Kahve Sevenler
(08/07/2020, Saat: 19:57)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende Contigo'nun mug ini almıştım. Sıcak tutuyor tutmasına ama keyif vermiyor. Tchibo mağazalarında Zwilling marka cidarlı bardaklar var, sıcağı sıcak, soğuğu soğuk tuttuğu iddia ediliyor. Vereceğim parayı hak edeceğini bilsem şu modeli çoktan almıştım.

9ltmdi.jpg

Bende aynı düşünüyorum komşum, reklamı öyle ama kullanan varsa yorumunu merak ettim ama sanırım yokmuş

Bu kadar pahalı olan olmasa da bu tarz bir ürünü kör atış deneyeceğim sanırım.

Sizin dediğiniz gibi mug tarzı bir ürün denedim ama içimi hiç keyifli gelmedi bana. En keyiflisi cam geliyor bana sıcak içeceklerde.
@rating komşum ben buna benzer bardak kullanıyorum ufak boy espresso büyük boy latte ve en büyük boy soğuk içecekler için. Özellikle shot espresso için tavsiye ederim eliniz değmediğinden ısı transferi olmuyor. Görüntüsü de hoş bence.

Zwiling veya Bodum gibi markalara bakabilirsiniz. Bende Bodum ve bilmediğim bir marka var, ikincisini çok ucuza almıştım, aynı işi görüyor.

(08/07/2020, Saat: 19:57)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende Contigo'nun mug ini almıştım. Sıcak tutuyor tutmasına ama keyif vermiyor. Tchibo mağazalarında Zwilling marka cidarlı bardaklar var, sıcağı sıcak, soğuğu soğuk tuttuğu iddia ediliyor. Vereceğim parayı hak edeceğini bilsem şu modeli çoktan almıştım.

Komşum bende Contigo hem plastik hem metal var, metal olanları sıcağı uzun süre muhafaza edebiliyor.

Bu konuda en iyisi Stanley Alaadding termoslar özellikle içi cam olanları, akşam çay koymuştum 6 gibi termosta kalmış sabah lavaboya dökerken elimi yaktı Smile
(10/07/2020, Saat: 12:59)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rating komşum ben buna benzer bardak kullanıyorum ufak boy espresso büyük boy latte ve en büyük boy soğuk içecekler için. Özellikle shot espresso için tavsiye ederim eliniz değmediğinden ısı transferi olmuyor. Görüntüsü de hoş bence.

Zwiling veya Bodum gibi markalara bakabilirsiniz. Bende Bodum ve bilmediğim bir marka var, ikincisini çok ucuza almıştım, aynı işi görüyor.

Teşekkürler komşum, zwilling baktım ama bodum da bakayım. Siz yazmadan önce uygun fiyatlı https://urun.n11.com/kupa/sefa-perotti-c...P436875142 düşünmüştüm.

Bunların dayanıklılıkları nasıl komşum?
Komşum selam. Önemli olan iki katman arasındaki havanın muhafaza edilmesi. Bardakların altındaki hava giriş noktasını kapatıp içine havayı hapsedince bardak işlev görüyor. Bodum silikon tapa ile kapıyor bu boşluğu, diğer bardaklarda cam kaynak ile kapama var bende. İkisi de aynı işi görüyor, beraber bulaşık makinesine girip çıkıyorlar. Bir sorun yaşamadım.

Bardağı alınca altına bakın pütürlü kaynak yeri için, sağlam ise sorun olmaz diye düşünüyorum.
(10/07/2020, Saat: 14:18)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selam. Önemli olan iki katman arasındaki havanın muhafaza edilmesi. Bardakların altındaki hava giriş noktasını kapatıp içine havayı hapsedince bardak işlev görüyor. Bodum silikon tapa ile kapıyor bu boşluğu, diğer bardaklarda cam kaynak ile kapama var bende. İkisi de aynı işi görüyor, beraber bulaşık makinesine girip çıkıyorlar. Bir sorun yaşamadım.

Bardağı alınca altına bakın pütürlü kaynak yeri için, sağlam ise sorun olmaz diye düşünüyorum.

Anladım komşum, çabuk kırılır gibi mi yani çok nazik değildir inşallah. Eşimin aceleciliği sonucunda zwilling ne yapsın tabiki de
Komsum genelde saglam oluyorlar ben bugune kadar bir tanesini kirdim. Aman dikkat edin ic ice iki bardak ince cam oldugundan ufak ufak cok kirik oluyor, temizlemesi ayri dert.

Zwlining cam bardak kullanmadim ama iyi markadir, urunun hakkini vermistir diye dusunuyorum. Ben de benzer bir modelini alacaktim son anda vazgectim fazla bardak olacak diye.

Afiyetler olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(11/07/2020, Saat: 08:45)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum genelde saglam oluyorlar ben bugune kadar bir tanesini kirdim. Aman dikkat edin ic ice iki bardak ince cam oldugundan ufak ufak cok kirik oluyor, temizlemesi ayri dert.

Zwlining cam bardak kullanmadim ama iyi markadir, urunun hakkini vermistir diye dusunuyorum. Ben de benzer bir modelini alacaktim son anda vazgectim fazla bardak olacak diye.

Afiyetler olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler komşum, denemeye değer. Size de afiyet olsun Smile
(22/06/2020, Saat: 17:10)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde çaycıyım ben ama, soğuk demleme deneyeceğim ilk defa! Bakalım nasıl olucek...

7343f58c0e51406c0ace9eaf9a4dcd82.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

645bc614d58859e6fa45a3440b5021c5.jpg

Mizudashi ile ilk soğuk kahve demlemsini yaptım.
24 saat buzdolabında bekledi.
3 parça büyük buz ve kahve var bardakta.
Soğuk demlemede sıcak demleye nazaran daha fazla tat aldım ilginç.
Herhangi bir acı tat yok o kadar buzdolabında kalmasına rağmen.

kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(23/07/2020, Saat: 15:10)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 645bc614d58859e6fa45a3440b5021c5.jpg

Mizudashi ile ilk soğuk kahve demlemsini yaptım.
24 saat buzdolabında bekledi.
3 parça büyük buz ve kahve var bardakta.
Soğuk demlemede sıcak demleye nazaran daha fazla tat aldım ilginç.
Herhangi bir acı tat yok o kadar buzdolabında kalmasına rağmen.

Afiyet olsun komşum, soğuk çay mı olur dedikten sonra müptelası olmuştum, şimdi de soğuk kahve mi olur diyorum ve bi türlü hazırlamaya yanaşamıyorum. Bu deneyiminizden sonra iyice merak ettim ve deneyeceğim.
Hario V60 ile filtre kahve içince diğer daha önce içtiklerim neydi diye düşünüyorum Smile Özelikle kahve çekirdeği öğütüp yapmak vs tam ritüel. V60 mantığı da çok ilginç gerçekten. Japonlara bir kere daha hayran oldum bu minimalizm karşısında.

Yöresel kahveler arasında en çok Hondurası beğendim. asiditesi düşük bir kahve markası öneriniz varsa alırım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,253 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,912 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,350 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,593 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: