Kahve Sevenler
(30/03/2012, Saat: 21:06)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/03/2012, Saat: 20:16)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun hocam
kazasız belasız gelmesine çok sevindim

sağolasın mc. kahve tavsiye bekliyorum Wink

ben o konuda amator otesıyım market kahvelerı alıyorum sadece
kuru kahvecı mehmet efendı
+
jacobs Sad

uzmanları yazar elbet bende takıpdeyım Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(31/03/2012, Saat: 01:17)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.baristamarket.com. Taze taze kavurup yollarlar. Fiyatlar Starbucks ile aynı kapıya gelir. Tabi çekmek için makine yoksa oradan french press ayarında çektirebilirsiniz. Ama kahve tüketilmeden önce öğütülür. Bu bilgiyi vermek gerek. Bunu bilip hareket edin. Öğütülmüş kahvenin tazeliğini koruması mümkün değil. Uygun koşullarda saklanan kavrulmuş çekirdeğin tazeliğini koruma süresi 3 hafta yani 21 gündür. Öğütülense hemen bayatlama sürecine girer. Ama imkanınız yoksa yapacak bir şey yok. Tercih meselesi biraz. Marketlerden Jacobs falan uygun fiyata temin edebilirsiniz ama gerçek kahve tadının o olmadığını açıkça söylemek gerek. Ben de öyle tükettim uzunca bir zaman, arada bir tükettiğim de olur ama zamanla öğreniyorsunuz zaten bunları. Belki de kötüyü de görmek gerek tazenin tadını ve değerini daha iyi anlamak için. Bütçe de ayrı bir konu tabi.

İlle kurukahveci vardır oralarda. Olmadı çekirdek halde o şekilde temin edin. Çekirdek kalitesi ise apayrı bir konu. O konuda konuşulabilecek çok şey vardır ve ben bu konuda uygun kişi değilim. Araştırabilirsiniz : http://www.kahveyildizlari.com/forum

öncelikle cevap için teşekkürler hocam. tazelikle alakalı yazılar okumuştum sizinde dediğiniz gibi çabuk bayatlıyor malesef. evde öğütme imkanım yok. artık kuru kahveci bulucam filtre kahve ayarında çek diyecem. diyecem demesinede adam biliyormudur o ayarı onda şüpheliyim. jacobs falan kim bilir nezaman paketlendi. en olmadı netten sipariş vericem. sipariş üzerine çekip gönderen bi site bulmuştum geçenlerde unuttum adını şimdi. teşekkürler.
Mühle R89
Merhaba Forumdaslar,
Tiras sonrasi dinlenirken mutlaka bir kahve cigara keyfi yapmaya ozen gosteririm. Genellikle espresso yahut Turk kahvesini tercih ederim. Gerek kahve cinsleri, gerek makinalari, gerek fincan vs. ekipmanlari ile simdiye kadar deginilmemis bir konu oldugunu dusunuyorum. Kiymetli katilimlariniz icin simdiden tesekkurler.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Su an kahve icerken bunu yanitlamak da guzel oldu.

Severim. Esspresso makinem de var. Ayrica egzotik kompleks makinelerden almayi dusunuyorum. Kickstarter da arayislardayim.

Esspresso en sevdigim, yukaridan anlasilacagi uzere. Americano ikinci tercih. Sut , seker vs. bir sey koymuyorum bir de.
Sut ve sekere bende karsiyim. O yuzden favorilerim espresso ve Turk kahvesi. Az once Tchibo'nun yeniledigi Cafisimo'su ile yaptigim espressoyu ictim. Sizce iyi espresso icin 15 bar yeterli midir?
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(03/12/2013, Saat: 01:57)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sut ve sekere bende karsiyim. O yuzden favorilerim espresso ve Turk kahvesi. Az once Tchibo'nun yeniledigi Cafisimo'su ile yaptigim espressoyu ictim. Sizce iyi espresso icin 15 bar yeterli midir?

Ustadim aslinda 9 bar yeterliymis. ama insanoglu boyle seylere meraklidir, biz yaptik o yapti derken 15 bar a cikmis makineler. benim bildigim bir de 19 bar lar var. 15 yeterli bence, uzman degilim tabi. Bu konuda derin bilgisi olan birilerine sormak lazim - ki bir arkadasim var oyle - bir danisayim Smile
Bu konuyla ilgili Nespresso sistemini tavsiye etmek istiyorum. cok farkli kahve makinalari ve sistemleri denedim. cok direndim nespresso modasina uymak istemedim. lakin bir gün deneyene kadar. bence en güzel espresso bu alet/tab/sistemden iciliyor. kime denettiysem begenip makinasina alip benim gibi tiryakisi oldu.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
biri kahve mi dedi?Smile

günde 7-8 fincan Türk kahvesi, arada da cila niyetine sütsüz nescafe içiyorum..
yakında eskilerin dediği gibi kararacağım..Blush

hernekadar arada nescafe içsemde benim için kahvenin hası Türk kahvesidir..ancak öyle makineyle falan yapılanı değil..halis muhlis bakır cezveyle kısık ateşte olanı..
yine aklıma getirdiniz.bir kahve yapayım kendime..Smile
Konu biraz eski idi, gözden kaçmış sanırım. Buradan devam edilebilir.
(03/12/2013, Saat: 02:39)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyla ilgili Nespresso sistemini tavsiye etmek istiyorum. cok farkli kahve makinalari ve sistemleri denedim. cok direndim nespresso modasina uymak istemedim. lakin bir gün deneyene kadar. bence en güzel espresso bu alet/tab/sistemden iciliyor. kime denettiysem begenip makinasina alip benim gibi tiryakisi oldu.

Katiliyorum. Bendeki de nespresso pixie. Ben sizden farkli olarak direnmedim, ofiste nespresso ile ictigim icin, yurtdisindayken kaldigim yerde kahve makinesi kotu olunca aldim bir tane.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,253 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,915 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,350 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,596 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: