ustura sapı denemeleri
aslında konu vardı ama horizon adlı komşum ismini başlığa yazınca belki eklememi hoş karşılamaz diye burada yeni konu açtım. Aldığım egzotik tahtalardan yaptığım ustura saplarım aslında bunlardan başkaları da var ancak fotoğrafını çektiklerim bunlar Birincisi forumdan bir komşumdan aldığım pradat brun usturaya kral ağacından yaptığım sap.
2qjlgme.jpg
ikincisi ise ceviz kökü
6oentd.jpg
Bu ise paduk ağacı bir custom razor yapımcısından şeklini aldım
aynısı değil benimki karadeniz takasına benzedi, onun ki daha çok balinaydı
( bilerek öyle yaptım bizden olsun diye )
2pys5t0.jpg
v7trg3.jpg
Bir kaç tane daha denemem oldu abanoz ve yılan ağacından onlarda güzel oldu severek kullanıyorum. Bunlar yalnızca polisaj makinasında beyaz paste ile muamele görmüşlerdir , eğer su işlerse, epoxy kaplamayı düşünüyorum.
Üstad ellerine sağlık

Çok keyifli olmuşlar SmileSmile
Ah be hocam benim güzel ülkemin emektar insanı :-D niye kızcam sana bea , sap ların güzelliğine bakarmısın yakıyo yeminle ateş ediyo beaaaa,ellerine emeğine sağlık bunları işlerken kramp giren yerlerine sağlık :-D , ağaçların türü cinsi ne hacım çok güzeller,
pim için aliminyum çivi yada 2.5 lik enya çapında aliminyum tel çubuk vs ama aliminyum tavsiye ederim ben bir kaç tane buldum çok güzeller iyi oluyolar çabuk takılıp uzun dayanıyolar.bir kaç şekilde çizsen bana benim konuya resim eklesen olurmu hacım ağacım var ama fikir yok,birde cila vernik yat verniği mat vernik selülozik sentetik boya ne kullanmamı tavsiye edersin sende en hoş duran iyi olan bi handle varsa az banada tavsiyede bulunurmusun şunlara bak mükemmel olmuş kolay gele... hayırlı ramazanlar hacım....
(04/07/2014, Saat: 02:11)HorizoN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ah be hocam benim güzel ülkemin emektar insanı :-D niye kızcam sana bea , sap ların güzelliğine bakarmısın yakıyo yeminle ateş ediyo beaaaa,ellerine emeğine sağlık bunları işlerken kramp giren yerlerine sağlık :-D , ağaçların türü cinsi ne hacım çok güzeller,
pim için aliminyum çivi yada 2.5 lik enya çapında aliminyum tel çubuk vs ama aliminyum tavsiye ederim ben bir kaç tane buldum çok güzeller iyi oluyolar çabuk takılıp uzun dayanıyolar.bir kaç şekilde çizsen bana benim konuya resim eklesen olurmu hacım ağacım var ama fikir yok,birde cila vernik yat verniği mat vernik selülozik sentetik boya ne kullanmamı tavsiye edersin sende en hoş duran iyi olan bi handle varsa az banada tavsiyede bulunurmusun şunlara bak mükemmel olmuş kolay gele... hayırlı ramazanlar hacım....

Teşekkürler horizon komşum. sorduğun soru çok ağır soru ben hala üzerinde çalışıyorum cilamı, vernik mi vernik se nasıl vernik. Öncesinde ağacı koruyacak ağaç koruyuculardan kullanalım mı. Çünkü suyla çok irtibat halinde olacak. Kararı bence ağacın kendisi ve sen belirleyeceksin, eğer parlasın pırıl pırıl olsun diyorsan ve suyada dayansın diyorsan yat verniğini kullan ama tabiki ağaç tam bir ağaç dokusunu hissettirmeyecek sana. Öyle olunca harika bir parlalklık için zaten japon yapıştırıcı kaplarım hem pırıl pırıl yanar hem de su geçirmez olur. Ben kendimce dedim ki bazıları ağaç gibi ağaç kalsın onlara birşey yapmayayım diğerleri içinde ya japon ya epoxy kaplayayım. Uzun vade de ise elime şöyle iyi ağaçlar geçerse vakumla akrilik vernik emdirip renkte katayım ama kışa doğru herhalde ( Bıçak sanatı forumunda arkadaşlar çok güzel işler başarmışlar böyle) Şimdilik ağaçlar agaç kalsın.. Selamlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,739 26/03/2023, Saat: 03:44
Son Yorum: mustafa03
  Ahşap fırça sapı ulaş2626 6 8,089 26/10/2022, Saat: 12:34
Son Yorum: alieren
  Fırça sapı Tıraşçı 4 2,443 09/07/2022, Saat: 02:10
Son Yorum: Tıraşçı
  Fırça Sapı İmalatı habaz 287 115,160 14/06/2022, Saat: 18:46
Son Yorum: JönTürk
  Ustura Sapı İmalatı_2 habaz 59 29,423 21/06/2021, Saat: 14:47
Son Yorum: habaz
  Modifiye Sedef Ustura tilkifatih 4 3,169 16/10/2020, Saat: 17:47
Son Yorum: Ali192
  Ustura Karartma - Ballistol Quick Browning kokopelli 9 8,123 07/08/2020, Saat: 00:23
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura bileme kayışı (Strop) imalatı habaz 39 19,415 19/03/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: Ert.ozk
  Ustura Sapı İmalatı_1 habaz 59 28,143 08/03/2020, Saat: 01:41
Son Yorum: habaz
  Mühle Sapı Kartuşlu Sapına Çevirmek akaysakarya 15 6,612 27/02/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: