Semogue 830
Hayırlı olsun guzel tıraslarınız olsun.

Yukarıda dostumuz yuzuk uygulaması yapmıs simdi gordum, merak eden yapmayı dusunen olursa, yuzuk yerine o-ring de deneyebilirsiniz. Takması cıkarmasıda daha kolay olur.
Impa`dan siparişim Carşamba geldi. 2 gün boyunca forumda okuduğum sirke ve sabun rodajı yöntemi ile break-in yaptım. Sonuç harika. Bundan önce Shavemac 177 ve HJM Pure Badger kullanıyordum. Kesinlikle yüzde köpürtmede üstüne yok. Üstadlara buradan tek tek tesşekkür ediyorum.

Yüzük yöntemini kullanmak yüzde sabunun&kremin yayılmasını azaltmaz mı ? Bir de @dikdik_s üstadım o-ring yapı marketlerde bulur muyuz acaba ? Hatta bir görsel paylaşabilirseniz harika olur.
@FatihAhmet
Kardesim araba sanayinde motorcu vs. kime gidersen verir ucretsiz.
https://tr.aliexpress.com/item/Free-Ship...lsrc=aw.ds
Ben de bu fırçayı yeni aldım.
İlk hali bayagı sert ama kullandıkça yumuşadı. Beklentim büyüktü ama Jaguar 236 ve 1056 dan aman aman da bir artısını göremedim. Hatta ikinci perde için jaguar çok daha iyi bence. Bakalım zamanla düzelir inşallah diyelim.
2rdx2zl.jpg
Selamlar komşularSmile Semogue 830’uma dün kavuştum, tıraş olmadım halen, break in sürecini hemen başlattım. Şampuanla yıkadım, kuruttum, beyaz sirkede 20 dk beklettim, sonra 3-4 kez arko sabun ile köpürtüp duruladım. Son olarak köpürtüp sabaha dek öyle beklettim. Koku konusunu çözdüm. İlk haline göre de gelişme oldu tabi ki. Günlük olarak 1-2 defa köpürteceğim break in süreci için. Bir-ikii hafta devam etmeyi düşünüyorum buna. O sırada da kullanacağım tabi ki.

Sizlere sorum; fırçanın kenar kılları biraz dışa doğru eğilim gösteriyor. Kullandıkça bu şekilde olması normal mi?

Bu arada şimdiden muazzam köpük tutuyor Smile Fotoğraf eklemeye çalışırım, 5 liralık fırçadan buna geçince çağ atladım resmen Smile Kıllar bayağı yumuşak geldi açıkçası Smile
(10/01/2019, Saat: 11:19)shkoksal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşularSmile Semogue 830’uma dün kavuştum, tıraş olmadım halen, break in sürecini hemen başlattım. Şampuanla yıkadım, kuruttum, beyaz sirkede 20 dk beklettim, sonra 3-4 kez arko sabun ile köpürtüp duruladım. Son olarak köpürtüp sabaha dek öyle beklettim. Koku konusunu çözdüm. İlk haline göre de gelişme oldu tabi ki. Günlük olarak 1-2 defa köpürteceğim break in süreci için. Bir-ikii hafta devam etmeyi düşünüyorum buna. O sırada da kullanacağım tabi ki.

Sizlere sorum; fırçanın kenar kılları biraz dışa doğru eğilim gösteriyor. Kullandıkça bu şekilde olması normal mi?

Bu arada şimdiden muazzam köpük tutuyor Smile Fotoğraf eklemeye çalışırım, 5 liralık fırçadan buna geçince çağ atladım resmen Smile Kıllar bayağı yumuşak geldi açıkçası Smile
Komşum çok hakim değilim ama benim de birkaç fırçamda bu durum yaşandı. Daha kullanışlı olmaya başladı resmen. Sorun olduğunu düşünmüyorum. Bir de kıl boyu kısa fırçalarda daha fazla fazla oluyor diye gözlemledim.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(10/01/2019, Saat: 11:34)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum çok hakim değilim ama benim de birkaç fırçamda bu durum yaşandı. Daha kullanışlı olmaya başladı resmen. Sorun olduğunu düşünmüyorum. Bir de kıl boyu kısa fırçalarda daha fazla fazla oluyor diye gözlemledim.

Komşum konuyu da baştan sona okudum, fotoğraflarda hep bu şekilde gördüm, sorun yok anlaşılanSmile Kıl boyu hakkında bir fikrim yok ama ne kısa ne uzun, ortalama bir uzunluğa sahip gibi 830. Uzun olmasını arar mıyım, bilmiyorum. Aramam gibi Big Grin Fırçanın hem kılları hem de sap tasarımı çok hoşuma gitti.

Kötü 2-3 kıla denk geldim. Ters kıllardı hemen alıverdim tereyağından kıl çeker gibi Big Grin
(10/01/2019, Saat: 11:49)shkoksal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum konuyu da baştan sona okudum, fotoğraflarda hep bu şekilde gördüm, sorun yok anlaşılanSmile Kıl boyu hakkında bir fikrim yok ama ne kısa ne uzun, ortalama bir uzunluğa sahip gibi 830. Uzun olmasını arar mıyım, bilmiyorum. Aramam gibi Big Grin Fırçanın hem kılları hem de sap tasarımı çok hoşuma gitti.

Kötü 2-3 kıla denk geldim. Ters kıllardı hemen alıverdim tereyağından kıl çeker gibi Big Grin
Uzun kıl boyu çok fazla yayıldığı için ben pek sevemiyorum. Orta, ortası bu işin.. Smile

(10/01/2019, Saat: 11:19)shkoksal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşularSmile Semogue 830’uma dün kavuştum, tıraş olmadım halen, break in sürecini hemen başlattım. Şampuanla yıkadım, kuruttum, beyaz sirkede 20 dk beklettim, sonra 3-4 kez arko sabun ile köpürtüp duruladım. Son olarak köpürtüp sabaha dek öyle beklettim. Koku konusunu çözdüm. İlk haline göre de gelişme oldu tabi ki. Günlük olarak 1-2 defa köpürteceğim break in süreci için. Bir-ikii hafta devam etmeyi düşünüyorum buna. O sırada da kullanacağım tabi ki.

Selamlar komşum, yeni fırçanızı iyi günlerde güle güle kullanın. Semouge 830 çok güzel ve işini çok iyi yapan bir fırçadır. Break-in sürecini de tamamladıktan sonra zevkle kullanacağınızdan eminim. Dış çembere yakın fırça kıllarının dışa doğru palmiye ağacı gibi açılması/yayılması Semouge için normal bir durumdur.
Yaklaşık 1,5 yıldır severek kullandığım fırçayı emekliye ayırmak zorunda kaldım Sad
Son tıraşlarımda özellikle sentetik fırçayı kullanmaya başladıktan sonra Semogue'u yüzde kullanırken kıl uçlarının battığını hissetmeye başladım. Fırçayı detaylıca inceledğimde fırçanın orta kısmın göçmeye başlamış olduğunu ve o bölgedeki kılların ortadan kırılmış olduğunu tespit ettim. Fırça bu hale geldiğine göre ben mi çok hor kullandım diye kendime soruyorum. Fırçada aynı sorunu yaşan bir komşum var mı acaba?

24pzz1g.jpg
2niqgeb.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,794 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,447 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,953 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,300 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,046 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,002 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,639 23/04/2020, Saat: 13:10