BOLZANO
(11/09/2020, Saat: 17:22)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"İsmetaltan" ayıp ediyorsun hocam rezerve ettim bile

Bolzanoda füme konusuna donmeden kaynatmayi birakiyorum, eski uretim polsilver beni şaşirtmisti uzun zaman sonra sanirim bunda da ayni hissiyat olacak, der bolzano topigi kaynatma operasyonuna son veririm. Big Grin
@İsmetaltan bir kutu da 2015 Polsilver çalışır, Bulgaristan dan ithal Big Grin
@"kaanayhan" çalismasin hocam, lacivert paket polsilver ile hic anlasamadim kac degisik uretim lotu denediysem olmadi ama eski kahverengi paketi iyi geldi (lacivert paketli polsilverlarin hepsini denedim.)
Bolzanoda o kadar ovuluyo ama dedimya guncel.paket hic uymadi bana polsilverdaki durum onda da varmi acaba bilemedim.
@"İsmetaltan" mavi polsilver iyidir. Permasharp gibi, keskin, temiz tıraş çıkarır ancak hassas ciltlere çok gelmeyebilir. Sen anladığım kadarıyla daha yumuşak jiletleri seviyorsun ?
Hiç balzano kullanmadım ama polsilver mavi olandan elimde 5 paket vardı,çok iyi anlaştım 3 paket kullandım 2 si hala durur üretiminin bitmesi üzücü B&B de de okuduğum kadarıyla eski üretim kahverengi paket bir döneme damgasını vurmuş anlaşılan.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(12/09/2020, Saat: 01:22)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç balzano kullanmadım ama polsilver mavi olandan elimde 5 paket vardı,çok iyi anlaştım 3 paket kullandım 2 si hala durur üretiminin bitmesi üzücü B&B de de okuduğum kadarıyla eski üretim kahverengi paket bir döneme damgasını vurmuş anlaşılan.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O eski paketten tek jiletle 30 tiras hic performans kaybi olmadan tiras olanlar varnis oyle nacetle 300 kusurlere varan amca gibi degil gercekten konfordan taviz vermeden, benim elimede geceli cok olmadi, daha oncede bi muhabbette yazmistim sanirim ama o lacivert paketle sebepsizce anlasamadik, ilk zamanlar permasharp ilede anlasamiyodum ama bununla degismedi, iki kutu olacak jilet kutusunda onuda sirf elimde dursun diye numunelik biraktim, ama genel olarak her uretiminden memnun kalan kesim cogunlukta.

Bu arada belkide dogru makine uyumu saglayamadim hata bende de olabilir cem kardesim keyifle sihhatle kullanasin.
@"İsmetaltan" 30 tıraş performans kaybı olmadan tıraş olmak mı ? Big Grin yaw yalan dolan inanmayın öyle şeylere. Doğrudur eski üretim Polsilver yenisinden daha iyiydi ama aradaki fark atla deve değil. Kendimi bildim bileli böyle olmuştur. Forumlarda biri birşey uyduruyor, özellikle de eski popüler bir üyeyse vs ondan sonra tüm dünya peşine düşüyor Big Grin abi şöyle söyleyim. Gür , sık ve sert sakallı bir adam değil 30 tıraş performans kaybı olmadan tıraş olmayı 6-7 tıraş zor olur. Mümkün değil 30 tıraş çıkarması. Ha çok gür sakallı olmayan, seyrek sakallı kişiler 30 tıraş olabilir. Ben de çok öyle aşırı gür sakallı biri değilim. 20 tıraş olmuştum maviyle ama ilk günkü performansıyla alakası yoktu. Keyiften ve temiz tıraştan da eser yoktu. Performans kaybı olmadan o incelikte bilenmiş ve hoşlanmış jilet ağzının 30 tıraş çıkarması vs inan asparagas. Yabancılara bakma adamlar da ki sakal yapısı bizde ki gibi değil. İngilizler vs genelde seyrek sakallı. O yüzden Derby e vs aşıktırlar.
@"kaanayhan" nispeten dogru olabilir hocam. (Derby konusu kesinlikle dogru ama) ciddi manada kaliteli vintage urunlerin hakkini yememek lazim o da ayri konu bence. Sanirim kai jilet uretimden kalkti ve ben begenerek kullaniyorum, cok sik sakalli degilim ama genel olarak anlastigim jiletler keskin sinifta kabul edilenler ve kaplamasiz jiletler, kaide bu sinifta olan bir jilet ve 10 tiras keyifle konfor kaybetmeden kullaniyorum, bu durum birazda jileti ıslak ve makinenin icinde bekletmektende etkilenebilir.

Genel anlamda bazi durumlar abartiliyo olabilir mi? Kesinlikle olabilir 30 tiras hicbi jileti denemedim ama 15 de kai hala kullanilabilir duzeydeydi diyebilirim, sonraki kullanimlarda 5 veya 6 yi gecmedim. (mavi polsilverla ilk tirasta bile hic keyif alamadim zoraki tirasi bitirip atik jilet kutusuna hemen attim ki donem donem farkli partileri denedim. 20 tiraş yeni uretimle aklimdan bile gecmedi tebrikler. Big Grin ayrica o yeni uretim mavi polsilver 20 ise eski uretim 15 garanti diyebilirmiyiz)

Genel anlamda bakarsak eski plastik kutu permasharp bulmustum bi ara hala kaldiysa vardir bir iki kutu(kullanmissinizdir muhtemel ama kullanmadiysaniz o da size yolculuk icin kaldirilabilir hemen) su anki uretimlerin yanina bile yaklasamayacagini rahatlikla soyleyebilirim, perma sharp ile anlasmaya baslamam bu jilet sayesinde oldu.

Aslinda genelleme yaparsak kanimca rex tayga janus ve daha aklima gelmiyen bir suru makine cikarken, hala o eski fatboylar elden ele satilip kullanilirken, biz hala arko sabun icin evyaptan donem donem mail atan uyelerin cevap bile alamamasini konusuyoruz.ben eski urunlerdeki kalite duzeyi harika kusursuzdu diyemem ama ulasilabilirlik olarak tum kesimlere hitap edebilmeleri daha iyi bi yaklasimdi, su anda cnc bir ikinci el alet yada guncel rocca, 3one6, gc 84 gibi begenilen aletler bir yana biraz yukari cikilinca fiyatlar bin bandini aşali baya oldu, ikinci el de bile halen surekli artmaya devam ediyo iken jileti 30 defa kullanmaya cabalamak anlamsiz bi caba tabiki, bir özdeyiş vardir ya "ABARTI ANLAMI KUVVETLENDİRİR" diye bazen bazi durumlari bununla özetlemek lazim.

Son olarak ben toptan tr den 3 4 kartela silverblue aldim ve fiyat olarak uygun oldugu icin kullan at olarak keyifle kullaniyorum, uzunca bi sure yeterli gelecek sanirim o jiletler, arada diger jiletlerle rotasyonumda kalir.a
@"İsmetaltan" aynı şeylerden bahsediyoruz dostum. Benim takıldığım nokta " performans kaybı olmadan 30 tıraş " cümlesi. Yoksa sakal yapısına ve beklenen tıraş niteliği- kalitesine göre olunur. Olunmaz diye bir kaide yok.

Bir dönem forum da bu tarz deneysel etkinlikler yapıyorduk. 20 tıraş deneme nedenim budur. Polsilver da zaten bu yönüyle ön plana çıkarılıyordu. Ancak şunu söyleyim ilk tıraşla 20. Tıraş arasında dağlar kadar fark vardı. Aynı performans da vs değildi. " Kullanılabilir düzey " kavramı kişiden kişiye değişir senin sakal yapın ve sıklığına göre 15 tıraş Kai fazlasıyla tatmin ederken bizim kapıcı Necati abiyi 10 tıraş tatmin edebilir Big Grin umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi.

Vintage konusunda Perma nın her dönemi aynı kalitede değildi açıkçası. Ben yenileri daha tutarlı buluyorum. Bir dönem kullandığım plastikler açıkçası mild ve konforsuzdu , bir dönem kullandıklarımsa gayet iyiydi. Burada jiletin üretildiği makine, taş, hammadde gibi faktörlerin etkili olduğunu düşünüyorum. Neticede kullanılan malzemenin - makinenin de bir ömrü ve amortisman - yıpranma süreci var. O yüzden mesela bir parti Astra ya harika derken, bir partiye tırt diyebiliyoruz. Lakin P&G ye geçtikten sonra bence standardizasyon daha fazla arttı. Neticede kurumsal ve büyük bir firma , kalite kontrolü vs daha iyi olduğunu düşünüyorum. En azından üretim standartlarından kaynaklı parti parti kusurlu ürün oranı azaldı. Bu konu ayrı bir tartışma konusu konuyu dağıtmayayım Big Grin
(12/09/2020, Saat: 16:46)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"İsmetaltan" aynı şeylerden bahsediyoruz dostum. Benim takıldığım nokta " performans kaybı olmadan 30 tıraş " cümlesi. Yoksa sakal yapısına ve beklenen tıraş niteliği- kalitesine göre olunur. Olunmaz diye bir kaide yok.

Bir dönem forum da bu tarz deneysel etkinlikler yapıyorduk. 20 tıraş deneme nedenim budur. Polsilver da zaten bu yönüyle ön plana çıkarılıyordu. Ancak şunu söyleyim ilk tıraşla 20. Tıraş arasında dağlar kadar fark vardı. Aynı performans da vs değildi. " Kullanılabilir düzey " kavramı kişiden kişiye değişir senin sakal yapın ve sıklığına göre 15 tıraş Kai fazlasıyla tatmin ederken bizim kapıcı Necati abiyi 10 tıraş tatmin edebilir Big Grin umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi.

Vintage konusunda Perma nın her dönemi aynı kalitede değildi açıkçası. Ben yenileri daha tutarlı buluyorum. Bir dönem kullandığım plastikler açıkçası mild ve konforsuzdu , bir dönem kullandıklarımsa gayet iyiydi. Burada jiletin üretildiği makine, taş, hammadde gibi faktörlerin etkili olduğunu düşünüyorum. Neticede kullanılan malzemenin - makinenin de bir ömrü ve amortisman - yıpranma süreci var. O yüzden mesela bir parti Astra ya harika derken, bir partiye tırt diyebiliyoruz. Lakin P&G ye geçtikten sonra bence standardizasyon daha fazla arttı. Neticede kurumsal ve büyük bir firma , kalite kontrolü vs daha iyi olduğunu düşünüyorum. En azından üretim standartlarından kaynaklı parti parti kusurlu ürün oranı azaldı. Bu konu ayrı bir tartışma konusu konuyu dağıtmayayım Big Grin

Mavi astra mi, aman aman benden uzak olsun, mecbur kalirsam bile zoraki kullanacagim jiletlerden.

Evet uretim hatti konusu tam da noktasi kullanilan çelik, honalama vs konulari zamaninda fazlasiyla okumustum forumda da, bileme yapan taslarin kullanim omru vs vs bir cok bilesen var totalde kaliteyi surekli kilan bunlarin hep ust seviye tutulmasi kanimca. Plastik kutu bir yana begendigim crystal jiletin bir yapraginda bir yuzu kopuk kazima yapti sadece diger taraf tamamen normal tiraş yaparken diger taraf tek bir sakali bile kesmedi.(bu arada bendeki çelik a.ş. uretimi permalar bileme ve honlama taşlarinin yeni değişimzamanina denk gelmis olabilir ben begenerek kullandim, ama simdi yollarim adam zaten tezgahtan secmisti karisik dandik cikar, yada cilt ve begeni faktorunden uymaz keyif vermez bilemedim.)

Standardizasyon onemli husus, bu yuzden bir parti çin mali urunde çapak dolu ve jileti yamuk tutarkenken bir diger parti harika olabiliyo, avrupali ureticiler bu noktada harikalar ben duymadim daha ej89 yamuk jilet tutuyo diyeni, olmusmudur olabilir tabiki ama ihtimal cok dusuk.

Evet cumleyi yazarken ben biraz abartmisim ama 30 degil bir videoda 300 lü rakamlara ulasmisti dayi nacet jilet ile, bir kartela yollayasim geldi. Big Grin

Netice: yorumlariniza katilmadigim icin degil sohbet icindir yanitlarim aman hocam yanliş anlamaya mahal vermeyelim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: