De razor standı ve sabun basma kabı
Arkadaslar de razor standını kayın ağacından yaptım.ilk resim yeni bitmiş hali.zımparalanmış ham hali.diger resim pinotex ve cilalanmış hali.
2ap4ig.jpg
148kops.jpg

Gelelim sabun kabına.İnanın bakmadığım yer kalmadı.Güzel kapaklı sağlam kırılmayacak ve fırça gezdirecek kadar geniş olması vs..
Sadece kap içinde proraso alacak halimde yok Smile
Dün markette gezerken işte bu dedim.Pekmez kabı.Ölçüler tam ideal.Ufak bir arko yapıştırması Smile Kap kalın plastikten imal edilmiş.
Pekmeziyle kaba 5 tl para verdim.Pekmezi cam kavanoza.Kabı doğru banyoya Smileİşte resimler
1rudxx.jpg
10893mb.jpg
vewzmo.jpg
Elinize sağlık komşum bu arada prorasoyu kabı için değil sabunu için alıyorum benSmile
e mail adresim tipsol@me.com
Aklıma ilk o marka geldi örnek verdim sadece Smile
Daha kullanmak nasip olmadı.Arkoya devam Smile
Müthiş olmuş elinize sağlık. Smile
Üstadım tıraş standınız cidden kayda değer olmuş. Kayın rengini korunsaydınız açık renk çok açarmış, cilalayınca renk koyulaşmış, bu kişisel tercih açık rengi çok severim de Smile.

Standı profesyonel aletlerle mi yaptınız yoksa matkap ve ahşap delme uçlarıyla halledebilirmiyiz acaba ? Canım çekti de boş vaktimde deneme yapabilirim ben de... Bir de kayın yumuşak işlemeye elverişli bir ahşap mıdır, bilmediğimden soruyorum ?

Sent from my iPad using Tapatalk
(29/04/2014, Saat: 20:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım tıraş standınız cidden kayda değer olmuş. Kayın rengini korunsaydınız açık renk çok açarmış, cilalayınca renk koyulaşmış, bu kişisel tercih açık rengi çok severim de Smile.

Standı profesyonel aletlerle mi yaptınız yoksa matkap ve ahşap delme uçlarıyla halledebilirmiyiz acaba ? Canım çekti de boş vaktimde deneme yapabilirim ben de... Bir de kayın yumuşak işlemeye elverişli bir ahşap mıdır, bilmediğimden soruyorum ?

Elektirikli testere,matkap ve rondela.elektrikli zimpara makinasi kullandim.aslinda biraz aceleye geldi.mesala orta diregi yukardan bakilinca gorunmeyecek sekildede yapabilirdim.daha hos olurdu.kayin agaci cok sert ve cok calisan bir agac.ancak cok saglam bir agac.bir dahaki standi direk cilamayi denerim.bol bol zimpara yaptim.

(29/04/2014, Saat: 22:45)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanıp kullanmadığınızı bilmediğim için öneriyorum...Kayın, meşe gürgen familyasına ait ağaç çeşitleriyle kesme, delme, zımparalama vs.. yaparken daima profesyonel iş maskesi kullanın.Bu ağaçların talaşını kesinlikle solumayın...

Ustadim cok guzel yazmissin.evet maske taktim her nekadar acik havada yapsamda.ancak ona gelene kadar daha neler neler soluyoruz dimi? Smile
Matkap ve ahşap delme uçlarım var, az önce Baumax'tan hazır kesim çıta kereste aldım boyutlar ideal. El testeresi var yarın hırdavatçıya gidip kıl testere almayı düşünüyorum. Elle zımparalamak için zımparam da var Smile. Daha önceden nem koruyucu boya almıştım, cila yerine de onu kullanmayı düşünüyorum.
Sizin ki gibi profesyonel olmayacak ama amatörce kendim ve ıslak tıraş olan arkadaşlarıma amatör birer stand hazırlamak için düzenek hazır demektir @artofdragon üstadım. Geriye kalan tek şey @lijun abinin tavsiyelerini de dikkate alarak özenli çalışmak Smile Big Grin.

(29/04/2014, Saat: 23:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Matkap ve ahşap delme uçlarım var, az önce Baumax'tan hazır kesim çıta kereste aldım boyutlar ideal. El testeresi var yarın hırdavatçıya gidip kıl testere almayı düşünüyorum. Elle zımparalamak için zımparam da var Smile. Daha önceden nem koruyucu boya almıştım, cila yerine de onu kullanmayı düşünüyorum.
Sizin ki gibi profesyonel olmayacak ama amatörce kendim ve ıslak tıraş olan arkadaşlarıma amatör birer stand hazırlamak için düzenek hazır demektir @artofdragon üstadım. Geriye kalan tek şey @lijun abinin tavsiyelerini de dikkate alarak özenli çalışmak Smile Big Grin.

Kolay gelsin simdiden.Kafaya koyup baslamak isin yarisi zaten Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 91,457 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,765 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 189,277 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,165 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
  Multi Fonksiyonlu Tıraş Standı ekindgn 1 2,084 22/07/2020, Saat: 14:58
Son Yorum: Nazikas
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 144,182 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,047 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,052 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe
  Sabun mu kullanıyorsunuz?Köpük mü ? dogukan.bjk2 14 9,417 14/05/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahbap
  Sabun Tası NIGRA 27 12,175 19/04/2019, Saat: 15:56
Son Yorum: BuraKaya55

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: