Semogue 830
(14/07/2015, Saat: 00:19)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklasik 2 hafta sonra portekizli domuza tekrar sans verdim. Arko kremle yuzde kopurtme ile ilk perde icin yogun, yogurt gibi kopuk elde ettim. Ikinci perdeye krem zar zor yetti, ki bu kadar malzemeyle olmamasi gereken bi durum. Porsuktan sonra baticilik soz konusu, ki 1 senelik cok ovulen, hatta "830 al, porsugu unut" gibi yorumlara sahip fircaya yakismayan bir hal.
Acaba domuzlari tamamen mi unutsam? Belki bugune kadar yasadigim tahrisli tiraslarin nedeni de hep domuz fircalari kullanmam?  Gozlerim Omeganin 48 ve ona benzer birkac modellerinde. Unutsam mi?

Komşum benim hiç domuz fırçam yok. Çok büyük bir kayıp olmaz, şayet porsuk veya sentetikten daha memnunsanız devam edebilirsiniz. Çok zorlamayın bence de Blush.
Hocam, memnunum. Sadece sert sabunlari domuzla dagitmanin keyfi baska diye dusunuyorum :-)
(14/07/2015, Saat: 00:35)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, memnunum. Sadece sert sabunlari domuzla dagitmanin keyfi baska diye dusunuyorum :-)

seiko komşum, önemli olan keyfine varmak. Bazen ondan bazen bundan deneme de başka bir keyifli oluyor. Ben buna porsuk fırçalarımda değişik kıllarla deneyerek devam ediyorum. Bazen best, bazen finest bazen de silvertip. Ama haklısınız hiçbiri domuz gibi dağıtmıyor sabunu Smile.

bu komşumuzun da yapmış olduğu köpük bana çok basit geldi. Undecided
@seiko başkan geltir'den sonra badgerandblade ' de de fırtına gibi esiyor Smile

http://badgerandblade.com/vb/showthread....30-problem!

Benzer sorun yaşayan kişiler çıkmış
Evet hocam. Olaya enternasyonel olarak bakiyorum :-)
10 gundur Baku trafiginden, kalabaliginindan uzaklasarak memlekette tatil keyfi yapiyorum. Semogue 830 yanima aldim, belki oralarda adam olur diye ve... galiba oldu.
Ilk 1-2 tirasimi yuzde kopurtme yaptim, pek begenmedim. Sonra arko sabuna arko v.y. derby krem karistirarak tasta kopurtme yaptim - neticede malzeme bol oldugundan guzel ve 3 perdelik kopuk elde ettim. Dun tekrar sirf arko sabun ile 1 dk yukleme ile tasta kopurtme yaparak guzel ve sonmeyen kopuk elde ettim. Galiba buranin suyunun da etkisi var, Baku'ye donunce arko sabunu tasta kopurtme ile tekrar deneme yapacagim.
Harika bir fırça.
(14/07/2015, Saat: 00:19)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklasik 2 hafta sonra portekizli domuza tekrar sans verdim. Arko kremle yuzde kopurtme ile ilk perde icin yogun, yogurt gibi kopuk elde ettim. Ikinci perdeye krem zar zor yetti, ki bu kadar malzemeyle olmamasi gereken bi durum. Porsuktan sonra baticilik soz konusu, ki 1 senelik cok ovulen, hatta "830 al, porsugu unut" gibi yorumlara sahip fircaya yakismayan bir hal.
Acaba domuzlari tamamen mi unutsam? Belki bugune kadar yasadigim tahrisli tiraslarin nedeni de hep domuz fircalari kullanmam?  Gozlerim Omeganin 48 ve ona benzer birkac modellerinde. Unutsam mi?

Seiko Bey, 830 konusunu baştan sona okudum.

Babacım gerek yurtiçinde, gerek yurtdışı formlarda niye bu kadar üzdünüz kendinizi gerçekten şaşırıyorum. Son mesajınızda kendiniz söylediniz yoğut gibi köpük oldu diye. Abi ilk perdeyi ol yoğurdunla çıkar zevkini ac bir müzik.
İkinci perdede mi sıra, yukle arkoyu yeniden. Bir yüklemeyle 3 perde çıkaracam, çıkarmazsam yakarım bu fırçayı düşünceni at kafandan. Forumda bazı abiler zaten her perdeye ayrı sabun yüklemesi yapıyor.  Her perdede çıkar yaptığın yogurdun zevkini.

Arko sabun 2lira abisi. Konuştuğumuz fırça 50-60 lira. Yurt dışında bizim gibi aylık ücret konusulmaz, saatlik ücret konusulur. Fırça kötü diye orda burda yorum yaptığın zamanı, ayırdığın emegi hesapla, yemin ediyorum fırcadan pahalı cıkar.

Ya şu zevk işininden bile kendimize dert çıkarmayalım. Beğenmedin mi fırlat abi camdan. Havada uçarken resmini çek, ahanda benim 830 uçmayı ögrendi de gülelim hep beraber.

Ben inan sen bu kadar kafaya taktın diye bir forumdaş olarak ben üzülüyorum burada. Düşündüm kendi çapımca sizi tıraşın teknik takıntılarından kurtarıp tekrar zevk almanız için ne yapabilirim diye, aklıma gelenler.

1) Fırçayı gönder abi bana, sıfır ücretini aynen göndereyim.
2) Elimde 3-4 kere kullandığım Semogue 1305 var. Takas edelim.
3) Semogue un aklında baska bir modeli varsa (baska bir 830 dahil) soyle bana siparis edeyim. Gelince Takas edelim.
4) Domuzdan sıkıldıysanız 5-6 kere kullanılmış Simpson Berkeley 46 Pure Badger var. Takas edelim.
5) FS fibre sentetik var. 28 yada 30mm düğümlü. 1 kere kullandım. Acaip baba duran birsey. Takas edelim

Hepsini içtenlikle yazıyorum. Harbi sizin şu 830 konusunu ben artık çözmek bitirmek istiyorum. Tüm tekliflerimde tamamı ile ciddiyim. Takaslarda hic bir ilave ücret istemiyorum.

Beni lütfen yanlış anlamayın. Tüm içtenliğimle sizin can sıkkınlığınız düzelsin diye içimden geçenleri yazıyorum.

Saygılar
830 cok kaliteli bir fırça porsuktan neredeyse farkı yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,200 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,056 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,505 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 79,760 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,755 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,178 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 131,103 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,693 23/04/2020, Saat: 13:10