Semogue 830
Yaklaşık 15 gündür rotasyonsuz kullandığım fırçam, birkaç kez saç fırçası ile yaptığım çatallanma desteği ile birlikte Simpsons Colonel X2L fırçamı yakaladı. Uçlar o kadar jelleşti ki, sert sabunları kaldırmıyor artık. Çok memnunum. Sağolasın @calexico üstad.

Sert sabunlar için Mr. Bruno'dan gelecek fırçayı bekliyorum (fabrika yine tatile girmezse İnşallah). Bu sefer rodajı sadece sakallarıma sevkedeceğim. Çok yumuşayınca porsuğuma sıra gelmiyor.
(12/08/2016, Saat: 02:08)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 15 gündür rotasyonsuz kullandığım fırçam, birkaç kez saç fırçası ile yaptığım çatallanma desteği ile birlikte Simpsons Colonel X2L fırçamı yakaladı. Uçlar o kadar jelleşti ki, sert sabunları kaldırmıyor artık. Çok memnunum. Sağolasın  @calexico üstad.

Sert sabunlar için Mr. Bruno'dan gelecek  fırçayı bekliyorum (fabrika yine tatile girmezse İnşallah). Bu sefer rodajı sadece sakallarıma sevkedeceğim. Çok yumuşayınca porsuğuma sıra gelmiyor.

Komşum sert sabunu kaldırmaması sadece uçlardan değil, 830 omurgalı bir fırça olmadığından o konuda çok başarılı değil. Ama gene de sabunlarla iyi iş yapıyor, belki bir kaç tur fazla yükleme yapmanız gerekir. Güzel günlerde kullanın.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkür ederim @Chinaski komşum. Sıcak suyu sabunun üzerinde biraz daha fazla bekletip, sabun iyice yumuşayınca yüklemeye başlıyorum ben de. Her fırçanın huyu-suyu farklı; adamına göre muamele etmek gerek Smile
(12/08/2016, Saat: 15:11)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim @Chinaski komşum.  Sıcak suyu sabunun üzerinde biraz daha fazla bekletip, sabun iyice yumuşayınca yüklemeye başlıyorum ben de. Her fırçanın huyu-suyu farklı; adamına göre muamele etmek gerek Smile

Hiç bir domuzu adam edemedim

Uçlar çatallanıyor seviniyorum berberler bu çatallardan nefret ediyor üzülüyorum

Kaynar suya daldırıyor kıllar şeffaflanınca acı çekiyor, cımbızla ters kılları çekince

Domuzdan kıl kopardın kar oğlum diyorum, orta kısımdaki kıllar kırılıp en kaliteli fırçamın

Bataraktan cildime kast ettiğini düşünüyor kızıyorum.

Olmuyor olmuyor hele koku aylar sonra bile kaynar suya girdiğinde sanki ilk kez

Kullanıyormuşumcasına nankörlüğünü gördükçe ve ılık sudaki sahte sabun kokusunu hissettikçe

Sahtekarsın diyorum domuz,

Porsuk ister soğuk ister sıcak kokusuz yumuşak ve verdiğimi inkar etmeyen yapısı ve içine sinen

Temizlik duygusuyla tıraşımın vazgeçilmezi oldu.

Garip ve çaprışık duygular işte Big Grin
(12/08/2016, Saat: 15:45)mumin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç bir domuzu adam edemedim

Uçlar çatallanıyor seviniyorum berberler bu çatallardan nefret ediyor üzülüyorum

Kaynar suya daldırıyor kıllar şeffaflanınca acı çekiyor, cımbızla ters kılları çekince

Domuzdan kıl kopardın kar oğlum diyorum, orta kısımdaki kıllar kırılıp en kaliteli fırçamın

Bataraktan cildime kast ettiğini düşünüyor kızıyorum.

Olmuyor olmuyor hele koku aylar sonra bile kaynar suya girdiğinde sanki ilk kez

Kullanıyormuşumcasına nankörlüğünü gördükçe ve ılık sudaki sahte sabun kokusunu hissettikçe

Sahtekarsın diyorum domuz,

Porsuk ister soğuk ister sıcak kokusuz yumuşak ve verdiğimi inkar etmeyen yapısı ve içine sinen

Temizlik duygusuyla tıraşımın vazgeçilmezi oldu.

Garip ve çaprışık duygular işte Big Grin

Koku olayı fırçayla çok ilgili. Bu zamana kadar elimden nice fırça geçti. Her zaman porsuklardaki koku domuza göre daha uzun sürede geçti.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
komsular merhaba

Elimde az kullanilmis temiz 1305 var eger arzu eden olursa 830 ile takasa girerim, diger arkadaslarin yaptigi gibi bir cok kere arko krem ile yumusatmaya calissam bile yuzume fazla sert geliyor.
merhabalar;
830 ve 1305 aynı kıl yapısına sahip iki fırça 830; 1305'e göre çok az daha yoğun daha yayılan belki biraz daha sert bir fırça.. ama sıcak suda bekledikten sonra ikisinin arasındaki farkı ayırmak gerçekten zor.
(25/09/2016, Saat: 18:42)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komsular merhaba

Elimde az kullanilmis temiz 1305 var eger arzu eden olursa 830 ile takasa girerim, diger arkadaslarin yaptigi gibi bir cok kere arko krem ile yumusatmaya calissam bile yuzume fazla sert geliyor.

Toplam boy ve sap farkı dışında 830 ve 1305 aynı fırçalar. Arko kremle yumuşatmak yerine fırsat buldukça günde bir kaç kez banyo sabunuyla köpürtün. Hatta sabun mümkünse sert ve zor köpüren cinsten olsun(Örneğin el yapımı zeytinyağlı sabun gibi) Fırçayı ilk haftalarda mümkünse yüzde kullanın. Dairesel hareketler daha çabuk çatallanmasını sağlıyor. Benim 830 bu yöntemle yaklaşık bir ayda ciddi performans kazanmaya başladı. Sadece biraz sabredin yeter.
tamam bu aksam deniyecegim evde buyuk bir kalip hacisakir sabun var bakalim nasil sonuclar alacagim, tekrar tesekkurler
İki hafta kadar önce ben de bir adet 830 edindim. Severek kullanıyorum. Yeni fırça olmasına rağmen yüzümü çizmedi-tahriş etmedi. Arko ile yüzde köpürtme yapıyorum genelde. İlk izlenimim gayet olumlu. İlerleyen haftalarda daha detaylı ve objektif bir yorum yapabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,792 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,447 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,951 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,290 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,045 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 129,994 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,638 23/04/2020, Saat: 13:10