laptop tavisyesi?
yok yok, daha ucuz 15" bir modeldi, i5 falan vardı galiba içinde, kampanyadan almıştı.
Komşularım,

Ayırmış olduğunuz bütçeleri bir miktar daha arttırmanız mümkünse size tek önerim Apple Macbook Air. Uzun zamandır kullanıyorum. İnanılmaz stabil,hafif bir diz üstü. Eğer oyun oynamak gibi bir düşünceniz yoksa hiç çekinmeden alabilirsiniz. 12-13 yıldır macbook pro kullanan ve performansından hala memnun olan bir çok arkadaşım var.
Saygılarımla...
(10/10/2015, Saat: 18:04)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım,

Ayırmış olduğunuz bütçeleri bir miktar daha arttırmanız mümkünse size tek önerim Apple Macbook Air. Uzun zamandır kullanıyorum. İnanılmaz stabil,hafif bir diz üstü. Eğer oyun oynamak gibi bir düşünceniz yoksa hiç çekinmeden alabilirsiniz. 12-13 yıldır macbook pro kullanan ve performansından hala memnun olan bir çok arkadaşım var.
Saygılarımla...

Aynı cihazı mı 12-13 yıldır kullanıyorlar yoksa değiştirerek hep mac pro mu kullandılar demek istediniz ?
www.BarbarosRazors.com

(10/10/2015, Saat: 18:20)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı cihazı mı 12-13 yıldır kullanıyorlar yoksa değiştirerek hep mac pro mu kullandılar demek istediniz ?

Aynı cihaz komşum...
Teşekkür ederim hocam, bende yakında bir dizüstü mac sahibi olabilirim. Masaüstü mac kullanıyorum zaten, çalışmasından memnunum. Yeni sürüm işletim sistemlerine ne kadar dayanabilir onu merak etmiyor değilim zira iphonelar en fazla 3 sürüme dayanabiliyor galiba Smile
www.BarbarosRazors.com

(10/10/2015, Saat: 18:22)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim hocam, bende yakında bir dizüstü mac sahibi olabilirim. Masaüstü mac kullanıyorum zaten, çalışmasından memnunum. Yeni sürüm işletim sistemlerine ne kadar dayanabilir onu merak etmiyor değilim zira iphonelar en fazla 3 sürüme dayanabiliyor galiba Smile

Komşum şöyle söyleyebilirim;
Macbook air son iki işletim sistemi güncellemesi ile çok daha hızlı çalışmaya başladı. İphone ile mac leri aynı şekilde düşünmek hata olur.
Hiç düşünmeden bence macbook alabilirsiniz. Ben gündelik kullanım,ofis işleri için kullanıyorum. Ara sıra da kayıt yapmak için kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca Macbook air gerçekten ince ve hafif bir diz üstü. Her yere rahatlıkla götürebileceğiniz cinsten. Yok ben daha ince daha hafif olsun istiyorum derseniz onunda yine Apple dan Macbook modeline bakabilirsiniz.
Ya da performansı yüksek bir diz üstüm olsun istiyorum derseniz Macbook pro edinebilirsiniz. Ancak benim için Macbook Air şarj süresiyle olsun(ofis çalışmalarında 10-12 saat şarj süresi),performansı,taşınabilirliği olsun çok memnun edici. Eksi olarak söyleyebileceğim tek konu ise Macbook air modelinde retina ekran olmayışı. Ancak retina ekran olan Macbook ve Macbook pro modellerinde bariz fiyat farkı var. Ancak yinede çok memnun edici bir ekranı mevcut.
Kesinlikle bütçeniz de müsait ise mutlaka macbook almanızı öneririm.
Bende 2011 1. Çeyrek üretimli bir 13" Macbook Pro kullanıyorum. O zamanın en yüksek işlemcisini içeren opsiyondu bana indirim, 100 dolar itunes hediye kartı hediyesi ve magic mouse ile 1099 dolara denk gelmişti. O zamanlar 1.4 olan kur ile gayet mantıklı bir seçimdi. 4 yıldır bana çıkardığı tek arıza hard diskin bozulması onu da kolayca hallettim. Onun dışında bir ara Mavericks ile sistem saçmalasa da sonra gelen güncelemelerle hallettiler. Pil konusunda ise beni şaşırttı bundan önceki tüm dizüstü bilgisayarlarım 1-2 yıl içinde pillerine elveda derken Macbook Pro ilk gün 9 saat civarı standart kullanım 5 saat civarı film izleme süresi sunuyorken şuan 7 saat civarı standart kullanım 3-4 saat film izleme süresi sunuyor. Bu süre içinde gemide de sürekli prize bağlı olmasını, gemideki elektrik dalgalanmalarını ve yaşını da hesaba katarsak bence inanılmaz bir performans.

Bu aralar bunu babama verip kendime yenisini almak gibi bir düşünce içine girdim ama güncel dolar kuru ile macbook fiyatları çok saçma seviyelere çıktı. Yine de oyun oynamak için kullanmayacaksanız tavsiye ederim.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

bir kaç aydır lenova t440p kullanıyorum
Şarjı iyi gidiyor,işlemci güçlü,kasa olarak fena değil
Tek eksiği SSD olsa daha iyi olurmuş
Olay sadece internet ve basit medya kullanımı olacaksa bence laptop yerine ipad mini tarzı orta boy tabletler artık çok daha kullanışlı bence.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Thumbs Up 
Lenovo

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Laptop Ucak Modunu Kapatamamak korgunv 2 2,448 29/03/2017, Saat: 22:14
Son Yorum: btoprak
  Laptop ekranı kırıldı nerede yaptırabilirim ? eggman 1 5,497 23/09/2012, Saat: 22:31
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: