Kahve Sevenler
Normalde Geltir'de adetim değildir konunun evveliyatını okumadan soru sormak ama aradığım bir konuda yetkin bir kişi bulunca ve o kişi isteklerime tercüman olunca soru sormaktan alamadım kendimi. Tekrar teşekkür ederim paylaşımınız için Üstadım.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.
(28/07/2018, Saat: 23:44)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde Geltir'de adetim değildir konunun evveliyatını okumadan soru sormak ama aradığım bir konuda yetkin bir kişi bulunca ve o kişi isteklerime tercüman olunca soru sormaktan alamadım kendimi. Tekrar teşekkür ederim paylaşımınız için Üstadım.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.

Rica ederim ne demek. Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Geçenlerde bir kafede brasil santos isimli bir kahve içip çok beğenince neymiş bu işin sırrı dedim ve aynı tıraşta olduğu gibi derya deniz bir konuyla karşılaştım. Çeşit çeşit kahveler, öğütücüler, demleme aletleri, hassas tartılar, kronometreler v.s. Bir fincan suya bir kaşık kahve koy iç demek değilmiş kahve dünyası. Bizim forumda da ayrı bir başlık olduğunu tahmin etmek zor olmadı.Smile) şimdilik bir v60 edineyim kahveyi de tchibodan çektireyim ve ufak bir başlangıç yapayım diyorum. Tecrübeli kahve severlerin tavsiyelerini de zevkle dinlerim
yaşam bir zevktir
Arkadaşlar kahve işinden pek anlamam, şu linkteki cihaz nasıl sizce vodafone kampanyası ile 109tl ye geliyor Türk kahvesi ve Nescafe için değil, filtre kahve yapıyor sadece. Bende bu kahve olayına girsemmi ufaktan, cihazın kullanıcı yorumları iyi, akakçede en çok satanlarda 1. Etiyopya da arkadaş var ondanda bol bol kahve isteriz, cihazı tavsiye edermisiniz?
https://goldmasterhome.com/index.php?rou...ct_id=3589
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(21/03/2019, Saat: 15:22)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kahve işinden pek anlamam, şu linkteki cihaz nasıl sizce vodafone kampanyası ile 109tl ye geliyor Türk kahvesi ve Nescafe için değil, filtre kahve yapıyor sadece. Bende bu kahve olayına girsemmi ufaktan, cihazın kullanıcı yorumları iyi, akakçede en çok satanlarda 1. Etiyopya da arkadaş var ondanda bol bol kahve isteriz, cihazı tavsiye edermisiniz?
Komşum kalabalık bir yer için değilse öncelikle filtre kahve makinesi yerine French press ile başlamanızı öneririm. (Bodum marka iyidir.)

Beğenirseniz filtre kahve cihazı alarak devam edebilirsiniz ama ben mesela French press 'i filtre makineden daha lezzetli buluyorum.

Ben Bosch ve delonghi marka kullandım çevreme de önerdim. şikayet eden olmadı.

edit: tekrar baktım da makine iyi değil komşum, cam hazne yok sıcak tutma yok. Bu fiyata pahalı.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(21/03/2019, Saat: 15:22)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kahve işinden pek anlamam, şu linkteki cihaz nasıl sizce vodafone kampanyası ile 109tl ye geliyor Türk kahvesi ve Nescafe için değil, filtre kahve yapıyor sadece. Bende bu kahve olayına girsemmi ufaktan, cihazın kullanıcı yorumları iyi, akakçede en çok satanlarda 1. Etiyopya da arkadaş var ondanda bol bol kahve isteriz, cihazı tavsiye edermisiniz?

Bir arkadaşım aynı markanın bu modelini daha ucuza aldı, sorunsuz kullanıyor.

Kahve gurmesi değilim, ancak çayı da kahveyi de yoğun severim, o yüzden french press önermiyorum. Bilindik markaların standart bir makinesi uzun süre işini fazlasıyla görecektir, şöyle bir şey mesela. Taze kavrulmuş kaliteli çekirdeklerden kahveni yudumlarken de butik üretimdir, kavurma tekniğidir vs dilediğin detaya girersin komşum.
Ben de başlangıç için French Press öneriyorum. Züccaciyelerde veya marketlerde bile bulabilirsiniz. Kahve olarak da damak tadınıza uygun bir tat bulana kadar biraz deneme yanılmalar yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde Tchibo varsa oradan 50'şer gramlık bir iki kahve çektirin ve denemeye başlayın. Favorilerim Brezilya, Etiyopya, Guatemala kahveleri.. Eğer Tchibo yoksa, yerel bir yerlerden veya üçüncü parti diye tabir edilen kahve dükkanlarından da alabilirsiniz. Starbucks kahvelerinin çekirdekleri koyu kavruldukları için biraz sertimsi, acımsı olur ama Starbucks'tan çektirmek isterseniz Sumatra adlı kahve favorimdir. O da yoksa, kahve satan internet sitelerinden alabilirsiniz. Mesela sanalbaharat adlı sitede uygun fiyatlı ürünler mevcut..
So far so good..
Ardıç Katranı komşum cihaz alırsam eğer, bana 109tl ye gelecek, arkadaşınızın aldığı modelin yorumlarını okuyunca biraz markaya karşı soğudum sanki, kötü yorum yazanlarda var. Diğer model daha kullanışlı gibi.

Ahbap komşum İstanbul Karaköydeyim çevremde zincir kahve şirketlerinin şubeleri var kahve bulma konusunda sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum, Etiyopyada ev arkadaşımın kardeşi çalışıyor, Julius Meinl kahveyi ülkemize getiren kişi bizim müşterimiz bizim işyerine Delonghi marka bir kahve makinası ve kapsül kahveler hediye etmişti, fakat işyerinde kahve hastası olmadığı için bizim çaycı makineyi tezgahın altına kaldırdı Smile
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
ben taşev marka bi french press almıştım , filtre kahvelerimi kahve.com dan alıyorum, Honduras San Marcos ve mexico monte azul' u tavsiye ederim,
günün her saati içilebilir, hafif meyve karamel ve çikolota notaları var, bi çok dünya kahvesi çeşidi mevcut mesela; Burundi, Honduras SHB Honey Micro-Lot, Ecuador Loja, Guatemala Antigua, Papua New Guinea Sigri AA vb. güzel kahveler bulabilirsiniz, şimdiden afiyet olsun Big Grin
sadece kendiniz için düşünüyorsanız makineden ziyade arkadaşların da dediği gibi frenchpress ile kahve demlemek daha doğru. ben ikeadan almıştım gayet kullanışlı. ancak kahve demlemek için en önemli alet değirmen. içeceğiniz kadar öğütüp taze taze demlersiniz. çekilmiş kahve 1 hafta sonra bayatlamaya başlar. çekirdek daha uzun ömürlüdür. ayrıca kendi damak zevkinize göre kahve miktarını artırıp azaltma, demleme süresini kısaltma uzatma gibi şansınız olur.
yaşam bir zevktir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,036 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,623 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,209 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,511 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: