Acemiyim, ilk ıslak tıraşım, birkaç soru.
- Herkese keyifli forumlar. Geleneksel ıslak tıraşa içimde hep bir merak vardı sonunda dışarıya çıkardım.
- Bundan önce hep kartuşlu bıçaklarla tıraş oluyordum.
- Cildim hassas, sakallarım seyrek orta serklikte diyebilirim. Avantajım sakalım geç çıkar yani 3 günde 1 tıraş olsam sürekli tertemiz gezebilirim.
- Bir an önce başlamak için bugün çıkıp hemen arka sabun, perma-sharp yaprak jilet, başak marka bir fırça, iha şap, ve yuma makine aldım. Sinop küçük yer bunları bile bulmam çok zor oldu.
- Şimdi ilk tıraşımı oldum ama çok zorlandım. özellikle çene boyun arası kıvrımlarda makineyi nasıl tutacağımı bilemedim. şuan 3 perde tıraş oldum ama şu suratımla dışarı çıksam eminim herkes güler çünkü bölge bölge sakallarım hala yüzümde Smile Tıraştan sonra şapı yüzüme sürdüm sadece boğaz bölgemde az yanma hissi oldu. (bunu deneme amaçlı forumda okumuştum yanılmıyorsam)
- Sizden ricam bana ne tavsiye edersiniz. 3 perde de yarım yamalak tıraş oldum en az 3 perde daha ister Smile Tabiki acemilik ilk denemem ama tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kazımamak için uğraşırken sakalları alamıyorum.
(13/05/2014, Saat: 01:18)beyazitcakir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - Herkese keyifli forumlar. Geleneksel ıslak tıraşa içimde hep bir merak vardı sonunda dışarıya çıkardım.
- Bundan önce hep kartuşlu bıçaklarla tıraş oluyordum.
- Cildim hassas, sakallarım seyrek orta serklikte diyebilirim. Avantajım sakalım geç çıkar yani 3 günde 1 tıraş olsam sürekli tertemiz gezebilirim.
- Bir an önce başlamak için bugün çıkıp hemen arka sabun, perma-sharp yaprak jilet, başak marka bir fırça, iha şap, ve yuma makine aldım. Sinop küçük yer bunları bile bulmam çok zor oldu.
- Şimdi ilk tıraşımı oldum ama çok zorlandım. özellikle çene boyun arası kıvrımlarda makineyi nasıl tutacağımı bilemedim. şuan 3 perde tıraş oldum ama şu suratımla dışarı çıksam eminim herkes güler çünkü bölge bölge sakallarım hala yüzümde Smile Tıraştan sonra şapı yüzüme sürdüm sadece boğaz bölgemde az yanma hissi oldu. (bunu deneme amaçlı forumda okumuştum yanılmıyorsam)
- Sizden ricam bana ne tavsiye edersiniz. 3 perde de yarım yamalak tıraş oldum en az 3 perde daha ister Smile Tabiki acemilik ilk denemem ama tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kazımamak için uğraşırken sakalları alamıyorum.

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Tıraş tekniğiniz tıraş oldukça oturacaktır bu sayede 1-2 perde de sakalınızı çok rahat keseceksiniz. Sap sürüldükten sonra boğaz bölgesinde yanmanın sebebi sakalı ters almanızdan kaynaklandığını düşünüyorum.http://geltir.com/thread-813.html bu linki incelemeniz sizin için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

İyi forumlar...
Hocam zor bir sakalım yok o yüzden bugüne kadar bir kez bile ATG şeklinde yüzüme jilet vurmadım. %80 WTG alamadığımı düşündüğüm yerlerde XTG tekniği ile kesiyorum.
Hocam %100 WTG şeklinde tıraş olacaksanız eğer faullerden başlayarak adem elmasına kadar yukarıdan aşağıya doğru sakalınızı kesmeniz gerekiyor ve adem elması dediğimiz bölgeyi de aşağıdan yukarıya doğru kesmeniz gerekiyor.Çene kısmını kesmekte baya zorlanıyorsanız sağdan sola doğru sakalınızı kolaylıkla kesebilirsiniz.
Sıkıntının kaynağı yuma olabilir. Ben de 2-3 günlük sakalı yuma ile almayı beceremedim. Başka bir aletle tıraş olduktan sonra yumayı düzeltici olarak kullanabildim ancak. Başlangıç aleti olarak rimei bulabilseydiniz güzel olurdu bence. Benim forumla tanışmadan önce tesadüfen almış olduğum alet rimei idi.
Halen daha işyerinde ara sıra kullanıyorum pek bir sıkıntsı yok
(13/05/2014, Saat: 02:06)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkıntının kaynağı yuma olabilir. Ben de 2-3 günlük sakalı yuma ile almayı beceremedim. Başka bir aletle tıraş olduktan sonra yumayı düzeltici olarak kullanabildim ancak. Başlangıç aleti olarak rimei bulabilseydiniz güzel olurdu bence. Benim forumla tanışmadan öce tesadüfen almış olduğum alet rimei idi.

Hocam sinopta Yuma bile zor bulunuyor siz anlayın nasıl bir yokluk Smile hem hatıra olsun hem de elimin altında bulunsun diye yuma aldım haftasonu Samsun'a gidince ordan da bir rimei alacağım. sanırım 2-3 aya el alışkanlığı kazanırım, o zaman da yurtdışından makine fırça vs komple set almayı düşünüyorum.

Bu işe yuma ile başlamak Araba kullanmayı 131 de öğrenmek gibi sanırım Smile
(13/05/2014, Saat: 02:06)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkıntının kaynağı yuma olabilir. Ben de 2-3 günlük sakalı yuma ile almayı beceremedim. Başka bir aletle tıraş olduktan sonra yumayı düzeltici olarak kullanabildim ancak. Başlangıç aleti olarak rimei bulabilseydiniz güzel olurdu bence. Benim forumla tanışmadan öce tesadüfen almış olduğum alet rimei idi.
Bu zamana kadar m3 ve ustura kullanmanın sıkıntısı da bu işte hocam yuma,rimei v.b makinelerde hiçbir bilgim yok malesef Smile
(13/05/2014, Saat: 02:10)beyazitcakir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sinopta Yuma bile zor bulunuyor siz anlayın nasıl bir yokluk Smile hem hatıra olsun hem de elimin altında bulunsun diye yuma aldım haftasonu Samsun'a gidince ordan da bir rimei alacağım. sanırım 2-3 aya el alışkanlığı kazanırım, o zaman da yurtdışından makine fırça vs komple set almayı düşünüyorum.

Bu işe yuma ile başlamak Araba kullanmayı 131 de öğrenmek gibi sanırım Smile
Yuma kullanmanın zorluğundan değil de herkese uyacak bir alet değil bence.
Yuma ile cildi kesmek zor o açıdan güvenli denilebilir ama jileti takıp sıkıştırınca jilet aşağı doğru fazla bükülüyor ve jilet açıklığı çok daralıyor. Hatta yumalarda jilet tutma açısı standart olmadığından bazı yumalarda jilet açıklığı neredeyse tamamen kapanıp tıraş olmayı imkansız hale getiriyor.Alırken kontrol etmek lazım. zaten aleti yüzde ilk çekişte o aralık kıl ile doluyor ve kesmiyor. Günlük tıraşta daha iyi sonuç verebilir belki. Forumda yumayı çok seven ustalar da var ama uymuyorsa zorlamamak lazım bence Smile
Ekleme:Bakınız yuma için yaklaşık 1 ay önce yaptığım yorum
YUMA tıraş aleti

(13/05/2014, Saat: 02:11)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu zamana kadar m3 ve ustura kullanmanın sıkıntısı da bu işte hocam yuma,rimei v.b makinelerde hiçbir bilgim yok malesef Smile
Hocam siz şanslısınız.
Biz sakal ve cilt sorunlu olunca hertürlü kartuşu denedikten sonra umudu kesip geleneksel tıraşa son çare olarak geldik, usturayı da gözüm kesmediği için mecburen DE aletlere devam Big Grin
Hocam benimki de şans mı yoksa beceri mi ? Anlamadım Smile Daha m3'le tıraş olmaya başlayalı 7-8 ay anca olmuştu.16 yaşımda yarım yamalak sakalı usturayla kesmeye başlamıştım Smile
Youtube'dan bol bol video izlemenizi de tavsiye ederim. Kas hafızanız geliştikçe çok daha rahat etmeye başlayacaksınız. Ayrıca mutlaka bileğinizi kilitleyin, sabit tutun, bırakın jilet işini yapsın. Smile

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel islak tirasin birinci kurali linguist 98 124,179 24/03/2017, Saat: 14:35
Son Yorum: finwe
  ilk tirasim ve coolcut4 Oxycodone 3 6,114 05/06/2014, Saat: 17:42
Son Yorum: BigHillMe
  Detaylarıyla Geleneksel Tıraş(soru) Ankara ozgurys 4 9,757 13/11/2011, Saat: 23:21
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: