Merkur Progress
(17/12/2017, Saat: 12:42)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım feather jilet progressle birleşince fena bişey çıkıyor ortaya. Progressle kullanabileceğim daha konforlu bir jilet lazım bana. Öneriniz nedir?

Doğal olarak ilk traşımı kutunun içinden çıkan Merkur jiletle olmuştum. Sonuç tam bir fiyasko. Sonrasında Merkur jiletlerin genel olarak kötü olduğu yorumuna ulaştım ve kullanmadan attım.

Şimdilik perma sharp ile 2-3,5 ayarlar arası kullanıyorum. Gayet memnunum.
(17/12/2017, Saat: 12:42)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım feather jilet progressle birleşince fena bişey çıkıyor ortaya. Progressle kullanabileceğim daha konforlu bir jilet lazım bana. Öneriniz nedir?

Ayarlı alette bu denli keskin jilet kullanmak konfor vermiyorsa, daha ortalama bir jilet ben tavsiye ederim. Elimizdeki alet ayarlı, ortalama bir jilet takarak ilk perdelerde agresif, sonraki perdelerde daha mild ayarda çok güzel tıraşlar çıkarırsınız. Ben Futur'um ile Personna Lab Blue veya Platinum ile bu dediğim şekilde çok kaliteli tıraş oluyorum. Bu iki jilet ile aleti dediğim şekilde kullanabilirsiniz. Feather gibi jiletleri mild aletlerde tercih edebilirsiniz. Ayarlı aletlerin alamet-i farikalarından yararlanmak adına orta düzey jiletler daha kullanışlı olacaktır benim görüşüm. Yoksa Feather ile sadece en düşük mild ayarlarda ayarda kullanmamız gerekir ki, o zaman niye ayarlı alet kullanıyoruz diye sormamız gerekir Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Ben Futur ile Personna blue ile istediğim verimi nedense alamadım. Ama Progress-Personna blue bana en iyi gelen kombinasyon.
Progress jilet seçen bir alet değil. Zaten denildiği gibi ayarlı aletlerin özelliği ,artısı bu.
Yeni başlayanlara fiyatı başlangıç için biraz tuzlu gelse de belki de önerilecek ilk alet olabilir. Her aletin artısı, eksisi olabiliyor kişiye göre. Progress'ten ise görünüm ,sarı knob dışında pek şikayet olmuyor. Zaten bir süre sonra verdiği güzel ve sorunsuz tıraştan dolayı seviyorsunuz.
Şahsen , tüm ekipmanım gitse hemen ilk alacağım DE, Progress olurdu.
Ben progress ile perma sharp ve astra yeşil jilet kullanıyorum. İlk perde 2, 2. Perde 1,5 ayarında oluyorum. Memnun olduğum için ne farklı bir jiletle denemeye, ne de yüksek ayara hiç gerek duymadım, sadece favorileri düzeltirken 4e aldığım oluyor. Kullandığım aletler arasında ki favorim.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
Progress kullanan arkadaşlar hangi jiletle kullandığınızı yazarmısınız?
(17/12/2017, Saat: 14:32)megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben progress ile perma sharp ve astra yeşil jilet kullanıyorum. İlk perde 2, 2. Perde 1,5 ayarında oluyorum. Memnun olduğum için ne farklı bir jiletle denemeye, ne de yüksek ayara hiç gerek duymadım, sadece favorileri düzeltirken 4e aldığım oluyor. Kullandığım aletler arasında ki favorim.

Öneri için teşekkürler. Astra jiletle 2’de gayet temiz ve tahrişsiz bir tıraş oldum. Feather fenaymış. İlerleyen zamanlara kadar feather rafa kalktı.
Arkadaslar gecen hafta bir futur sahibi oldum ama aklimda progress de kaldi Smile merak ettigim bir sey var, iki aleti de tecrube etmis birisi cevaplarsa cok memnun olurum. Futur okuduguma gore daha agresif bir alet dogru mudur ve futur’un 1. Ayari progress’de hangi ayara denk geliyor?

Yanlis anlama olmasin futur’dan cok memnunum ama belki bir takas yada satis ilani acabilirim iki aleti de denemis olmak icin.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7676
Su konudan jilet acıklıklarına bakabilirsiniz. Ama sadece jilet acıklıgı degeri tek olarak tıras hissiyatını tarif edemez. Elinizdeki progress guzel alettir. Bir donem sadece o alet ile yuzunuzu tanıyarak tekniginizi gelistirmenizi oneririm. Future dediginiz gibi daha agresif hissiyatlıdır.
(20/12/2017, Saat: 00:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7676
Su konudan jilet acıklıklarına bakabilirsiniz. Ama sadece jilet acıklıgı degeri tek olarak tıras hissiyatını tarif edemez. Elinizdeki progress guzel alettir. Bir donem sadece o alet ile yuzunuzu tanıyarak tekniginizi gelistirmenizi oneririm. Future dediginiz gibi daha agresif hissiyatlıdır.

Hocam tabloya gore suan elimdeki futur’un 1’ci ayari 1.12 mm, progress’in 5’inci ayari .94mm. 6. Ayari yazmiyor. Cok fark var gibi.
Son dönemde en sık progress kullanıyorum, jilet olarak da Gillette platinium kullanıyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,661 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,924 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,352 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,053 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,691 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,628 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,913 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,678 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: