Fotoğraf Severler
(10/01/2020, Saat: 16:39)matrakçı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat elinize sağlık, çok güzel fotoğraflar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkür ederim komşum beğenmenize sevindim. Bir iddiam veya pahalı ekipmanlarım yok, cep telefonu ve nikon d3100 + kit lens...
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(10/01/2020, Saat: 18:04)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim komşum beğenmenize sevindim. Bir iddiam veya pahalı ekipmanlarım yok, cep telefonu ve nikon d3100 + kit lens...

Komşum ekipman konusundan pek anladığım söylenemez; benim fotoğraf konusundaki ilgim daha çok başkalarının çektikleri üzerine. Yani siz şu anda benim nazarımda bana göre her türlü iddialısınız Smile Beğendiğim fotoğraflara bakmak güzel bir seyir zevki veriyor.

Komşular amatör anlamda fotoğrafçılığa giriş yapmak adına, şöyle bütçeyi fazla da sarsmayacak bir ürün hangileri olurdu? İlla sıfır makina mı almak gerekir, yoksa ikinci elde temiz malzemeler bulunur mu? Yoksa makinaya hiç gerek duymayarak cep telefonu kamerasıyla da, çekim özelliklerini doğru ayarlayarak iyi kareler yakalanabilir mi?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(10/01/2020, Saat: 19:50)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular amatör anlamda fotoğrafçılığa giriş yapmak adına, şöyle bütçeyi fazla da sarsmayacak bir ürün hangileri olurdu? İlla sıfır makina mı almak gerekir, yoksa ikinci elde temiz malzemeler bulunur mu? Yoksa makinaya hiç gerek duymayarak cep telefonu kamerasıyla da, çekim özelliklerini doğru ayarlayarak iyi kareler yakalanabilir mi?

Nacizane bir kaç cümle edeyim; cep telefonları gündüz ışık şartlarında idare eder işler çıkartabiliyor örneğin bir önceki mesajımdaki gün batımında Meis adasını içeren fotoğrafım bir cep telefonu çekimi. Ama cep telefonlarının kamerasının bazı problemleri mevcut. En iyi telefonu da kullansanız sensör ve lens boyutlarının küçüklüğünden ötürü çektiğiniz karelerde detay / renk kayıpları ve belli oranda noise (özellikle renk noiseleri) mutlaka oluyor, alan derinliğini asla bir profesyonel makine gibi veremiyor, ışık şartları kötüleştiğinde ise kesinlikle sınıfta kalıyor. Cep telefonu reklamlarına çok aldanmamak lazım, örneğin akşam şartlarında sizi tatmin edecek bir uzun pozlamayı noise olmadan çekmeniz imkansız. Cep telefonu sosyal medya paylaşımları için yeterli işler çıkarıyor ama ben iso, diyafram, shutter gibi parametrelere dokunmak istiyorum, kendime göre kompozisyonlar oluşturmak istiyorum derseniz bence Dslr veya yeni nesil aynasız bir makine ile bu hobiye giriş yapabilirsiniz. Yalnız şunu da unutmamak lazım, çeken ekipmandan ziyade bakan gözler önemli komşum, yeri gelir en kötü makineyle bile çok güzel kareler yakalanabilir
———————————————
(10/01/2020, Saat: 19:50)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular amatör anlamda fotoğrafçılığa giriş yapmak adına, şöyle bütçeyi fazla da sarsmayacak bir ürün hangileri olurdu? İlla sıfır makina mı almak gerekir, yoksa ikinci elde temiz malzemeler bulunur mu? Yoksa makinaya hiç gerek duymayarak cep telefonu kamerasıyla da, çekim özelliklerini doğru ayarlayarak iyi kareler yakalanabilir mi?

Nacizane bir kaç cümle edeyim; cep telefonları gündüz ışık şartlarında idare eder işler çıkartabiliyor örneğin bir önceki mesajımdaki gün batımında Meis adasını içeren fotoğrafım bir cep telefonu çekimi. Ama cep telefonlarının kamerasının bazı problemleri mevcut. En iyi telefonu da kullansanız sensör ve lens boyutlarının küçüklüğünden ötürü çektiğiniz karelerde detay / renk kayıpları ve belli oranda noise (özellikle renk noiseleri) mutlaka oluyor, alan derinliğini asla bir profesyonel makine gibi veremiyor, ışık şartları kötüleştiğinde ise kesinlikle sınıfta kalıyor. Cep telefonu reklamlarına çok aldanmamak lazım, örneğin akşam şartlarında sizi tatmin edecek bir uzun pozlamayı noise olmadan çekmeniz imkansız. Cep telefonu sosyal medya paylaşımları için yeterli işler çıkarıyor ama ben iso, diyafram, shutter gibi parametrelere dokunmak istiyorum, kendime göre kompozisyonlar oluşturmak istiyorum derseniz bence Dslr veya yeni nesil aynasız bir makine ile bu hobiye giriş yapabilirsiniz. Yalnız şunu da unutmamak lazım, çeken ekipmandan ziyade bakan gözler önemli komşum, yeri gelir en kötü makineyle bile çok güzel kareler yakalanabilir
———————————————
91732cc3f89684a108e6887477a278d4.jpg

Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Fujifilmin aynasız makinelerini öneririm ikinci elde temiz bulabilirsiniz, ayrıca fujifilmshop mağazalarını ararsanız onlar da yardımcı olabilirler. Ben de xt-30 ve xe-2 kullanıcısıyım. Fujiler hem ideal kompakt boyda hem de apsc sensör ile aynalılardan aşağı kalır yanları yok. Lensleri de oldukça kaliteli. Biraz araştırın derim.
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Açıklamalarınız için teşekkür ederim komşularım. Düşünüp bir değerlendirme yapacağım, sağ olun.

So far so good..
Merhaba komşularım, son çalışmalarımdan bazıları.

https://www.instagram.com/erhankillic/1349a969c4e7768df44b836abe822f39.jpg0ef09d45b1546c560c277a94fc53d89e.jpg412cf215124db5dbfb300c94e63f0a97.jpgcb9257a94288f90cc0ba79f4d0751740.jpg

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
49533927581_c5d7574de2_k.jpgtunca köprüsü by seçkin birkaya, on Flickr
49419521607_cf0460b8b6_k.jpgDSC_0551_01 by seçkin birkaya, on Flickr
49531578152_e8b653f0b2_k.jpgtunca nehri by seçkin birkaya, on Flickr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Acı severler Lord Sparhawk 21 8,218 20/07/2019, Saat: 22:50
Son Yorum: kadir.tbk
Wink K'nex Severler danjamem 33 31,016 05/10/2018, Saat: 21:19
Son Yorum: Soner
  Snooker Severler ohtararan 20 21,824 08/08/2015, Saat: 10:18
Son Yorum: Hellhound
  In 2 White - 365 Gigapiksellik Fotoğraf Straht 3 5,628 02/06/2015, Saat: 22:24
Son Yorum: linguist
  Fotoğraf Albümü Tavsiyesi eggman 1 4,440 18/11/2013, Saat: 13:39
Son Yorum: error...
  Fotoğraf makinesi tavsiyesi sertaç 47 47,848 22/10/2013, Saat: 15:25
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: