Askere Gidiyorum
(23/04/2019, Saat: 17:37)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de öyle umuyorum komşum,
@mustbe
@00serkan4300
Samsun sahra sıhhiye okuluna gideceğiz hayırlısıysa komşum.

———————
Nice and clean.

31 yıl önce babam orada yapmış.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(22/04/2019, Saat: 23:04)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım, iki ay içinde bedelli askerlik görevimi yerine getirmek üzere silah altına gireceğim. Geleneksel tıraşa bir müddet ara vermek zorunda kalacağım, malum. Şimdilik kışlaya götürmek üzere kafamda bir set belirdi. Ancak tecrübeli, askerliğini yapmış komşularımızın da değerli görüşlerini almak isterim.

De alet ve jilet kışlada yasak (öyle de olması gerekiyor zaten şahsi fikrim. Yoksa kendini kesme, doğrama vakalarına rastlanabilir. ) bu yüzden aklımda gilette blue3 sensecare var. Bir ya da iki perdede yakın tıraş elde edebileceğimi düşünüyorum. Tıraş ortamı nasıl olur, sıra olur mu hızlı olup mu çıkar mıyım bilmediğim için en az üç bıçaklı bir tıraş aleti düşündüm. (6’lı paket işimi görür)

Fırçadan askerde bile vazgeçmek istemiyorum, jel ve hazır köpüklerden nefret ettiğim için. Fe marka domuz kılı fırçamı kesin götüreceğim. Maddi değeri de az olduğu için yer değiştirme riskine karşı önlem almış olurum.

Sabundan ziyade krem götürmeyi düşündüm, Yüzde hızlıca köpürtmek için. Bunun için bir adet nivea krem ve bir adet arko krem düşünüyorum. Dolapta ön taraflara arkoyu koyup, almak isteyenlerin ilk tercihine sunacağım arkoyu bir nevi defans niteliğinde kullanacağım kendisini.

Tıraş sonrası içinde nivea hassas losyonunu kullanmayı düşünüyorum.

———————
Nice and clean.
@Zeyes komşum şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum. Umarım güzel anılar biriktirir dönersiniz.

Benim deneyimim olmadığı için üzgünüm ki bir önerim olamayacak. Değerli komşularım zaten güzel önerilerini paylaşmışlar.

Tekrar hayırlı tezkereler diliyorum.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
@lim10
Komşum, maşallah babanıza saygılar dilerim.

@ekilic2
Sağolun komşum, güzel dilekleriniz için.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(23/04/2019, Saat: 21:10)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @lim10
Komşum, maşallah babanıza saygılar dilerim.

@ekilic2
Sağolun komşum, güzel dilekleriniz için.

———————
Nice and clean.

Sizde sağolun. Hayırlı tezkereler dilerim. Bu arada ben de 2.celpte Mamak'ta bedelli yaptım. Çok da kasacak birşey yok toplam 19 tıraş olacaksınız. Ben 2 tane blue3+bir tüp köpükle bitirdim.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
@Zeyes komşum hayırlı tezkereler
So far so good..
Sağolun @ahbap komşum.

———————
Nice and clean.
Hayırlı tezkereler...
İki sene boyunca Gilette Blue 2 ve Derby Yeşil hazır köpük kullandım. Kokusunu seviyordum ben. Smile Birde kıvamı diğer Gilette köpükler gibi değil biraz koyu. Değişmediyse tabi. Smile Hayırlı tezkereler şimdiden. Kazasız belasız gidip gelin inşallah.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(22/04/2019, Saat: 23:04)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım, iki ay içinde bedelli askerlik görevimi yerine getirmek üzere silah altına gireceğim. Geleneksel tıraşa bir müddet ara vermek zorunda kalacağım, malum. Şimdilik kışlaya götürmek üzere kafamda bir set belirdi. Ancak tecrübeli, askerliğini yapmış komşularımızın da değerli görüşlerini almak isterim.

De alet ve jilet kışlada yasak (öyle de olması gerekiyor zaten şahsi fikrim. Yoksa kendini kesme, doğrama vakalarına rastlanabilir. ) bu yüzden aklımda gilette blue3 sensecare var. Bir ya da iki perdede yakın tıraş elde edebileceğimi düşünüyorum. Tıraş ortamı nasıl olur, sıra olur mu hızlı olup mu çıkar mıyım bilmediğim için en az üç bıçaklı bir tıraş aleti düşündüm. (6’lı paket işimi görür)

Fırçadan askerde bile vazgeçmek istemiyorum, jel ve hazır köpüklerden nefret ettiğim için. Fe marka domuz kılı fırçamı kesin götüreceğim. Maddi değeri de az olduğu için yer değiştirme riskine karşı önlem almış olurum.

Sabundan ziyade krem götürmeyi düşündüm, Yüzde hızlıca köpürtmek için. Bunun için bir adet nivea krem ve bir adet arko krem düşünüyorum. Dolapta ön taraflara arkoyu koyup, almak isteyenlerin ilk tercihine sunacağım arkoyu bir nevi defans niteliğinde kullanacağım kendisini.

Tıraş sonrası içinde nivea hassas losyonunu kullanmayı düşünüyorum.

———————
Nice and clean.

Komşum;

2. Takım 2. Bölük 1. Manga 106 numara Ankara/MAMAK Muhabere Bedelli Er olarak 18 gün askerlik yaptım. Bu geçirdiğim süre boyunca detaylı olarak tecrübelerimi isterseniz sizinle paylaşabilirim.

Özet; 1 adet eşofman takımı, 1 adet pijama takımı, 10 adet atlet, 10 adet boxer, 18 adet çorap, 2 adet terlik, Tıraş çantası, gillette fusion 5 proglide, Nivea hassas serisi köpük, balsam, Ağrı kesici, Antibiyotik, Boğaz sprey, Vitamin, Güneş kremi, Dudak kremi, Pişik kremi, Pudra, Islak mendil, Tuvalet kağıdı, Yastık kılıfı, Duş çantası, Şampuan, Diş fırçası ve macunu, Tırnak makası, Cımbız, Kol saati, 3'lü priz, Protein Bar, 2 adet kitap, Tuşlu telefon (Müzik dinleyebileceğin bir model olsun + kulaklık ) vs vs. En can alıcı ihtiyaç ise Masa Tenisi topu  Wink

Şimdiden hayırlı teskereler dilerim.
Saygılar.
Gürkan ERNİL
@3RD1
@trustalt
Teşekkürler dostlar.
@Sofistike
Gürkan Hocam,
Çok yardımcı olacak bu liste. Bu listenin dışında olup ta şunu da götürseymişim dediğiniz bir şey oldu mu? Ayrıca tıraşı geceden mi oldunuz sabah mı? Sabah olduysanız tecrübelerinizi aktarır mısını? Teşekkürler.

———————
Nice and clean.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Askere gidiyorum emiriko 77 77,094 16/05/2013, Saat: 23:11
Son Yorum: emiriko
  Ben de askere gidiyorum blaster 14 14,402 04/05/2013, Saat: 14:24
Son Yorum: mckemal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: