Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir?
Bulunabilirse Fine marka aftershave losyonlar hem serinletir hem de kokuları çok güzeldir.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(01/07/2018, Saat: 20:20)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sıcak bir memlekette değilseniz proraso yeşil yetebilir komşum. Serinletme erkisi açısından benim şahsi sıralamam şöyle:

CF Cryogen ( çölde filan yaşıyorsanızSmile )
Stirling Glacial serisi
Stirling mentol serisi
Yeşil proraso

Yok komşum. Çok sıcak memleket değil klasik marmara iklimi. Hatta bu aralar serin bile Smile Tabi stirling aşmış bir sabun ama mentollü de proraso krem tıraş sonrası vs iyi etki bırakır mı? Bir de aynı anda as sini de alacağın zaten sanırım iyi bir takım olurlar.

(01/07/2018, Saat: 20:34)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulunabilirse Fine marka aftershave losyonlar hem serinletir hem de kokuları çok güzeldir.
Fine TR de yok. Yurt dışından as çok zor geliyor

(01/07/2018, Saat: 19:06)olgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso krem ve sabun fazlasıyla yeterlidir, hatta tıraş öncesi kremlerini kullanırsanız yeterliliğide aşarsınız. Ucuz olarak bulabilirseniz Derby mentolde işinizi görecektir.

Proraso en uygunu ve ulaşılabilir olanı gibi

(01/07/2018, Saat: 19:01)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tecrübesizliğime verin, mentol tıraş ile aynı anda devreye girince sorun olmuyor mu?

Tam anlayamadın komşum bu soruyu?
Ben hep tıp dilinde kartuşlu halk dilinde tahrişli tıraşlar olduğum için mentol yüzü yakar mantığıyla ilerledim sanırım Smile Bu yüzden tahrişli yüzü yakar mantığıyla baktım Smile
o iş bende, çok yakında...

şimdiden arazileri çevirin çok değerli olacak buralar çok...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(01/07/2018, Saat: 21:27)Mentor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hep tıp dilinde kartuşlu halk dilinde tahrişli tıraşlar olduğum için mentol yüzü yakar mantığıyla ilerledim sanırım Smile Bu yüzden tahrişli yüzü yakar mantığıyla baktım Smile

Mentol soğutur bu da acıyı azaltır diye biliyorum. O yüzden tahrişte daha işe yarar diye düşünüyorum

(01/07/2018, Saat: 21:29)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o iş bende, çok yakında...

Komşum müjdeyi verdi. Komşum lanolin, shea vs de isteriz sabunda.
Efrasyab Anatolian ice
(01/07/2018, Saat: 21:32)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum müjdeyi verdi. Komşum lanolin, shea vs de isteriz sabunda.
Efrasyab Anatolian ice

Shea listede Wink
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(01/07/2018, Saat: 21:29)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o iş bende, çok yakında...

bekliyoruz üstat

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu mesajım da burada kıvrılsın yatsın. Önlerden yerimizi kapalım Big Grin
Buz gibi, ferah feza tıraşlar geliyor.
Efrasyab üstadı bekliyoruz. Cool
"A Samurai always wears two swords."
Dostlar yaz icin, elinizdeki AS lerin icine mentol kristali atabilirsiniz azıcık, İmpa da bile olabilir o kristallerden. Sizde internetten alabilirsiniz. Sise icine 3-5 kristal tanesi atıyorsunuz aman cok kullanmayın.
Koyu renkte yazdıklarım buradan temin edilebilir urunler.

Sabun olarak
1-Chiseled Face Cryogen
2-Barrister & Mann Arctique
3-Fine Snake Bite
Usteki ilk 3. Mentol olayının kutup noktası.

*Stirling Margaritas in Arctic (Tum Stirling Glacial,Chill ve İced, Frozen serileri) Stirling Orange Chill ve Margaritas in Arctic oneri urunler.
*Cold River Soap Works Limenthol
*Catie's Bubbles Mile High Menthol
*Kramperts Frost Bite
*SMN Santa Maria Novella (Guzel baba urundur)
*Omeganın kremde de mentol var diye biliyorum.
*Lea Mentolada
*Taylor of Old Bond Street Peppermint
*Razorocks Santa Maria del Fiore İmpaya gelecek diye biliyorum.
*Proraso Yesil
*Palmolive Mentol Krem
*Arko Ice Mint
*Derby Mentol

AS olarak
Yukarıdaki sabunların cogunun AS si var. Onlara ek
Floid Vigorosso (Benim favorim, hanımın en nefret ettigi Smile )
Aqua Velva İceBlue
Fonex bir modeli ismi aklımda degil. Malibu veya breezy olabilir.
Rebul de ferahlatıcı ozellikte bir AS dir. Gerci bizim cogu yerli malı AS serinletiyor ama, mentolden mi yoksa icindeki alkol oranından mı orası derin mevzu.

Yazın Floid harici mentollu urun sevmeyen bir adam olarak benden bu kadar bilgi cıktı. Belki faydası olur.
Saygılar.
(01/07/2018, Saat: 21:23)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok komşum. Çok sıcak memleket değil klasik marmara iklimi. Hatta bu aralar serin bile Smile Tabi stirling aşmış bir sabun ama mentollü de proraso krem tıraş sonrası vs iyi etki bırakır mı? Bir de aynı anda as sini de alacağın zaten sanırım iyi bir takım olurlar.

Stirling'in alkolsüz mentollü cadı fındığı (witch hazel) aftershave'i iyi. MITA (Margaritas in the Arctic) ve kokusuz modelleri var. sabun olarak MITA alacaksanız MITA aftershave'ini de tavsiye ederim. Alkolsüz ve plastik şişede olduğu için gümrüğe de takılmıyor. Sabunu ile birlikte kurutmadan tahrişsiz bir serinlik sağlıyorlar.

Bu arada ben bir mentol sever olarak tüm aftershave'lerime mentol kristali atıyorum. Yukarıdaki MITA'yı da bu şekilde "spiked" kullanıyorum. 2 sene filan önce 200 gram almıştım aktardan, aftershave, içecek, ev yapımı vicks buharı filan anca yarısını bitirebildim.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,658 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,700 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,807 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 95,438 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,969 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,606 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,820 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 17,017 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: