Kahve Sevenler
(23/06/2020, Saat: 16:35)Tolga Yurdaer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alışırsın. Eğer filtre kahve seviyorsan yaz için ideal. Ben kendim çektiğim çekirdekten kullanıyorum.caffe tropik ten sipariş veriyorum. Yorumlara göre ve açıklamaya göre alıyorum. Genelde filtre kahve makinesinde yapıyorum.

Komşum makinede sıcak suyla demleyip sonra mı soğumaya bırakıyosun. Makinede nasıl oluyo ben de deneyeyim
(23/06/2020, Saat: 17:15)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum makinede sıcak suyla demleyip sonra mı soğumaya bırakıyosun. Makinede nasıl oluyo ben de deneyeyim
Sürahide 80 gr çekilmiş kahve süzgeçe konuyor. Suyu yavaş yavaş dökerken kaşık ile karıştırıyorsun. Dikkat et alt kapağı açma, dönmeli kapak. Sürahi dolunca süzgeçi çıkartıyorum. 12 saat dışarda demleyip buzdolabına koyuyorum. 12 saatte orda soğuyor. Sonra içiyorum.
Makinede demlediğimiz oranla soğuk demleme yapsak olur mu acaba? Ben kahve makinesinde demlerken 1 bardak su için 1 yemek kaşığı kahve kullanıyorum.
(23/06/2020, Saat: 17:15)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum makinede sıcak suyla demleyip sonra mı soğumaya bırakıyosun. Makinede nasıl oluyo ben de deneyeyim
Soğuk demlemeyi merak edenlere

https://youtu.be/0al9pLiuPOc

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178
https://beyfendi.org
Günaydın komşularım, filtre kahve içmek için sıcak muhafaza etmesini istediğim yaklaşık 300ml civarlarında bir bardak almak istiyorum.

Biraz araştırayım cam bardakları derken cidarlı modeller gördüm ama anladığım cam değiller ve açıklamalarında çok hafif yazıyor. Bazılarında kırılmaya dayanıklı yazıyor bazılarında yazmıyor. Birebir elime almadan ve kullanıcı deneyimi duymadan almak istemedim ama ilgimi de çekti. Normalde porselen kupa kullanıyorum ama sıcak tutma performansı pek memnun etmiyor beni. Stanley gibi metal ürünlerden de içmek cazip gelmiyor.

Bende bu konuda tecrübesi ve fikri olan komşulardan yardım almak istedim tavsiyeleriniz nelerdir?
(08/07/2020, Saat: 10:31)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın komşularım, filtre kahve içmek için sıcak muhafaza etmesini istediğim yaklaşık 300ml civarlarında bir bardak almak istiyorum.

Biraz araştırayım cam bardakları derken cidarlı modeller gördüm ama anladığım cam değiller ve açıklamalarında çok hafif yazıyor. Bazılarında kırılmaya dayanıklı yazıyor bazılarında yazmıyor. Birebir elime almadan ve kullanıcı deneyimi duymadan almak istemedim ama ilgimi de çekti. Normalde porselen kupa kullanıyorum ama sıcak tutma performansı pek memnun etmiyor beni. Stanley gibi metal ürünlerden de içmek cazip gelmiyor.

Bende bu konuda tecrübesi ve fikri olan komşulardan yardım almak istedim tavsiyeleriniz nelerdir?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product...04435.html? hocam ısı tutmada başarılı ben kullanıyoru tabiki bi stanley değil ama kapak sızdırmazlık vs iyi bi göz atın hocam.
(08/07/2020, Saat: 10:31)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın komşularım, filtre kahve içmek için sıcak muhafaza etmesini istediğim yaklaşık 300ml civarlarında bir bardak almak istiyorum.

Bu konuda daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ama termos söz konusu olunca Zojirushi'yi tek geçerim. Ben 473 ml'lik versiyonunu kullanıyorum son 1 senedir, bu alet kahveyi kesinlikle soğutmuyor, gece saat 12'de içine kaynar su koyup hazırladığım kahveyi ertesi gün saat 16'da acıp içmeye başladığım zaman bile sıcak oluyor. Üstelik gayet hafif, artık bu Japonlar nasıl yapıyorsa plastik bardak ağırlığında yapmışlar, gayet de güzel olmuş Big Grin ismi çok duyulmayan ama işini fazlasıyla yapan bir marka, şiddetle tavsiye ederim.
(08/07/2020, Saat: 12:46)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product...04435.html? hocam ısı tutmada başarılı ben kullanıyoru tabiki bi stanley değil ama kapak sızdırmazlık vs iyi bi göz atın hocam.

Teşekkürler komşum ama böyle bir model düşünmüyorum, metalde içmek cazip gelmiyor.
(08/07/2020, Saat: 12:58)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ama termos söz konusu olunca Zojirushi'yi tek geçerim. Ben 473 ml'lik versiyonunu kullanıyorum son 1 senedir, bu alet kahveyi kesinlikle soğutmuyor, gece saat 12'de içine kaynar su koyup hazırladığım kahveyi ertesi gün saat 16'da acıp içmeye başladığım zaman bile sıcak oluyor. Üstelik gayet hafif, artık bu Japonlar nasıl yapıyorsa plastik bardak ağırlığında yapmışlar, gayet de güzel olmuş Big Grin ismi çok duyulmayan ama işini fazlasıyla yapan bir marka, şiddetle tavsiye ederim.

Bu markayı bilirim komşum teşekkürler, yemek termosunu baya incelemiştim ama vazgeçmiştim sonradan. Stanley in 1lt lik termosu var, akşam su koydum kışın balkona. Ertesi gün öğlen hala ağzımı yakıyordu su. Tamam sıcak tutuyorlar ama ben cam, porselen gibi düşünüyorum Smile bu şekilde içmek daha keyif veriyor bana.

Komşum bende Contigo'nun mug ini almıştım. Sıcak tutuyor tutmasına ama keyif vermiyor. Tchibo mağazalarında Zwilling marka cidarlı bardaklar var, sıcağı sıcak, soğuğu soğuk tuttuğu iddia ediliyor. Vereceğim parayı hak edeceğini bilsem şu modeli çoktan almıştım.

9ltmdi.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,257 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,918 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,356 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,600 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: