Asitlerin imha edilmesi
Seyreltme miktarını tam anlayamadım üstad.

100 ml su 7-8 ml asit mi yoksa tam tersi mi ?

(15/05/2014, Saat: 21:24)Viyaduk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nikeli sökeceksen %7-8 oranında seyreltilmiş sülfirik asit iş görür. Nikel madeninde leach yöntemi ile çözdürülürdü. Altında yapılan da siyanür.
Toprağa dökmeyin. Denitrifikasyon bakterileri de dahil tüm organizmalar ölür.
Kireci deneyin bence. Bir turnosol kağıdı ile anlarsınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
www.BarbarosRazors.com

(15/05/2014, Saat: 21:27)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seyreltme miktarını tam anlayamadım üstad.

100 ml su 7-8 ml asit mi yoksa tam tersi mi ?

7-8 ml asit; 92-93 ml su.
Yalnız çözülme biraz zaman alabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Şimdi parçalanmış bir gillette flare tip üzerinde deneme yapıyorum. Sirke tuz karışımında ters elektroliz yöntemi kullandım. + uca gillette'i - uca da bakır bağladım verdim akımı. Her yer aynı eşitlikte olmasa da kaplama gitti.

9vefer.jpg
www.BarbarosRazors.com

Kaplama sökmek için farklı bir teori önersem olur mu acaba ? köyde traktörün paslanan kısımlara wd40 sıkıp bunun ile pasını kazıyarak astar+boya atmıştım. İnce yapılı olanı güzel çözüm yapabilir hemde yüzeyde pürüzleride temizler

20Pcs-Steel-font-b-Wire-b-font-Cup-font-...el-Die.jpg
daire_tel.png
tel_mop.jpg
Bunlardan var hocam, bunları da denedim. İşin aslın bildiğiniz gibi köşeler bunların ulaşamadığı yerler vs.

Hepsini birden sökmeye çalışıyorum. Bu baya uzun ve tam anlamıyla yapılamayacak gibi.

Buna benzer ekipmanları kısmen kalmış yerlerde kullanıyorum.

(15/05/2014, Saat: 23:08)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaplama sökmek için farklı bir teori önersem olur mu acaba ? köyde traktörün paslanan kısımlara wd40 sıkıp bunun ile pasını kazıyarak astar+boya atmıştım. İnce yapılı olanı güzel çözüm yapabilir hemde yüzeyde pürüzleride temizler
www.BarbarosRazors.com

@theunnamed
üstad baldıza açtım konuyu bana manyakmışım gibi baktı anlamadı ne yapacağımı sülfürik asitle Big Grin
Kısaca sülfürik asite hiç bulaşmasın dedi. Lavaboya döksen dökülmez, seyreltsen seyreltilmez, kullanım esnasında bile birçok zarar, ev kullanıcısı için kesinlikle tavsiye etmiyormuş. Elektroliz falan var dedi evet arkadaş denedi falan deyince siz nasıl ev kullanıcısısınız diyor Big Grin
Senin resmi gösterdim elektrolizden sonraki hidroklorik asit kullanabilir dedi(yani tuz ruhundaki madde) tuz ruhundakinden biraz daha yoğun bir hidrokolorik asit işini görebilirmiş.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
@zorba58 üstadım teşekkürler, biz sanayi tipi ev kullanıcısı olduk Smile

Tuz ruhu da almıştım, elektrolizde denememiştim ama sıradakini onunla yapayım Wink
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: