The Body Shop Sentetik Fırça
Katılıyorum, sadece kafa kazırken kullanıyorum, yüzümde ise seçim tek: loccitane plisson fırça. Tek geçerim.
Katılıyorum çok sert bir fırça. Hatta can açılacak kadar sert

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2u6fxpc.jpg

Bir haftadır bu fırça ile tıraş oluyorum, anlatıldığı kadar batıcı ve rahatsız edici gelmedi bana. Belki ben domuz fırçalara alışkın olduğumdandır, fırça bayağı bir omurgalı, bir sentetiğe göre, domuzu kulanan bunu da rahatlıkla kullanır. Sabahları acele tıraş olacaklar için domuz ve porsuk fırçaları suda bekletmek istemeyenler ve domuz fırça hassasiyeti olanlar için denenebilir. Yaqi sentetiklerle tam tersi karakterde yaqi nekadar yumuşaksa bu fırça domuz sertliğine yakın, ben genelde yüzde domuz fırça ile masajlı köpürtme yaptığım için benim bünyeye iyi geldi. Bir diğer avantajı küçük oluşu seyehatlerinizde yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz, sentetik olduğu için çabuk kuruması da bonus. Sonuç olarak ben memnun kaldım.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Sipariş verdiğim SHAVE AWAY KIT içinde geldi. Dün ilk tıraşımı oldum. Köpük yapma performansı iyi değil. Tasta köpürtüp, uçlarını yüzüme değdirmeden badana fırçası misali uyguladım. İkinci perde için yeterli köpük kalmadı. Kozmetik olarak gayet şık görüntüsü var, sapın mobilya aksamı ve cilası gayet güzel. Fakat performansı iyi değil. Ayrıca parmaklarım sabunlu iken elimden çok fena bir şekilde kaydı. Ben de diğer komşular gibi seyahat fırçası olarak kullanmaya karar verdim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Gecenlerde bir indirim magazasinda Maca Root Shave Cream ile beraber set olarak $10'a satiliyordu, ne fircaya, ne de sabuna ihtiyacim olmadigindan almadim Big Grin tras malzemesi takintisina karsi savas baslatip, "dur!" dedigim an oldu
korgunv komşum bu fırçayı nivea krem, maca root aloe krem, de vergulde hand sabun ile kullandım köpük sorunu yaşamadım hiç 3 perde yetecek kadar başarılı köpükler oluşturdum.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(02/05/2014, Saat: 16:58)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: men-synthetic-shaving-brush_l.jpg

Forumda aslında uzun bir süredir tartışılan bir ürün, öte yandan, kendisine ait bir konu açılmadığını yeni fark ettim. Bende de bir yılı aşkın bir süredir var bu fırça, çok nadiren kullanıyorum, çünkü beğenmiyorum. Big Grin Dünkü tıraşımda ise yeniden şans vermek istedim.

Önceki denemelerimde tasta köpürterek kullandığım bu fırçayı, ki son kullanmamın üzerinden bir yıla yakın bir süre geçmiştir, bu sefer yüzde köpürterek kullanmak istedim. Speick Shaving Cream'i fırçaya sıkıp, yüzde köpürtmeye başladım. Tasta bir süre beklettiğim fırçanın fazla suyunu elle sıkmak isteyince, kılları su filan tutamadığından dolayı, neredeyse hiç su kalmadı fırçada.

Kılları aşırı sert ve yüzde köpürtmeye hiç uygun değil. Yüzde hiçbir şekilde yayılmıyor, çok bastırmak gerekiyor. Dolayısıyla köpüğü hapsedemiyor. Tasta köpürtürken bir nebze idare ediyordu, diğer fırçalarımla karşılaştırılmasa da. Yüzde köpürtünce son derece hacimsiz, kuru, uygunsuz bir köpük oluşturdu. Bu açıdan, break-in periyodunu tamamlamış bir domuz fırça ve kaliteli bir silvertip fırçanın çok uzağında kalıyor.

Sapı bence çok güzel. Ahşap ve şık. Konstrüksiyonu da oldukça sağlam gibi. Kaliteli bir üretim. Kullanım konusundaki tek avantajı, sentetik kılların çok çabuk kuruması. Eğer tasta köpürtüyorsanız yolculuklarda denebilir bu avantajı ile. Yine de, piyasada yeni jenerasyon çok güzel sentetik fırçalar olduğunu duyuyorum, okuyorum ve videolarda izliyorum. Bu fırçayı almanızı tavsiye etmiyorum bu yüzden.

elinize sağlık. değerlendirmelerinize tamamen katılıyorum.
(24/01/2019, Saat: 00:23)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elinize sağlık. değerlendirmelerinize tamamen katılıyorum.

Toplamda 3 sefer denedim, hepsinde de başarısız oldu. Yüze bastırmak gerekiyor, o zamanda köpük dağılıyor ve kalmıyor. Su tutmuyor, köpük yüklemesi yeteri kadar olmuyor. Kenarda duruyor. Fiyatı 70 TL'ymiş, isteyen olursa kargo parasına hemen gönderebilirim. Yoksa çöpe atacağım.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(21/07/2019, Saat: 21:56)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toplamda 3 sefer denedim, hepsinde de başarısız oldu. Yüze bastırmak gerekiyor, o zamanda köpük dağılıyor ve kalmıyor. Su tutmuyor, köpük yüklemesi yeteri kadar olmuyor. Kenarda duruyor. Fiyatı 70 TL'ymiş, isteyen olursa kargo parasına hemen gönderebilirim. Yoksa çöpe atacağım.

O kadar mı kötü?
(22/07/2019, Saat: 01:21)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar mı kötü?

o kadar yetersiz kalır, toz almada kullanılabilir sadece
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,091 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,107 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,586 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,119 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,739 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,571 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,800 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,723 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,900 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: