Semogue 830
Bu fırçayı bir türlü severek kullanamadım, ilk aldığım günden beri el yakacak sıcaklıkta suya hiç maruz bırakmamış olmama rağmen kıl kaybetti. Ve kıl kaybı nedeniyle şu an iki perdeyi çıkaracak köpük bile veremiyor.
Benim de Semogue fırçalardan yana yüzüm gülmedi.
İlk olarak vintagescent'ten aldığım SOC'un Knot çıktı. Ebay'den birkaç Semogue fırçada açık artırmaya girmiştim, 1250 bende kaldı. Ama ilk aldığım günden beri kıl döktü. Şu an güdük gibi kaldı Smile
Razorus'tan tekrar SOC aldım. Onun da Knot oynamaya başlayınca Noyan bey sağolsun değiştirdi ama yeni gelen SOC'da da 1 hafta sonra aynı problemi yaşadım. Tekrar değişim istemedim. Knotun metal yüzüğün altına lastik taktim ,oynaması bu şekilde engelleyerek kullanıyorum şu an.
Kıl kalitesi için hiçbir şikayetim olmamasına rağmen hep sorun yaşamak can sıkıcı tabi.
Ama SOC fırçayı çok beğendiğim için belki ilerde bir tane daha alarak şansımı deneyebilirim. Smile
@bayercy

Abi cok sıcak su mu kullanıyorsun fırcayı ıslatırken veya cok su mu koyuyorsun acaba knot a kadar.
Sen yapmazsın sanmıyorum ama okuyan arkadaslara hazır bilgi olsun diye yazmak istedim, arkadaslar fırcanızı kullanmadan once 3-4 dakka suda bekletin, ama kılların yarısı boyunda su yeter cok knot dibine kadar gelmesine gerek yok, cok da sıcak kaynar su olmasın.

Abi senin sansına herhalde oyle gelmis uzuldum. Belki bir dahaki Semogue denemelerinde 810 gibi akrilik sapa yonel abi, belki daha rahat edersin. Knot diplerinde kullanılan epoxy, ahsaptan ziyade akrilige daha kuvvetli yapıstıgını dusundugumden tavsiye ederim baba.
@dikdik_s üstad
Tamamen benim şanssızlığım diye düşünüyorum. Kaynar su kullanmıyorum. Dediginiz gibi knotun yarısına kadar gelecek kadar ılık suda bekletiyorum.
Herşeye rağmen Semogue fırçaları öneririm. Zaman zaman böyle aksilikler üst segment Porsuk fırçalarda bile görülebiliyor.
@bayercy Ercan kardeşim,
Merhaba bizim favorimiz yine S.O.C her zaman keyifle kullanıyoruz..
Fırça bahane burdan iyi Pazarlar Sevgiler SelamlarSmile

@Tahir abi aynen, benim SOC 'lar sıkıntılı çıksa da favori domuz fırçam.
Selamlar Smile
Ben de SOC domuz alarak domuz fırça mevzusuna bir nokta koyacaktım(Şu sıra sentetiğe sardırdım). Geçen yabancı bir forumda birisi Zenith'ten bahsetmiş, Semogueları da tokatlar gibisinden bir laf etmiş. Pek bir itiraz da gelmedi o iddiaya. Sap çeşitliliği ve tasarımları nedeniyle Zenith şu sıralar daha güzel görünmeye başladı bana.
Zenith guzel ama Soc daha klasik ve ikonik. O yuzden soc derim once, sonra istediginiz zenith i koleksiyona katarsınız.
Bana göre uzun süredir araştırıyorum ve hala karar veremedim. Sentetik fırçamdan memnun değilim. Omega mı Semogue mu sorusunun yanıtı Semogue oldu. Ancak 1305, 830 ve SOC fırçalardan hangisini alacağıma karar veremedim. Çoğunluk 830'u tavsiye ediyor ama yorumları incelediğimde kararsız kalıyorum.

???

Mehmet G.
@Gilviir
Donanım haber form mantıgını bilirmisin kardes,
Hangi islemciyi alacam diye kararsız kalır, sabahtan aksama okur arastırırsın, karar vermene yakın yeni bir islemci cıkar, kararsız sekilde sonsuz donguye girersin. Yeni islemciler cıka dursun, sen eski bilgisayarınla okuyarak gunlerini gecirirsin. En son kadıkoyde bi bilgisayarcıya girersin sana alakasız bir islemciyi abi en iyisi bu diye cakar, dukkandan ne oldu bana yahu diye cıkarsınSmile

Yani diyecegim, uzun vadeli kooperatif yatırımına girmek gibi dusunme, alt tarafı fırca, al gozune hos gelen birini, hosuna gitmedimi 20 lira eksigine satar digerini alırsın.
Yardımcı olsun yada daha aklını karıstırsın: 1305 ve 830 un kılları benzer, Soc un ki 1 tık daha ozel hissiyatlıdır en azından bana oyle geldi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,226 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,154 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,532 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 80,031 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,876 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,203 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 131,278 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,722 23/04/2020, Saat: 13:10