Arko Sabun Modifiye Önerileri
Arko sabuna hindistan cevizi yağı yaptım.1 hafta beklettikten sonra tıraş oldum.Hissedilir derecede fark oldu.Boşta arko sabun ve esans yağ varsa denenebilir.
Arko sabunun nemlendiriciliğini artırmak için balsam karıştırmayı düşünüyorum ama homojen yapıda olmasını nasıl sağlarım? Benmari denen yöntem yeterli olur mu?
(13/12/2018, Saat: 01:08)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabunun nemlendiriciliğini artırmak için balsam karıştırmayı düşünüyorum ama homojen yapıda olmasını nasıl sağlarım? Benmari denen yöntem yeterli olur mu?

Dostum balsam farklı tipte bir urun, fazla ıslak kalmayıp kuruması icin yapılmıs katkılara sahip bir urun oldugu icin sabunla beraber kullanılması pek iyi netice vermeyebilir. Onun yerine gliserin veya hindistancevizi yagı gibi katkılar kullanırsanız bence daha iyi netice alırsınız. Bir preshave kayganlastırıcı veye piyasada uygun fiyatlarla satılan jel tarzı urunlerde tıras oncesi kullanılarak hem sakalı yumusatır hem esktra bir kayganlık nemlendirme saglayabilir.
@dikdik_s komşuma katılıyorum.
Sabun yüklemesi yapmadan önce sabunun üzerine 3-4 damla gliserin ilave ediyorum. Bu şekliye olduğum tıraşlar çok başaralı geçiyor, tavsiye ederim.
(13/12/2018, Saat: 10:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum balsam farklı tipte bir urun, fazla ıslak kalmayıp kuruması icin yapılmıs katkılara sahip bir urun oldugu icin sabunla beraber kullanılması pek iyi netice vermeyebilir. Onun yerine gliserin veya hindistancevizi yagı gibi katkılar kullanırsanız bence daha iyi netice alırsınız. Bir preshave kayganlastırıcı veye piyasada uygun fiyatlarla satılan jel tarzı urunlerde tıras oncesi kullanılarak hem sakalı yumusatır hem esktra bir kayganlık nemlendirme saglayabilir.

Haklı olabilirsiniz. Arko sabun sonrası cilt kuruluğu değil sorun ettiğim şey. Tıraş aletinin köpüğü aldığı anda tekrar bıçak geçişinde zorlanacak kadar kuru bir cilt kalıyor geride. Arko sabun köpüğünün altındaki cilt zemini kupkuru, bunu çözmek istiyorum. Boş zamanımda küçük bir ölçek gliserinle, bir ölçekte balsamla deneyeyim yine de. Deney olsun bakalım. Ya tutarsa Big Grin
Hocam direk baska sabuna gec, dene bir mwf bak bakalım bosuna mı iyi sabun kullanın diye oneri yapıyoruz.
3 liralık sabun ile uğraşıp zaman kaybetmek yerine,farklı ürünler deneyin.Ben kenarda duran arko sabunu sadece merak ettiğim için yaptım.Arko ile ne zaman tıraş oluruz bilinmez.
Mesele fiyatı değil, 10 kat para verilip, 10 kat daha kötü sabun da var. Pahalıysa iyidir, ucuzsa kötüdür diye düşünmemek gerekir
Onca sabunu denedikten sonra mutlaka bir süreliğine de olsa arkoya dönüyorum. Fiyatının çok üstünde performansı var. Tecrübem arttıkça bu sabunun kıymetini daha fazla anlamaya başladım. Bence tükaka yapılacak ürün değil!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(13/12/2018, Saat: 16:54)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesele fiyatı değil, 10 kat para verilip, 10 kat daha kötü sabun da var. Pahalıysa iyidir, ucuzsa kötüdür diye düşünmemek gerekir
Burada konu fiyattan ziyade küçük mucitlikler bence yanılıyor muyum?
200 liralık bir sabunu 'ya tutarsa' şeklindeki bir uygulamada heba etmek neden sonuçta.
Bu tarz denemelerde forumda neredeyse herkes piyon olarak arkoyu sürüyor bence ileriye.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,065,042 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,042 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,042 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,486 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,659 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,346 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 421,054 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,761 26/11/2022, Saat: 22:36