Merkur Progress
(29/09/2016, Saat: 12:49)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress ile bir türlü elektriğimiz tutmadı. İlk önce wilkinson de almıştım. Sonra progress daha kaliteli ve iyi traş sağlar diye aldım ama nerdeyse geleneksel traştan soğuttu. Uzun zaman sonra wilki ile traşa devam ediyorum ve inanılmaz kaliteli traş sağlıyor. Polsilver jiletle uyumu mükemmel. Progress te sanıyorum fazlasıyla ağır ve kısa saplı olduğu için bilek hareketlerini yapamadığımdan tahriş ve kalitesiz traş alıyorum. Boyun bölgesi sorunlu olduğu için wilki ile devam Smile

Progress bir çok usta traşcidan geçer not almış bir DE razor
Teknik kısmı tam anlamıyla halletmeden progress e geçmek kesin surette yanlış
Acaba ayarımı arttirsam Acaba dusursem mi vs gibi konulara giriliyor o yüzden saniyorum
Suanda eski traş aletimin yanı sira Merkur Progress 9 uncu ayara tekabül ediyor sanıyorum (2 kere ceviyorum tokmağı) bu sekilde bir çok jiletle kullanıyorum hemen her seferinde istediğim Sinekkaydi ve sifir altını ciziyorum sifir tahrişle gün aşırı traş oluyorum. Alet o kadar saglamki cok memnunum gerçekten. Tam bir mühendislik harikası bana göre.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(29/09/2016, Saat: 17:20)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım boynumun sağ bölgesi çok sorunlu. Diğer bölgelerde progress ile düz çalışıldığı zaman randıman veriyor ama sorunlu bölgede hangi ayarda alırsam alayım fayda etmiyor. Polsilver jilet gibi jilet çok temiz ve güvenli traş veriyor.
Üstadım aslında deneyimlediğiniz gibi en güzel tıraş aleti bizim için iyi sonuçlar verendir herhalde. Çok sübjektif aslında kişiden kişiye çok değişiyor.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(29/09/2016, Saat: 12:49)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress ile bir türlü elektriğimiz tutmadı. İlk önce wilkinson de almıştım. Sonra progress daha kaliteli ve iyi traş sağlar diye aldım ama nerdeyse geleneksel traştan soğuttu. Uzun zaman sonra wilki ile traşa devam ediyorum ve inanılmaz kaliteli traş sağlıyor. Polsilver jiletle uyumu mükemmel. Progress te sanıyorum fazlasıyla ağır ve kısa saplı olduğu için bilek hareketlerini yapamadığımdan tahriş ve kalitesiz traş alıyorum. Boyun bölgesi sorunlu olduğu için wilki ile devam Smile

@Arif komşum arada sizin suali kaynattık

Sapın kısalığından dolayı bilek yada el parmaklarınız yoruluyor ise bir sorun oldugu anlamına gelebilir
İkinci olarak sakallarınızın çıkış yönleri ve sakal yapınız çok önemli
Yatık sakallara sahipseniz özellikle boyun bölgenizde ise o alanlarda tekniğinizi değiştirin herzamankinden farklı olsun traşınız makineyi ya daha dikine yada biraz da eğik tutarak deneme yapın
Polsilver jilet güzel bir jilettir ama aynı zamanda çok değişkendir ( her kutu farklı yapıda olabiliyor ) daha uysal jilet seçimine yönelin personna - yeşil astra - perma Sharp
Tüm bunları yaparken fazla değişkene girmeyiniz örnegin devamlı sabun değiştirmek sıcak soğuk su kullanmak gibi
Umarım progressi sevecek duruma gelirsiniz
Keyifli traşlar
(29/09/2016, Saat: 22:43)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Arif komşum arada sizin suali kaynattık

Sapın kısalığından dolayı bilek yada el parmaklarınız yoruluyor ise bir sorun oldugu anlamına gelebilir
İkinci olarak sakallarınızın çıkış yönleri ve sakal yapınız çok önemli
Yatık sakallara sahipseniz özellikle boyun bölgenizde ise o alanlarda tekniğinizi değiştirin herzamankinden farklı olsun traşınız makineyi ya daha dikine yada biraz da eğik tutarak deneme yapın
Polsilver jilet güzel bir jilettir ama aynı zamanda çok değişkendir ( her kutu farklı yapıda olabiliyor ) daha uysal jilet seçimine yönelin personna - yeşil astra - perma Sharp
Tüm bunları yaparken fazla değişkene girmeyiniz örnegin devamlı sabun değiştirmek sıcak soğuk su kullanmak gibi
Umarım progressi sevecek duruma gelirsiniz
Keyifli traşlar

Üstad bende arayış içindeyim hala bu ara progress köşede dursun Smile Jilet olarak personna hariç diğerlerini kullandım ama polsilver daha iyi gibi geldi. Progressi elden çıkarmıyorum o yüzden belki tekniktendir diye
(29/09/2016, Saat: 21:28)kemalu2002 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress bir çok usta traşcidan geçer not almış bir DE razor
Teknik kısmı tam anlamıyla halletmeden progress e geçmek kesin surette yanlış
Acaba ayarımı arttirsam Acaba dusursem mi vs gibi konulara giriliyor o yüzden saniyorum
Suanda eski traş aletimin yanı sira Merkur Progress 9 uncu ayara tekabül ediyor sanıyorum (2 kere ceviyorum tokmağı) bu sekilde bir çok jiletle kullanıyorum hemen her seferinde istediğim Sinekkaydi ve sifir altını ciziyorum sifir tahrişle gün aşırı traş oluyorum. Alet o kadar saglamki cok memnunum gerçekten. Tam bir mühendislik harikası bana göre.

Evet progress güzel alet ama bana çok uymuyor. Sıkıntı benden kaynaklıdır diye düşünüyorum zaten yoksa alırken o kadar olumlu yoruma dayanarak tercih ettim. Saygılar...
(30/09/2016, Saat: 19:05)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet progress güzel alet ama bana çok uymuyor. Sıkıntı benden kaynaklıdır diye düşünüyorum zaten yoksa alırken o kadar olumlu yoruma dayanarak tercih ettim. Saygılar...

Hocam her traştan birşeyler ogrenmeye çalış
Sürekli olarak ayni koşulları sağlayıp tek bir değişkeni degistir ve sonuca etkisini not et bakin not et diyorum yaz bir koseye hafizada tutarim deme adamakilli not et sunlari kullandim su kadar perde su malzemeler su hizadan soyle boyle sonuc bu die notlar yaz
Burda puf nokta birden bire degilde tek bir degisken degistirerek ornegin jileti ornegin makinayi ornegin sabun ornegin fırçayı ornegin jileti 2. 3. . Kezleri
Yavas yavas oturacağını düşünüyorum

Görüntüsü çok hoşuma gitmesine rağmen, elimde farklı agresifliklerde aletler olduğundan uzunca bir süre Merkür Progress alımını erteledim. 1 haftadır düzenli olarak kullanıyorum ve sanırım bundan sonra da uzunca bir süre en gözde aletim olacak. Thater ile ara verdiğim fırça arayışında olduğu gibi tıraş aleti arayışıma da Progress ile ara verdim. Bir sonraki makinem Merkür Futur olacak. Progress’in olayı sadece agresiflik seviyesinin ayarlanması değilmiş. Jilet tutuş açısı, ağırlığı, dengesi ve en çok da çıkardığı kesim sesi ile beni etkilemeyi başardı.
@emrah06 komşumu güzel gelişmeler güle güle keyifli traşlarda kullanın progressi.
(08/11/2016, Saat: 16:49)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emrah06 komşumu güzel gelişmeler güle güle keyifli traşlarda kullanın progressi.

@Nani Kuş, çok teşekkür ederim. Tıraş keyfi sizlerle paylaştıkça katlanıyor.
@emrah06
Komsum Thater-Progress ekibi ile cıtayı cok yuksege tasımıssın, bundan sonra urun begenmeme durumları cok olacaktır hatırlatayım sasırma.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,100 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,380 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,571 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,096 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,595 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,229 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,736 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,892 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,042 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,805 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: