laptop tavisyesi?
arkadaslar laptop mu değiştirmek istiyorum 7 yıl oldu. gene aldığım laptop uzun süre gitsin istiyorum bütcem 2000 liraya kadar .i5 işlemci ile i7 işlemci arasında cok fark var mıdır?tavisyede yardımcı olan arkadaşlar olursa sevinirim..
Güncel laptop modellerini hiç incelemedim fakat fiyat/performans olarak Asus'tan şaşmamalı lazım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Bu aralar eşim için bakıyorum, şu asus alternatifleriniz arasında olsun. Gündelik kullanımda i5-i7 farkı pek hissedilmez diye düşünmekteyim.
http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-k451...-pmu300322
Üründe işletim sistemi yok, bu benim için avantaj ama sizin için sıkıntı olabilir bilginiz olsun.

7 yıl bilgisayar için çok uzun bir süre. Big Grin 2006 da aldığım asus a3ac pil hariç hala kullanılır durumda ama, evliya sabrı istiyor.
Tavsiyem bütçeyi arttırabiliyorsanız ultrabook ya da macbook air alın. Ultrabook olarak asus zenbook. Laptopların devri bitti artık. Ekranları, hoparlörleri genelde kalitesiz, yavaş çalışıyorlar, ısınıyorlar, pilleri az gidiyor, kalın ve ağırlar. Macbook air bu konuda çok daha güzel.

Yok norkmal ofis amaçlı takılacaksanız 2000 liralık alete hiç gerek yok 1000 liralık ince ve hafif sadece ekranı kaliteli olan bir model seçin. Ne ısınma ne ses derdiniz olur standart ofis işlerini kolaylıkla yapar paranızda cebinizde kalmış olur.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Şu an bir laptop alacak olsaydım bunu alırdım ahh ahh canım da çekmedi değil

http://www.hizlial.com/lenovo-z710-59413...k/10372570
genelde gündelik kullanım için bakıyorum ama photoshop dreamweaver gibi progralmalrıda ara sıra kullanıyorum yani aldığım laptop gene bir 7-8 sene götürsün istiyorum ..
7-8 sene gitsin istiyorsanız çare Apple
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Apple uzun süre aynı performansta çalışmasıyla, ısınmamasıyla, sessizliğiyle ve sorunsuzluğuyla iyi fakat yüksek performans isteyenler aynı performanstaki standart bir laptopa göre ciddi fiyat farkları vermek zorunda kalıyorlar. Office programları kullanırım, internette gezinirim, film izler müzik dinlerim, ara sıra yüksek performans istemeyen oyunlar oynarım, şarjı uzun süre dayansın isterim diyorsanız 13'' Macbook Pro gayet yeterli.

Benim macbook pro 2011 model, 39 aylık, aldığım zamanki performansıyla aynen devam ediyor ne kasılma ne yavaşlama var. Windows bilgisayarımda kullandığım bakım&tutum programlarından hiçbirini kullanmıyorum hatta anti virüsüm bile yokBig Grin Blgisayardan hiç anlamayan birine bile verilse performans kaybı yaşaması çok zor olan bir makine yapmış Apple, cidden tebrik etmek lazım.

Benimki evde olduğum süre boyunca sürekli şarjda olmasına ve neredeyse 4 yıllık olmasına rağmen pili internet kullanmadan 9 saat civarında internetle beraber 7 saat gidiyor. Tabi bu verdiğim değerler internette gezinen, müzik dinleyen ve office programları kullananlar için geçerli. Film izlerken 3-4 saat dayanıyor şarjı.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(19/06/2014, Saat: 13:56)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7-8 sene gitsin istiyorsanız çare Apple

fiyatlarına baktım da üstad bütçemi aşar benimmConfused
(19/06/2014, Saat: 11:42)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyem bütçeyi arttırabiliyorsanız ultrabook ya da macbook air alın. Ultrabook olarak asus zenbook. Laptopların devri bitti artık. Ekranları, hoparlörleri genelde kalitesiz, yavaş çalışıyorlar, ısınıyorlar, pilleri az gidiyor, kalın ve ağırlar. Macbook air bu konuda çok daha güzel.

Yok norkmal ofis amaçlı takılacaksanız 2000 liralık alete hiç gerek yok 1000 liralık ince ve hafif sadece ekranı kaliteli olan bir model seçin. Ne ısınma ne ses derdiniz olur standart ofis işlerini kolaylıkla yapar paranızda cebinizde kalmış olur.

ultrabookların özellikleri düşük degil mi 128 hardisk var sanırım sadece 3000 civarında işlemcileride i5 1.6 ghz falan sanırım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Laptop Ucak Modunu Kapatamamak korgunv 2 2,420 29/03/2017, Saat: 22:14
Son Yorum: btoprak
  Laptop ekranı kırıldı nerede yaptırabilirim ? eggman 1 5,474 23/09/2012, Saat: 22:31
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: