kaç aya neler degisecek Smile
Bepantol plus...her gun sabah tras sonrasi.bende ise yariyor.
Her ne kadar sakal çıkış yönünüzü bilseniz de yüzünüzdeki köpük tıraş olurken sakallarınızın yönünü görmenizi engeller ve sizi yanıltabilir, ben gırtlak bölümünden biraz sorunluydum, Avon kozmetiğin şeffaf traş jelini aldım, bu jel, yüzünüzde ne kadar yayarsanız yayın hiç bir şekilde köpürmeyen bir ürün, böylece sakallarımı görerek traş olmuştum.
Artık traş tekniğim buna göre gelişti, ürünün yarısını kullandım ve elim alışınca bıraktım ..
Siz de çok karışık bir yönü bulunan sakallarınızı görerek traş olmayı, elinizi buna göre alıştırmayı deneyebilirsiniz ...
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
tşkr ederim deneyeceğim
evet üstadlar ilk makineyle traşımı olmuş bulunmaktayım Smile sıcak bir duşa girdikten sonra köpüğümü hazırladım arko sabun+derby krem ile yaptım tasta ilk köpük yapısıma ragmen köpüğü gayet güzel becerdiğime inanıyorum yiyesim geldi resmen Smile yüzüme köpüğü uyguladım elimle biraz gezdirdim yıkadım kuruladım. Sonrasında kuaf traş öncesi jeli yüzüme iyice yedirdikten sonra köpüğü yüzüme uyguladım.wilkinson makine+bıcagı ile işe giriştim Smile 2 perde attım.hatta 3 ü mü girsem dedim çok sevdim cunku Big Grin ama ilk tıraştan abartmiyim dedim.
traş sonrası ise soğuk su ile yüzümü yıkadım şap sürdüm sürerken hafif bi yanma yaşadım ama cok degildi.5 dakika bekledim cildim iyice gerginleşti sonra yine soğuk su ile yıkadım kuruladım.tend skin sürdüm pamukla bunu sürerken biraz daha fazla yandı cildim ,10 dakıka bekledım en son arko c yağlı kremi uyguladım ve olayı bitirdim.
sonuca gelirsek gayet memnun kaldım traştan dediklerinizi ve forumda okuduklarımı uygulamaya calıstım makineyi bastırmadan kesmeye calıstım sadece duddagın ucuna kücük bir çizik oldu Smile.yine tıraşa başlarken bogazım kıp kırmızıydı eğer bu traşı kartusla olmuş olsaydım maf olucaktım kesin eminim. birde wilkinson jilet şimdilik idare etti çok keskin degildi ama memnun kaldım mükemmel bir şekilde kaymadı ciltte.dediginz gibi biraz kör ama perma sharp gibi bi jiletle traş olsaydım kötü olurdu büyük ihtimalle.cildim alısınca daha keskin jiletlere gecerim diye düşünüyorum.
tavsiyelerinizi bekliyorum
Sıhhatler olsun.
Geleneksel tıraş virüsü bir kişiye daha bulaştı Big Grin
Bütçede büyük bir delik açlmasına hazır olun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,699 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,251 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 3,002 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,476 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,619 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,344 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,591 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,637 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,932 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,414 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: