Semogue 830
bende koleksiyonuma bir 830 ekledim sonunda, ilk geldiginde sac sampuani ve sac kremini karistirip fircanin killarina iyice yedirip 1 gece beklettim o ilk sertligi gitti, gun asiri bazen her gun elimdeki sert ve begenmedigim sabunlarla elimde kopurtme yapiyorum, bugun bazi uclarin catallasmaya basladigini farkettim ve en distaki killarin disariya dogru bukuldugunu gordum acilmaya basladi, henuz yuzde kopurtme yapmadim ama yakinda porsuk kili yumusakligina gelecektir, yuzde kopurtme olarak yine 620 daha iyi gibi gorunsede bir az daha uzun killarin acildiktan sonra goruntusu daha guzel gorunuyor gibi.
(20/02/2017, Saat: 19:45)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende koleksiyonuma bir 830 ekledim sonunda, ilk geldiginde sac sampuani ve sac kremini karistirip fircanin killarina iyice yedirip 1 gece beklettim o ilk sertligi gitti, gun asiri bazen her gun elimdeki sert ve begenmedigim sabunlarla elimde kopurtme yapiyorum, bugun bazi uclarin catallasmaya basladigini farkettim ve en distaki killarin disariya dogru bukuldugunu gordum acilmaya basladi, henuz yuzde kopurtme yapmadim ama yakinda porsuk kili yumusakligina gelecektir, yuzde kopurtme olarak yine 620 daha iyi gibi gorunsede bir az daha uzun killarin acildiktan sonra goruntusu daha guzel gorunuyor gibi.

Komşum chubby işi ne oldu Smile
@serjames komsum, o kadar para vermek istemedim bir fircaya onun yerine ufak ufak daha fazla fircam oldu Smile
(20/02/2017, Saat: 19:53)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames komsum, o kadar para vermek istemedim bir fircaya onun yerine ufak ufak daha fazla fircam oldu Smile

İyi yapmışsın , güle güle kullan Smile
teşekkür ederim @serjames komsum, daha iyileri sizlerin olsun, dogum gunum yaklasiyor bu aralar impadaki 24mm thater icin gidip gelmeler yasiyorum, daha yeni su fircayi aldi daha gelmedi, http://www.theartofshaving.com/Black-Sil...ip&start=1
birde razorus taki 26mm best badger var yok yok bu isin sonu yok. Smile
(20/02/2017, Saat: 20:00)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim @serjames komsum, daha iyileri sizlerin olsun, dogum gunum yaklasiyor bu aralar impadaki 24mm thater icin gidip gelmeler yasiyorum, daha yeni su fircayi aldi daha gelmedi, http://www.theartofshaving.com/Black-Sil...ip&start=1
birde razorus taki 26mm best badger var yok yok bu isin sonu yok. Smile

Hocam bir sakin ol Big Grin Tamam sonu yok ama sen çok çabuk kapılmışsın rüzgara Smile
Bunlar mı ufak fırçalar Confused Big Grin
(20/02/2017, Saat: 19:53)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames komsum, o kadar para vermek istemedim bir fircaya onun yerine ufak ufak daha fazla fircam oldu Smile

Komşum o parayı vermem demiştin , bu fırça'nın fiyatı ne Tongue
http://www.theartofshaving.com/Black-Sil...ip&start=1
Doğum günün şimdiden kutlu olsun . Thater güzel bir hediye olabilir .
Ama benim tavsiyem bir tane paladin al .
Neymiş bu Semogue 830 diye araştırırken evde tek başına kıkır kıkır güldüğüm başlık oldu. Smile

Merakımdan 830 alasım var Smile 1305 de beni çok süründürmüştü. Uzunca bir süre kıl döktü de aldığım yer Portekiz’e kargoyla gönder, para pul problem değil demişti de yanaşmamıştım. Kıl dökmeyi 6 aydan sonra filan kestikten sonra break-in iydi, köpürmesiydi derken herhalde 2 sene sonra filan keyif almaya başlamışımdır Smile

Domuzu seviyoruz ama daha  “budur” diyemedim ben de Smile Ekipmanları sadeleştirmeye çalışıyorum, olmuyor bi domuzun açığını diğeriyle kapatıcam derken çoğalıyorlar vallahi Smile
@astroid komşum ben 830 kullanıyorum ve çok memnunum. Break-in süreci biraz zaman alacaktır ama sonrasında kullanımı çok çok zevkli bana göre. Fiyatına göre hem şık hem kaliteli bir fırça.
@yener @Serjames
Arkadaslar bizlerin ulasması zor olan urunleri, elde edemedigimiz icin psikolojik olarak gozunuzde buyutuyoruz inanın.

Art of shaving in o fırcası, kesinlikle o paraları hak etmeyecek bir fırca. Elin amerikalısı icin 195lira gibi dusunun o alır koyar kenara, ama kullanır ama kullanmaz, ama bize vurucu gelir o rakamlar. Impanın sattıgı Thater inanın 1 gomlek ustu hissiyatı olan bir fırcadır.
Paladin marka fırcaların bir donem jel uclu dedigimiz knotları efsaneydi, ama sonraki serilerde o knotlar yoktu. Arada sansınıza o tarz knotlu paladin cıkma sansı tabiki var. Sapları cidden isciligi, tutusu, hissiyatı olsun guzel fırcalardır ama yine o paralara bize gelirmi degermi bilemedim. Akadir abimiz paladin almıstı, kıl dokme sorunu yuzunden knotu degistirdi.

Yani diyecegim, guzel porsuk mu istiyorsun, Razorus da Frank shavingler cesit cesit, ozel bir fırcamı istiyorsun, impada Thaterlar duruyor. (sahsen desenki bana al sana paladin ver bana thater ını; İnan vermem cok seviyorum cunku cok ozel hissiyatlı kılları var) Yumusak simpsonlar vulfixler yine tedarikcilerde. Ben backbone istiyorum soyle yumume masaj yapsın mı diyorsun. Semogue Soc Badger cok entresan zevkli bir fırca tedarikcilerde bekler. Dersen para biriktirdim, soyle koleksiyonluk fırca istiyorum aga, arada kullanırım, geri kalan zamanda yakarım bir sigara seyrederim. Yine impada bak SV fırcaya, 32mm knot lu sanırım, mancurian ama yumusacık bir mancurian,300usd lık usturaların saplarında kullanılan ahsap sapını, Paladin gorse akrilik sapını alır kacar oyle cusseli yakısıklı.
Hani demem o ki, kendi cevrenizde o kadar cok guzel secenek varki, durbunle cok uzaklara bakmanıza gerek yok dostlar.

Not: Konu baslıgına alakasız kacmasın diye eklenti yapayım; 830, 1305 ve ozellikle Semogue Soc harika domuzlardır. Daimi kullanın bir sure, acılınca cok zevk verirler ozellikle kıs aylarında sıcak su ile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,843 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,957 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,306 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,047 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,017 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,640 23/04/2020, Saat: 13:10