Merkur Progress
(01/06/2012, Saat: 23:02)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress im geldi.

İlk izlenimim su ki resimdekinden cok cok daha kaliteli bir urun. plastigi oyle kotu degil ve kotude durmuyor.

sadece kutusuna laf soyleye bilirim. Cok kotu paketlemesi var. O kadar paraya biraz daha cafcaflı bir kutu yapabilirdi.

İlk tıraşımda deneyecegim.

Hayırlı olsun.

Gelen mallara bakılırsa postacı kamyonetle gelmiştir bugün.Big Grin
(01/06/2012, Saat: 23:11)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/06/2012, Saat: 23:02)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress im geldi.

İlk izlenimim su ki resimdekinden cok cok daha kaliteli bir urun. plastigi oyle kotu degil ve kotude durmuyor.

sadece kutusuna laf soyleye bilirim. Cok kotu paketlemesi var. O kadar paraya biraz daha cafcaflı bir kutu yapabilirdi.

İlk tıraşımda deneyecegim.

Hayırlı olsun.

Gelen mallara bakılırsa postacı kamyonetle gelmiştir bugün.Big Grin

Smile eve parca parca gelmis ben dısarıdayım kimini komsu almıs kimini ben gittim postahaneden aldım
Sonunda progress i denedim.

Oncelikle cok ama cok dengeli bir alet.

ED89 dan daha tatminkar. Mild makine diyenlere alırlarsa veya kullanırlarsa 5 ustune alıp denemelerini oneririm bakın neler oluyor

Resimlerde gozuktugunden daha kaliteli bir gorunusu var. Plastik aksam cok goze batmıyor. Aslında sık bile duruyor.

2.5 ayarda 2 perde tertemiz tıras oldum Astrayla birlikte.

Ben memnun kaldım. Şöyle arka arkaya 5-6 tıraş sonra kararım iyice oturacaktır. suan icin keske ED89 yerine once bunu alsaydım diyorum..
selam totan 35 hocam,sizin progress yorumunuzu bekliyorum,birde neden futur değilde progress seçtiniz,futur fanlarını kızdırmadan cevaplarsanız sevinirim
saygılar
(04/06/2012, Saat: 10:59)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda progress i denedim.

Oncelikle cok ama cok dengeli bir alet.

ED89 dan daha tatminkar. Mild makine diyenlere alırlarsa veya kullanırlarsa 5 ustune alıp denemelerini oneririm bakın neler oluyor

Resimlerde gozuktugunden daha kaliteli bir gorunusu var. Plastik aksam cok goze batmıyor. Aslında sık bile duruyor.

2.5 ayarda 2 perde tertemiz tıras oldum Astrayla birlikte.

Ben memnun kaldım. Şöyle arka arkaya 5-6 tıraş sonra kararım iyice oturacaktır. suan icin keske ED89 yerine once bunu alsaydım diyorum..

Mild aletin derecesini icinde barindiran bir ayarli alet varken mild e para verilmemeli bile bence progress bu konuda oldukca basarili ama ej89 o kadar kisi begeniyorki insan sahip olmak istiyor Smile gerci futur da cok begeniliyor bende seklini semalini tasariminin essiz olusundan dolayi begeniyorum ama progress daha cezbedici oluyor futur gercekten agresif
(04/06/2012, Saat: 12:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam totan 35 hocam,sizin progress yorumunuzu bekliyorum,birde neden futur değilde progress seçtiniz,futur fanlarını kızdırmadan cevaplarsanız sevinirim
saygılar

Futur cok hos alet gercekten insan sahip olmak istiyor ancak bence futur da bir dizi hata var.
birincisi bence Futur bir sanat eseri tabi sanat eseri oldugu icinde islevsellikten bir nebze uzak
Ayrıca futur da kanımca muhendislik hataları var. Ornegin jilet yukleme. kafa kısmı resmen fırlıyor. hadi bunu dikkatle yapıyorsunuz mutlaka zamanla zorlaya zorlaya kafa kısmındaki tırnakları bozacaksınız.
bir de tıraş olmak zevkli degil olanları gordugumde ya resmen cebellesiyorlar acık olalım kimi arkadasımız BALTA tasıyorum sanıyorum diyor Smile
futur un bir ust modelide jilet yuklemeyi cozmus gibiler ama o alette felaket buyuk
Progress i almakta asagi yukarı 2 hafta dusunmusumdur bundan sonra ayarlanabilir iki makine alacagim biri 1955-56 fatboy diger 1961 ilk seri adjustable bunlar sıfır olacak ya ABD ye gittigimde muzayedelerde arayacagim yada ebay da denk gelirse alacagim ama yakında değil tabiki Smile

Gundelik kullanımda Futur dan daha rahat bir alet diye dusunuyorum. İleri de bir Futur alır mıyım evet. Kullanır mıyım? evet kısmen ara ara. Bu Futur u alırken kullanımı degil de ileri de oğluma bırakmak icin kutusuyla falan alırım. Progress i ise gundelik kullanmak icin aldım. ED89 da guzel satmayı elden cıkarmayı dusunmem sonucta cocuklara anısı olur ancak progresi basta alsaydım ed89 asla dusunmezdim.

Ucundaki plastik evet çirkin denilebilir. Ama bana cok kotu gelmedi acıkca. Aksama bir iki resim eklerim sizde degerlendirirsiniz
(04/06/2012, Saat: 17:35)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/06/2012, Saat: 12:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam totan 35 hocam,sizin progress yorumunuzu bekliyorum,birde neden futur değilde progress seçtiniz,futur fanlarını kızdırmadan cevaplarsanız sevinirim
saygılar

Futur cok hos alet gercekten insan sahip olmak istiyor ancak bence futur da bir dizi hata var.
birincisi bence Futur bir sanat eseri tabi sanat eseri oldugu icinde islevsellikten bir nebze uzak
Ayrıca futur da kanımca muhendislik hataları var. Ornegin jilet yukleme. kafa kısmı resmen fırlıyor. hadi bunu dikkatle yapıyorsunuz mutlaka zamanla zorlaya zorlaya kafa kısmındaki tırnakları bozacaksınız.
bir de tıraş olmak zevkli degil olanları gordugumde ya resmen cebellesiyorlar acık olalım kimi arkadasımız BALTA tasıyorum sanıyorum diyor Smile
futur un bir ust modelide jilet yuklemeyi cozmus gibiler ama o alette felaket buyuk
Progress i almakta asagi yukarı 2 hafta dusunmusumdur bundan sonra ayarlanabilir iki makine alacagim biri 1955-56 fatboy diger 1961 ilk seri adjustable bunlar sıfır olacak ya ABD ye gittigimde muzayedelerde arayacagim yada ebay da denk gelirse alacagim ama yakında değil tabiki Smile

Gundelik kullanımda Futur dan daha rahat bir alet diye dusunuyorum. İleri de bir Futur alır mıyım evet. Kullanır mıyım? evet kısmen ara ara. Bu Futur u alırken kullanımı degil de ileri de oğluma bırakmak icin kutusuyla falan alırım. Progress i ise gundelik kullanmak icin aldım. ED89 da guzel satmayı elden cıkarmayı dusunmem sonucta cocuklara anısı olur ancak progresi basta alsaydım ed89 asla dusunmezdim.

Ucundaki plastik evet çirkin denilebilir. Ama bana cok kotu gelmedi ıkca. Aksama bir iki resim eklerim sizde degerlendirirsini

Plastik olan parça çıkabiliyor mu? Çıkıyor ise vidalı mi? Sormanın sebebi şu, bu makineden sip. vermeyi düşünüyorum, ancak plastik parça benim göz zevkimi rahatsız etti . Çok iyi bir torna ustam var, eğer parça çıkabiliyorsa hele de vidaliysa tıpkı makine gibi krom malz. yaptiricam. Hatta isterseniz size de yaptirabilirim.
plastik parça yerinden çıkıyor 114 dolar megress oluyor,plastik knob tıraşseverleri neden rahatsız ediyor anlamadım progress herşeyiyle tombul bir alet,aletin kafası da kalın ve ağır,youtube da seyredin Cool
Parçadan progress sahipleri için elbetteki yardımcı olurum, sonuçta hepimizin birbiri icin birçok konuda yardımcı olacağına eminim.
Hazır bu makineden konuşurken alma amacım konusunda sizin de fikrinizi alayım. Aslında elimde yeterince makinem var ancak, de89 ve gillette süper speed en çok kullandiklarim. Agresif bir makine istiyorum ve aslında r41 almayı düşünürken hem bir ayarlı makine sahibi olayım hem de agresif ayarı beni tatmin eder diye düşünüp progress e yöneldim. Almaya karar verdim. Siz olsanız ne dusunurdunuz?
merhaba

asagidaki linkte bende resimler acılmadı ancak bu parcayı ayrıca satıyorlar. CooncatBob yapmıs rahmetli iyi iş cıkarıyordu.

Bizde de ne cevherler var. Farklı farklı saplar yapsalar bizde alsak ne guzel olur.

Ayrıca yardım ederseniz bizde bu parcadan sahiplenirsek ne guzel olur.

Saygılar,

PAarça bu nasıl cıkarılıyor bilmiyorum ancak bulunur mutlaka. Arıyorum

29wad6h.jpg

2s9xi6t.jpg

Bu da linki

http://theshaveden.com/forums/threads/so...ess.24167/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,685 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,896 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,697 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,373 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,067 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,692 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,680 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: