laptop tavisyesi?
(16/02/2015, Saat: 16:06)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin komsum i7 hakkindaki yorumuna ne yazik ki katilmiyorum. Bilgisayar okuyacak biri icin Air ideal bir bilgisayar i7 ile. Global olcekli, multi-million bir yazilim projesini tamamen air ile yonetiyor bir tanidigim. Ben de ayni sekilde gunluk olarak production level rails calisiyorum, bilgisayarin uzerinde 2-3 server calistigi oluyor. En fazla biraz fan gurultusu oluyor ancak ogrenci adama sagladigi rahatliklar ile one geciyor. Ayrica ayni islemi prolarin fan gurultusuz yapabilecegine inanmiyorum.

Tek gecerli arguman 15" ekran olabilir pro icin, ancak geri kalan parametrelerde bence ogrenci adam icin air no-brainer.

Gercek hayat deneyimi konusunda daha detayli olarak ozel mesaj ile aciklayabilirim. Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vallahi benim 13 Pro ya bu güne kadar fan çalıştırtan tek şey high grafik randering le diablo 3 oynamak oldu.
Aynı şekilde human computer interaction uzmanı bir arkadaşım da i7 air ini satıp i5 aldı fan sesinden nefret ettiği için.
Neticede bunlar günün sonunda tercih meselesi. Bir kişiyi rahatsız etmeyen başkasını edebilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
i7 ile i5 konusu tam kartuşlular vs jiletlilere döndü. Big Grin Benim tek bildiğim "U" serisi i7lerin kötü olduğu alınmayacak kadar. Onun dışında mobil işlemcilerde bir bilgim ve deneyimim yok siz üstatlar kadar.
Bir şey daha sorayım o zaman.

Laptopa ssd takarken harddisk yerine mi takmalı yoksa cd-rom iptal edilip cd-rom yerine mi takılmalı? ssd takviyesi komşular hangisini tercih ediyor?
Sıradan insan için f/p laptop, notebook öneriniz ne olur arkadaşlar?
Mount and blade ve total war serisi oyunlarına dönmek istiyorum.Smile
(24/02/2015, Saat: 00:46)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan insan için f/p laptop, notebook öneriniz ne olur arkadaşlar?

Laptop almayın Big Grin Ben hiç oyun oynamadığım halde laptoplara bakarken şeytan hala kulağıma masaüstü al diye fısıldıyor.
(24/02/2015, Saat: 00:46)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan insan için f/p laptop, notebook öneriniz ne olur arkadaşlar?

İkinci el Lenovo Thinkpad T400 aldım bugün. Core2 Duo P8400 işlemci, 2 GB Ram, onboard ekran kartı, fiyat:350 TL.
Evde Playstation 3 var, alış fiyatı 600 TL.

Playstation 3'ün verdiğini hiçbir notebook veremiyor, üstteki bilgisayar da normal bir kullanıcı için gayet yeterli ve kullanışlı bir bilgisayar.

Tercih meselesi ama all-in-one türü bilgisayarlar 2000 TL civarında oynuyor bayercy üstadım.
@Suhulet @btoprak
Teşekkür ederim cevaplariniz için.
Suhulet üstad mobil esyalarin çekiciliğini gözardı edemeyizSmile kendimi zor tutuyorum güncel bir espri yapmamak icin. Ama haklısınız , masaüstü performansına erisemez.
@btoprak üstadım hayirli olsun. 4 sene once aldığım bir toshiba var halihazırda. PS alıp dev ekranda kendimi kaybetmenin kışkırtıcılığıni hissettim bir an.Smile Şimdiye kadar almama nedenim aletin ve oyunlarin hep cok pahali olduğunu dusunmemdi. Pro aktif oyunlar da var sanırım ps de. Tenis ya da dans gibi. Biraz hareket etmem gerekiyor da üstadım Wink
(24/02/2015, Saat: 01:09)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Suhulet @btoprak
Suhulet üstad mobil esyalarin çekiciliğini gözardı edemeyizSmile kendimi zor tutuyorum güncel bir espri yapmamak icin. Ama haklısınız , masaüstü performansına erisemez.
@btoprak üstadım hayirli olsun. 4 sene once aldığım bir toshiba var halihazırda. PS alıp dev ekranda kendimi kaybetmenin kışkırtıcılığıni hissettim bir an.Smile Şimdiye kadar almama nedenim aletin ve oyunlarin hep cok pahali olduğunu dusunmemdi. Pro aktif oyunlar da var sanırım ps de. Tenis ya da dans gibi. Biraz hareket etmem gerekiyor da üstadım Wink

Oyun için bilgisayarı ben de önermem. PS4 alın, keyfini çıkarın derim. Oyunlar da makine de pahalı ancak gittigidiyor, n11 gibi sitelerde pek çok sorunsuz satıcı mevcut. Smile
(24/02/2015, Saat: 01:09)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Suhulet @btoprak
Bilgisayarınız internette dolaşmaya ve bazı grafik programları da dahil olmak üzere birçok programı çalıştırmanıza yeter üstadım, benim aldığım bilgisayar da zaten neredeyse 4 yıllık mazisi olan bir bilgisayar.

Üstadım Sports Champions diye bir oyun var, Nintendo'daki gibi televizyonun karşısına geçip move kolla oynuyorsunuz. Mesela bende Sports Champions 1 diski var masa tenisini kolla oynamayı seviyorum.

Bu arada şimdi baktım Sports Champions 2 oyunu çıkmış, kanıma girdiniz üstadım ya paşa paşa kenarda duruyordu Playstation, şimdi bu oyunu görünce almamak olmaz Tongue.

Bu arada bu oyunlardaki hareket My Fitness Coach gibi oyunlarla ancak yararlı olabilecek seviyede olabilir. Mesela masa tenisi gerçek bir masada oynandığı gibi hareketli olmuyor malesef, ama güzel...
Uzun zamandır amatör ve yarı profesyonel bir şekilde "oyun oynayan" biri olarak şunu diyebilirim ki; oyun oynamak istiyorsanız desktop PC alacaksınız. Laptop hiçbir şekilde iyi sonuç vermiyor. Ayrıca bazı üstatlar PC'de oyun oynanmaz demeye getirmişler gibi mi olmuş ben mi yanlış anladım tam olarak bilmiyorum ama şunu diyebilirim ki, tıraş konusunda ne kadar deneyimsiz isem oyun konusunda bir o kadar deneyimliyim. Big Grin Exclusive oyunlar haricinde konsolun hiçbir manası yok ki MGS serisi bile PC'ye geliyorsa, Next-Gen diye yutturulan konsolların donanımlarıda ortadayken desktop en iyisi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Laptop Ucak Modunu Kapatamamak korgunv 2 2,429 29/03/2017, Saat: 22:14
Son Yorum: btoprak
  Laptop ekranı kırıldı nerede yaptırabilirim ? eggman 1 5,486 23/09/2012, Saat: 22:31
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: