BOLZANO
(02/09/2016, Saat: 17:56)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu eski jiletlerden evvelce bende kullandım. Tahriş yapan problemli jiletler olarak hatırlıyorum. Acaba farklı sürümler mi mevcut bilemiyorum.

Evet bendekiler de bunlar. Sahte olacağını sanmıyorum. Yani kim uğraşır bununla bilemem de, yalnız jiletin üstünde en ufak bir ibare yok. Aynen Kai gibi.
Bu arada benimkiler de seyyar satıcı Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(02/09/2016, Saat: 17:56)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu eski jiletlerden evvelce bende kullandım. Tahriş yapan problemli jiletler olarak hatırlıyorum. Acaba farklı sürümler mi mevcut bilemiyorum.

Cevabın için teşekkür ederim komşum, evet bende tahriş yaptı, kullanamadım. Bu arada ben bu sorumu unutmuştum açıkçası, 8 gün sonra 1 yıl olacakmış bu soruyu soralı Rolleyes
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Barbaros tr-1 ve progress ile denediğim bu jilet benden geçerli not alamadı. Keskinligi iyi ama konforlu gelmedi bana. Ayrıca bir miktarda kaşıntı yaptı.
Fiyatına göre tercih edebileceğim bir jilet değil.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bolzano’yu bende hiç beğenmedim. Sakallarım sert ama cildim hiç hassas değildir. Soğuk suyla tıraş olduğum için çok nadir tahriş sorunu yaşarım. Aynı jileti 2 defa Merkür 34C ile kullandım. 1. denemede hiç keskin gelmedi, kısmen konforluydu. Bazı jiletler gibi sonradan daha keskin olabilir diye düşünerek aynı ekipmanla 2. kez tıraş oldum. Olmaz olaydım Confused. Hem keskinlik iyice azalmıştı hem de tahriş ve kaşıntı yaptı.
Çok bişey beklemediğim bir jilettir ama tıraş sonrası kaşıntı yapmaz. Bu noktada kanaatim kardeşi treet ten iyidir.ancak f/p ürünü olduğunu söyleyemem.
Yaklaşık 20 kadar farklı çeşitte jilet kullandım, en kötüsü Bolzano diyebilirim. Keskinligi yeterli düzeyde değil ve 2. defa traş olduğumda ciddi düzeyde tahrişe neden oldu.
Impadan aldigim bolzano lari seviyorum.
Paketteki Ilk jilet ile tiras olurken bu kadar kör cikmasina sasirdim.
2. Jilet ile devam ettim, 3 tirastir da kullaniyorum gayet keskin ve tahrissiz tiras sagliyor. Sanirim 4 ve 5 i de yapar.
Jilet ve sabunda hizlica karar vermemek lazim diye dusunuyorum.
İmpa Ticaret'ten bolzano aldım. Tabac traş kremi ve Merkür 34C ile 4. tıraşımı oldum. Tahriş, kanama , kaşıntı ve kılları çekiştirme olmadı. Çok keskin bir jilet de değil. İlk üç tıraş oldukça iyiydi. Ancak 4. tıraşta biraz zorlanır gibi oldu. 5. tıraşı da deneyeceğim. Traşların 3'ü günlük bir tanesi de 2.5 günlüktü. Sakallarım sert ve sık sayılır. Keskinliği Feather'den azdı ama yakın tıraşı engellemedi.
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
Selamlar
Bolzano var bende de 4-5 paket biraz zorladı cildimi ama gene de rotasyonlu şekilde kullanabiliyorum
Bolzano ile 5. tıraşımı da oldum, 4. tıraş konforunu koruyor. Bu sefer önceki traşlara göre daha fazla baskı uygulamama ve hızlı hareket etmeme rağmen yine kesik ve yanma yaşamadım, şaşırdım desem yalan olmaz. Tüm tıraşlarımı iki perdede bitirdim, üçüncü perde olarak sadece çene bölgesini yaptım. Sonuç olarak konfor anlamında üstün bir jilet olduğunu düşünüyorum, keskinlik ve yakın tıraşı da konforun bir tık altında diyebilirim. Yarın 6. tıraşı deneyeceğim.
Tek rehberim akıl ve bilimdir.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: