Merkur Progress
Progressim dun elime ulasti hemen 3 gunluk sakalimla tras oldum, daha onceki makinem merkur 34 idi ve yatik cikan boyun bolgemde bazen sakal birakiyordu. Progress le sinek kaydi trasimi oldum, uzerine yattim kalktim oglen oldu, hala cikan sakal yok Smile 34 e gore biraz agir pek bastirmamak gerekiyor onun haricinde bende ustadlarimin dedigi gibi cok memnun kaldim. Tavsiyeleriniz icin tekrar tesekkurler.
@yener progressle kaç numarayı tercih ettin komşum.
@Liushang 1 numarada oldum komsum, ilerleyen gunlerde diger numaralari da deneyecegim, lakin 1 inci ayarda bile boynumdaki yatik killari sikintisiz aldi.
Hayırlı olsun komşum. Sağlık sıhhatle kullan.
@yener komşum iyi günlerde kullanın, bende kullanıyorum ve çok memnunum..
İki tecrübemi sizle paylaşmak isterim;
- Başlık kısmında bir üçgen ve sap üstündede çentik var doğru ayar için jilet yüklerken aynı tarafta olmalı ben biraz geç keşfettim
- Şayet bakım yaparken Sap ( plastik uçla birlikte ) çıkarsa takmak için hiç zorlamayın! içinde bir yüzük var kargaburunla hafifçe sıkarak takılıyor..
Keyifli tıraşlar
Saygılar..

Tesekkurler @LiuShang @Tahir komsum onerilerini not ettim, tesekkurler
3-4 günlük Wilkinson denemesini saymazsak DE makinalara Merkur 34C ile giriş yapmıştım. Fakat sakallarımın gür olmamakla birlikte çok sert olması beni farklı arayışlara itti. Komşularımın yorumları üzerine Progress aldım.

Az önce 2 perde tıraş olarak Progress ile bir deneme sürüşü yaptım. Öncelikle 2 günlük sakalımı yıkayıp duruladım, ardından tıraş yağı ile hafif masaj yapıp bir 5 dk bekledim. Jilet olarak 34C ile kullandığım Perma-Sharp'ı tercih ettim, bu sayede makinanın etkisini daha net görmek istedim.

İlk perdeyi düz, ikinci perdeyi ters oldum. İlk perdede ayarı 3'e getirdim ve tıraşta agresifliğin ne demek olduğunu yanağımda hissettim. Her ne kadar geleneksel tıraşa ilgi duymaya başladığımdan beri farklı makina ve jiletler hakkında yazılanları okuyup agresif/mild kavramlarını anladığımı sansamda Wilkinson ve 34C ile yaşadığım deneyim kıyas yapma imkanı vermemişti. Progress'in 3 numarası bile bende bir tedirginlik yarattı ve "hımm demek 34C'den daha agresif böyle birşey" dememe sebep oldu.

Ters aldığım ikinci perdede ise 2 numaraya getirdim -ki bu bile 34C'den daha agresifti-. Dikkatli tıraşı şap ve balsam ile noktaladım.

Sonuç olarak keskin jiletin tenimde yarattığı tedirginlik 2 perde tıraş sonrasında yerini sinek kaydının mutluluğuna bıraktı. Sanırım en son yanaklarımı annem bu kadar yumuşak görmüştür. Şu an tıraş olmuş her erkek gibi yanaklarımdan öpülmek istiyorum fakat ne yazık ki eşim ve oğlum içeride uyudukları için bu keyfi sabaha ertelemek zorundayım.
Güzel özetlemişsiniz @ Dr.Fahrenheit komşum sıhatler olsun

@Dr.Fahrenheit hocam cok guzel ozetlemissiniz. Ben de 2 yillik ikon 101 den sonra 2 hafta once progress kullanmaya basladim. Henuz dogru ayarlari ve jileti denemeye devam ediyorum. Ama kesinlikle ikon 101 e gore cok daha agresif.

Su an icin 1.5 - 3 araliginda geziniyorum. Personna Lab blue, merkurden sonra, yesil 7 o'clock la daha rahat tiras cikariyor benim icin.

Henuz agresifligine alisamadim, her tirasta birkac kesik atiyorum bir sekilde. Zamanla duzelecektir.
Adjustable aletlerin ilk ayarlarının agresif olma mantığını anlamıyorum. Gillette Slim bu anlamda harikulade bir alet. Öyle ki, aldığımdan beri sadece onu kullanıyorum. Yakında diğer aletleri satışa çıkaracağım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,304 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,000 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,157 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,958 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,305 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,763 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,157 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,081 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,867 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: