Derby Sabun
Arko sabundan daha çok hoşuma gidiyor kokusu, ara ara kullandığım bir eün
Kokusu beyaz sabun gibi. Bu kokuda her nekadar milli kokumuz olsada yapaylık veriyor sabuna. Çünkü beyaz sabunun doğada bir karşılığı yok diye biliyorum saf deterjan kokusu. Yanlışsam düzeltin lütfen. Bu tarz ürünler esanslı satılması daha makbul olur. Gerçi bu ürün ticari amaçlı olduğundan beklenti çok yüksek olmamalı...
o03507.jpg

2 TL'ye almıştım. Arko'nun kokusu bir tık öndedir benim için, ama saf sabun kokusunu sevdiğimden sıkıntı yaratmadı, sadece aldığım ilk gün kokladığımda kötü gelmişti. Köpüğünü çok beğendim ama henüz tıraş olmadım. Break in için kullandım sadece.

Bu arada hepimizin üzüldüğü şu konuya da kendi yorumumu yapayım.

Yerli üreticilerin esans, ambalaj, reklam gibi konulara eğilmemesinin nedenini anlayabiliyorum, tok esnaflık yaptıkları hepimizin malumu, örneğin Evyap uluslararası alanda başarılı bir firma olmasına rağmen sektörü bu konuda yeterince analiz edebilmiş değil gibi görünüyor ve halihazırda bulunan ürünlerin sadece berberlere yönelik olması da her şeyi gayet açıklıyor aslında. Geleneksel tıraşçı kesimden bile haberdar değiller (ya da umurlarında değiliz). Derby firması forumumuza teşrif etti ancak, Premium jiletler hakkındaki vaatlerini hâla yerine getirmemelerinden bu durum bir kez daha anlaşılıyor.

Asıl üzüldüğüm Arko ve Duru markalarının TURQUALITY projesine dahil olmasına rağmen, bu alanda atılım gerçekleştirmemesi. (Bunun da içinde bir iş yoksa hükümetin başardığı nadir işlerden bir tanesi: https://tr.m.wikipedia.org/wiki/TURQUALITY_Projesi )

Bu afilli ambalajlarda, çılgın fiyatlara satılan ürünler benim de hoşuma gidiyor ama gitgide tükenen Dünya'da israf gibi geliyor. Neyse bahsedeceğim konu bu değil. Aslında firmalardan tek istediğim esans çeşidini arttırmaları, ambalaj vs. önemli değil ama Evyap gibi uluslararası alanda marka olması hedeflenmiş bir firma bu konuda iki paragraf önce bahsettiğim 3 konuya da eğilmezse fiyat üstü performansına rağmen yerilmeye mahkum.

Forumda yıllardır yakınılan şeylerin tekerrürü gibi görünüyor yazdıklarım, ama bu firmalar uluslararası pazardaki talebin farkına varacak elemanlara sahip değillerse bizim onlara bahsetmemiz gerekiyor. Bireysel olarak değil. Yabancı forum üyeleriyle, arko sabunu sevenlerle, derby jileti günlük kullananlarla. Bireysel olarak forumda çabalayanlar olmuş ama yetersiz olduğunu görüyoruz. O yüzden Voltran'ı oluşturmak lazım.

Bu konuda bir kampanya yürüterek firmaları buna yönlendirebileceğimizi düşünüyorum. İş yarayabileceğini düşündüğüm fikirlerim var ama buna ayıracak vaktim yok maalesef. Bu fikirlerimi de yazmadan biraz içi boş bir yazı gibi göründüğünün farkındayım ama bence bu potansiyeli farkettirirsek başarabiliriz.
Hepsiburada'dan kase olanını aldım. İki kere traş oldum.

Arko ile kıyaslayacak olursak;

Köpük arkodan daha yoğun ve kaygan. Dolayısıyla daha az tahriş oluyor.

Nemlendirici özelliği arkodan az bir farkla önde

Koku arkonun gerisinde.

Sonuç olarak arkodan bir gömlek daha üstün sabun.
Gittigidiyor ve N11 gibi sitelerde 12 tane çubuk formdakii Derby sabunu 15 TL gibi fiyata kargo dahil bulmak mümkün oluyor. Ben aldğım çubuğu kaseye bastım ve seve seve kullanıyorum.

Ayrıca Arko Stick + Arko Gliserinli Normal Krem + Derby sabunu kardığım bir kasem de var. Bu üçleme de Arko'nun kurutuculuğundan kurtulduğum, güzel köpüren ve iyi koruyan bir karma oldu. Kokusu da üç ürünün ortasında, nötr ve daha özel gibi. Yüzünüze sürdüğünüzde bir şekilde kazara tadına bakarsanız, tatlı bir tadı olduğunu fark ediyorsunuz. Gliserin içeriğinden diye düşündüm ama benim için şirin bir detay.
Arkadaslar
palmolive i de deneyin.

@samuray73
Kardesim tahris yasıyorsan, kayganlık arıyorsan cidden bu derby ve arkodan bir beklentin olmasın. Kendine al bir cella farkını kendin gor.
Üstadım geleneksel tıraşçılar olarak kaç kişiyiz ki?? Daha yaprak jiletin ne olduğunu bilmeyen milyonlarca insan var.

(14/12/2016, Saat: 22:57)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o03507.jpg

2 TL'ye almıştım. Arko'nun kokusu bir tık öndedir benim için, ama saf sabun kokusunu sevdiğimden sıkıntı yaratmadı, sadece aldığım ilk gün kokladığımda kötü gelmişti. Köpüğünü çok beğendim ama henüz tıraş olmadım. Break in için kullandım sadece.

Bu arada hepimizin üzüldüğü şu konuya da kendi yorumumu yapayım.

Yerli üreticilerin esans, ambalaj, reklam gibi konulara eğilmemesinin nedenini anlayabiliyorum, tok esnaflık yaptıkları hepimizin malumu, örneğin Evyap uluslararası alanda başarılı bir firma olmasına rağmen sektörü bu konuda yeterince analiz edebilmiş değil gibi görünüyor ve halihazırda bulunan ürünlerin sadece berberlere yönelik olması da her şeyi gayet açıklıyor aslında. Geleneksel tıraşçı kesimden bile haberdar değiller (ya da umurlarında değiliz). Derby firması forumumuza teşrif etti ancak, Premium jiletler hakkındaki vaatlerini hâla yerine getirmemelerinden bu durum bir kez daha anlaşılıyor.

Asıl üzüldüğüm Arko ve Duru markalarının TURQUALITY projesine dahil olmasına rağmen, bu alanda atılım gerçekleştirmemesi. (Bunun da içinde bir iş yoksa hükümetin başardığı nadir işlerden bir tanesi: https://tr.m.wikipedia.org/wiki/TURQUALITY_Projesi )

Bu afilli ambalajlarda, çılgın fiyatlara satılan ürünler benim de hoşuma gidiyor ama gitgide tükenen Dünya'da israf gibi geliyor. Neyse bahsedeceğim konu bu değil. Aslında firmalardan tek istediğim esans çeşidini arttırmaları, ambalaj vs. önemli değil ama Evyap gibi uluslararası alanda marka olması hedeflenmiş bir firma bu konuda iki paragraf önce bahsettiğim 3 konuya da eğilmezse fiyat üstü performansına rağmen yerilmeye mahkum.

Forumda yıllardır yakınılan şeylerin tekerrürü gibi görünüyor yazdıklarım, ama bu firmalar uluslararası pazardaki talebin farkına varacak elemanlara sahip değillerse bizim onlara bahsetmemiz gerekiyor. Bireysel olarak değil. Yabancı forum üyeleriyle, arko sabunu sevenlerle, derby jileti günlük kullananlarla. Bireysel olarak forumda çabalayanlar olmuş ama yetersiz olduğunu görüyoruz. O yüzden Voltran'ı oluşturmak lazım.

Bu konuda bir kampanya yürüterek firmaları buna yönlendirebileceğimizi düşünüyorum. İş yarayabileceğini düşündüğüm fikirlerim var ama buna ayıracak vaktim yok maalesef. Bu fikirlerimi de yazmadan biraz içi boş bir yazı gibi göründüğünün farkındayım ama bence bu potansiyeli farkettirirsek başarabiliriz.
En favori sabunumdur, performans olarak bir çok pahalı sabundan daha iyi bana göre, tavsiye ederim.
Arko sabuna göre koku kötü geldi bana.Çok uzun süre Arko sabun kullandım.El alışkanlığımı bilmiyorum ama bu sabunda Arko’ya göre köpüğün koruyuculuğu zayıf.
Selamlar...
Tırasta derby ile hacı sakir arasında ben fark goremiyorum ne yalan soliyim. Herhangi bir el sabunu ustune tıras sabunu yazıp piyasaya sunmuslar gibi hissediyorum. İcine belki 1 damla gliserin koymuslardır onun haricinde tıras icin hicbir katkı, ekstra ozel icerik koyduklarını dusunmuyorum. Turk mantalitesi ucuz olsun cok satsın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,933 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,949 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,119 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,090 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,533 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,314 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,277 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,064 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: