Merkur Progress
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8538

Komşularım başlığı incelemenizi tavsiye ederim . Bizzat forum üyelerinin alışveriş tecrübeleri ile hazırlanmıştır . Gerçi 4 yıla yakın bir zaman geçmiş belki içlerinden bazı siteler aktif değil ama en azından sizlere bir fikir verir . Ayırca fiyat karşılaştırmaları da yaparsınız .
Progress bir yerde ucuz olur Futur diğer yerde ucuz olur birini ararsın bilgi almak icin bilgiler sitede var der digeri dakikalarca anlatır hangisi işinize geliyorsa oradan alın. Hangisi üstün diye konuşmak saçma bence.
(24/01/2020, Saat: 02:02)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress' i Karabulut Ticaret isimli firmadan 350,00 TL' ye satın aldım. Gayet korunaklı bir kutuda ve faturalı bir halde gelen siparişimin yanında 1 adet denemelik Merkur marka yaprak jilet vardı.

İlk kullanımımı favori jiletim Yeşil Astra ve favori tıraş sabunum Tabac ile gerçekleştirdim. Haliyle daha önce kullanmış olduğum başkaca aletler ile ister istemez karşılaştırdım.

İlk karşılaştırma kalite yönünde oldu. Bilindiği gibi kaliteli alet denince akla ilk gelen Mühle markasının aletlerinin kaplama kalitesidir. Bu aletin kaplama kalitesi ile Mühle R41 arasında fark yok diyebilirim. Dolayısıyla Progress' e kaplama kalitesi için çok iyi derecesini rahatlıkla verebilirim.

İkinci konu agresiflik düzeyi. Elimde bulunan en mild karakterli alet olan Ming Shi kelebek modeli ile 0.5' inci ayar birbirine çok yakın. Dolayısıyla 1 ila 1.5 ayarı Edwin Jagger DE89' a denk tutuyorum.

En agresif seviye olan 6' ncı ayar Mühle R41' den agresif olmadığı kadar Futur Klonu Ming Shi 2000S' in son ayarından da agresif değil. Ancak bu durum bu alet hiç agresif değil anlamına gelmemeli. Zira son agresiflik seviyesinin doğru jiletle 10 - 15 günlük sakalı rahatça kesebileceğini düşünüyorum.

Merkür Progress, hem kalite ve uzun ömürlülük hem de ayarlı bir alet olmasının getirdiği neredeyse bütün agresiflik seviyelerine sahip olma özelliğiyle tercih edilebilirliğin en üst seviyelerinde. Almayı düşünen arkadaşların tereddüt etmesini gerektirir tek unsur fiyatı olabilir. Zira kur farkı sebebiyle aletin ucuz olduğu söylenemez.

Benim için şaşırtıcı olan şeyler:

1- Jilet açıklığı hangi seviyede olursa olsun jiletin değdiği yerin rahatlıkla görülebilmesi.

2- Aletlerin girip de kesmekte zorlandığı burun altında da rahatlıkla işini yapabilmesi.

Merkür Progress tanımım: Her emri ustaca yerine getiren, hazır kıta ayakta bekleyen kaya gibi Alman Generali.

Not: Karabulut Ticaret ile yaptığım alışverişten oldukça memnun kaldım. Rakiplerine kıyasla daha hesaplı.

(01/02/2020, Saat: 03:57)tıraşşşççı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel bir inceleme olmuş. diğer aletleri denemediğim için karşılaştıramıyorum fakat oldukça tatmin edici bir alet. 350 liraya sıfır bulunabiliyor olmasını öğrenmem iyi oldu. 2.eli daha uyguna bırakırım artık.

Karabulut ticaretin yeri nerededir ? İnternet ortamında bulunur mu?
Karabulut Ticaret
http://karabulutticaret.com/beta/index.p...uct_id=385
Fiyatlar tüm ürünlerde olmasada bazı ürünlerde çok iyi, bu fiyata ikinci elini satmaya çalışan bir arkadaş vardı malum bir ikinci el sitesinde
Merhaba
Siteye üç gün önce üye oldum ve kullanılabilek ilk makinemi dün impa dan aldım bu sabah itibari ile yeni bir progress kısa sap sahibiyim ilk tıraşımda silver blue kullandım bugüne kadar ws ve rimei ile resmen azap çekmişim iki perde 2. ayarda ilk traşımda resmen ne jilet nede makineyi hissetmeden tıraş olduğumu düşünüyorum.
(04/04/2020, Saat: 18:09)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Siteye üç gün önce üye oldum ve kullanılabilek ilk makinemi dün impa dan aldım bu sabah itibari ile yeni bir progress kısa sap sahibiyim ilk tıraşımda silver blue kullandım bugüne kadar ws ve rimei ile resmen azap çekmişim iki perde 2. ayarda ilk traşımda resmen ne jilet nede makineyi hissetmeden tıraş olduğumu düşünüyorum.

Progress güzel seçim iyi günlerde kullanın.
Değerli komşularım
Sabah elime geçen progress im ile ilk traşımdan memnun kaldığımı yazmıştım bu konu altında senelerdir makine-kişi-jilet uyumları yazılmış hepsini tek tek okudum fakat progress kullananlar kullandıkları jiletleri ve makine derecesini tekrar yazsalar yeni alacaklara ve almaya düşünenlere bir yol gösterici olabilir diye düşünüyorum.
Jilet gilette silver blue
1. Perde 2
2. Perde 2
Kızarma tahriş yanma yok
(05/04/2020, Saat: 00:27)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım
Sabah elime geçen progress im ile ilk traşımdan memnun kaldığımı yazmıştım bu konu altında senelerdir makine-kişi-jilet uyumları yazılmış hepsini tek tek okudum fakat progress kullananlar kullandıkları jiletleri ve makine derecesini tekrar yazsalar yeni alacaklara ve almaya düşünenlere bir yol gösterici olabilir diye düşünüyorum.
Jilet gilette silver blue
1. Perde 2
2. Perde 2
Kızarma tahriş yanma yok

Bende eğer ki elimde bulunan merkur futur’u satarsam direk almayı planladığım bir alet progress. Umarım bende yakın zaman da deneyimleme şansı bulabilirim.
Pazartesiden beri yeni aldığım 42C ile tıraş oluyorum sanki daha pratik gibi geldi belkide yeni olduğu için geçici hevestir.
Progress’i 2. kademede kullanıyordum 42C belki bu yüzden rahat gelmiş olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,669 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,979 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,359 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,055 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,691 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,631 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,913 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,679 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: