Semogue 830
Nerede okuduğumu hatırlamamakla birlikte porsuk görünümü vermek için boyanan domuz kıllarının daha fazla işlem görmesi nedeniyle daha hassas olduğunu ve daha çabuk break in olduğunu okumuştum. Fotoğrafta gördüğüm de bu görüşü destekler nitelikte. Kıllar genellikle boyalı kısımlardan kırılmış.

Genel tavsiye olarak söylenen "acımayın domuzcuklara, kaynar suda haşlayın, vurun kırbacı vs." işlemler buna neden olmuş olabilir. Tabiki üretim hatası da olmuş olabilir.

Bu konu başlığı altında geçen seiko komşumuzun yaşadığı break in olmama durumu da bunun tam tersi. Kıllar o kadar sağlammış ki bana mısın demeden ilk günkü gibi hayatına devam ediyor. Garanti süreci devam ediyor mu bilmiyorum ama o sürece girilirse astarı yüzünü geçer. Seviyorsanız alın yenisini Volkan Bey. Domuzların en sevdiğim yanı break in süreçleri.
(21/02/2019, Saat: 18:45)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nerede okuduğumu hatırlamamakla birlikte porsuk görünümü vermek için boyanan domuz kıllarının daha fazla işlem görmesi nedeniyle daha hassas olduğunu ve daha çabuk break in olduğunu okumuştum. Fotoğrafta gördüğüm de bu görüşü destekler nitelikte. Kıllar genellikle boyalı kısımlardan kırılmış.

Genel tavsiye olarak söylenen "acımayın domuzcuklara, kaynar suda haşlayın, vurun kırbacı vs." işlemler buna neden olmuş olabilir. Tabiki üretim hatası da olmuş olabilir.

Bu konu başlığı altında geçen seiko komşumuzun yaşadığı break in olmama durumu da bunun tam tersi. Kıllar o kadar sağlammış ki bana mısın demeden ilk günkü gibi hayatına devam ediyor. Garanti süreci devam ediyor mu bilmiyorum ama o sürece girilirse astarı yüzünü geçer. Seviyorsanız alın yenisini Volkan Bey. Domuzların en sevdiğim yanı break in süreçleri.

Tespitiniz çok doğru Mehmet Bey kılların büyük bir bölümü renkli olan kısımlardan kırıldı. Olan oldu artık ne diyelim Semogue'un canı sağolsun 1,5 yıldır kahrımı çekti bu kadarı yeter deyip kendisini huzur evine havale ettim Smile
Tekrar aynısını alır mıyım bundan çok emin değilim. Yalnız bu aralar sentetik fırçalara çok merak sardım, biri 24mm diğeri 26mm olan Tuxedo Sentetik fırçalardan edindim. Belki yeni olmaları sebebiyle bu aralar ikisini de beğenerek kullanıyorum. Öncesinde domuz kılı fırçasını kullanan birisi olarak şunu çok rahat söyleyebilirim, domuz kılı fırçasının keyfi bambaşka. İlerleyen aylarda takımıma mutlaka bir domuz kılı fırçası eklemek istiyorum Smile
Uygun bütçeli bir fırça tavsiyeniz olursa tavsiyenizi almak isterim. Teşekkürler.
@batmanforever Bendeki 830da da durum aynı. Sizin kadar sık kullanmadığım için o kadar kırık yok tabi. Renkli kısımların en üst noktasından kırılıyor SOC'da böyle bir durum olmamıştı. Boya ile alakalı belki de. Uygun fiyatlı, güzel domuzcuk tavsiyem ise Omega 10108 olacak.
(21/02/2019, Saat: 19:58)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @batmanforever Bendeki 830da da durum aynı. Sizin kadar sık kullanmadığım için o kadar kırık yok tabi. Renkli kısımların en üst noktasından kırılıyor SOC'da böyle bir durum olmamıştı. Boya ile alakalı belki de. Uygun fiyatlı, güzel domuzcuk tavsiyem ise Omega 10108 olacak.

@Gentleman komşum elinizdeki fırça inşallah bu hale gelmez. Tavsiyeniz için teşekkür ederim dediğiniz fırçayı mutlaka inceleyeceğim.

Bendeki 830'u yaklaşık bir aydır kullanmıyorum ve bu süre zarfında kılları bayağı bir kurudu ve o vahim durum daha da belirginleşti. Fırçanın son halini sadece bilgi amaçlı olsun diye paylaşıyorum

850123ef391ef73716179100cb9e65df.jpg

Select
Hemen hemen bütün semogue ları kullanmış biri olarak, hani bir tevatür vardır Mercedes E den başlar diye, Gerçek semogue lar da beyaz olanlardır. Tabi bence.
Bir türlü sevemedim bu fırçayı hem çok yumuşak hem sabun yüklemiyor. Jaguar 236 ile devam ediyorum.
Jaguar 1071'den geçince ısı tutması iyi gelmemişti (boyutlardan dolayı). Ama genel olarak çok beğenerek kullandığım bir fırçadır kendileri.
merak ettiğim bir fırça . çok eleştirlen ama bir o kadarda beğeni alan bir fırça .
The Riddle of Steel
İki yıldır kullanıyorum komşum. Eskiyecek diye korkuyorum. Toplamda 10 kıl anca dökmüştür. Kıllar çok iyi masaj yapıyor. Kesinlikle en favori fırçam. Ilık suda iyi bekletilmez ise ortadan kırılma yapıyor. Ama en az 10 dakika suda bekleyince lastik gibi oluyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Semogue 830 aldım komşular. Daha hiç kullanmadım. Kullanmadan önce fırçama bir şeyler yapmam gerekir mi tavsiyeleriniz nedir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,157 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,850 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,451 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 79,122 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,344 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,056 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,316 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,645 23/04/2020, Saat: 13:10