Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir?
(06/07/2014, Saat: 02:07)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mentol sevimiyorsanız limon öneririm

derby limonlu tıraş kremi

supermax lime (bulgar) derby'den cok daha ferahlatıcı

TOBS lime (İngiliz) kosusu keskin değil ama bayağı ferahlatıcı

bir de derby limonlu kremin içine 20 ml limon esansı ekleyip 5 gr sodyum hidroksit ve 15 gram saf su ile karıştırın. Elinize eldiven giyin ve bu karışımı ben mari uslü eritip karıştırıp en az bir hafta bekleyin. Elinizde süper limon kokulu yumuşak bir sabun olacaktır.

hocam esans yerine limonun kendisini kullansak olmazmı ..Idea
limonun kendisi olmaz,

kabuklarını rendeleyip kullanabilirsiniz ama bunun için sabunu baştan üretmeniz gerekir ve limon suyu ya da kabuğu koku vermez çünkü içindeki uçucu yağ asitleri yani esans çok düşüktür
(06/07/2014, Saat: 02:07)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mentol sevimiyorsanız limon öneririm

derby limonlu tıraş kremi

supermax lime (bulgar) derby'den cok daha ferahlatıcı

TOBS lime (İngiliz) kosusu keskin değil ama bayağı ferahlatıcı

bir de derby limonlu kremin içine 20 ml limon esansı ekleyip 5 gr sodyum hidroksit ve 15 gram saf su ile karıştırın. Elinize eldiven giyin ve bu karışımı ben mari uslü eritip karıştırıp en az bir hafta bekleyin. Elinizde süper limon kokulu yumuşak bir sabun olacaktır.

Martin üstadın tavsiye ettiği sabun modifikasyonunu bugün denedim. 100 gr arko sabun, 1/4 tüp Arko regular krem, 20 ml. Limon esansı, bir miktar zeytinyağı (nemlendiriciliği artsın diye), 5 gr. NaOH (lavabo açıcı), 15-25 gr. su karıştırıp Ben Mari usulüyle erittim, sonra bir kaba bastım.
Şimdiden dondu ve katı sert bir sabun oldu. 1 saat sonrasında köpüğünü denedim, gayet dolgun bir köpük oluşturdu, daha yüzde denemedim. Tavsiye edildiği gibi bir hafta sonrasında deneyeceğim.
Kullandığım kostik (lavabo açıcı) sarı bir renklendirici içeriyordu, ilk önce biraz endişelendim aksi reaksiyon yapabilir diye ama biraz internet araştırması sonucu boyanın şampuan ve yiyeceklerde kullanılan bir renklendirici olduğunu öğrendim, zaten eser miktardaydı ama yine de içim artık rahat.
Koku çok güzel bir limon kokusu, nemlendiriciliğin de normal bir arko stick'ten iyi olacağını düşünüyorum.
Darısı diğer esanslı denemelere artık.

Sent from my iPad using Tapatalk
Size yaz icin Truefitt&Hill TRAFALGAR'i tavsiye etmek isterim. Rengi ucuk mavi veya buz mavisi gibi bir renkte olan bu krem mukemmel bir yaz kremidir. Kayganligi ve kopurme kalitesi ise ust duzey.

Sent from payphone using Tapatalk
Yazın bunaltıcı sıcağında en keyifli tıraşınız için kullandığınız yöntemleri , ürünleri bizlerle paylaşın. Paylaşın ki bizler de en iyi yöntemler hakkında fikir sahibi olabilelim. Şimdiden değerli görüşlerini bizlerden esirgemeyecek olan üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Tıraş teknikleri altinda bu konu vardı hocam, ordan bakabilirsiniz yorumlara.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Soguk suyla proraso mentolle tras olmak.

Traş sonrasinda da 444 balsam oneririm gercek manada ferahlatiyor
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
soğuk su + proraso yeşil tıraş sabunu ile tıraş veya arko tıraş sabununa 2-3 damla okaliptus ve nane yağı damlatarak tıraş olmak
tıraş sonrası ise olmazsa olmazım barbasol brisk veya pacific rush after shave ile dondurucu serinlik!
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Geçen sene forumdaki arkadaşlardan yaz döneminde kullanılacak tıraş kremi/sabunu konusunda tavsiye almıştım. Forum alt başlığı aşağıda;
http://www.geltir.com/thread-4676.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,605 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,687 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,789 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 95,367 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,966 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,587 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,814 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 17,008 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: