Arko Sabun Modifiye Önerileri
Ucuzdur kötü anlamında demedim,kimyager kıvamına gelecek kadar uğraşmayın dedim.Keyif alıyorsanız farklı esanslara para verip deneme yapabilirsiniz.
(13/12/2018, Saat: 14:49)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 liralık sabun ile uğraşıp zaman kaybetmek yerine,farklı ürünler deneyin.Ben kenarda duran arko sabunu sadece merak ettiğim için yaptım.Arko ile ne zaman tıraş oluruz bilinmez.

(13/12/2018, Saat: 18:03)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ucuzdur kötü anlamında demedim,kimyager kıvamına gelecek kadar uğraşmayın dedim.Keyif alıyorsanız farklı esanslara para verip deneme yapabilirsiniz.

Komşum sabunla uğraşmak da bir hobidir. Tıraş işinde sabun olduğu için, bu konuya da ilgi gösteren arkadaşlarımız oluyor. Hatta işi ilerletip kendi sabununu yapan insanlar da çıkıyor. Piyasada satılan erit dondur (melt & pour) sabun alıp, onu istediği şekle ve kıvama getirebildiğiniz hazır sabunlar var, bu ilgiyi buna da benzetebiliriz. Amaç Arko'dan harikalar yaratmak değil de, kendi beğeni ve görüşlerine göre modifiye etmek ve bu emekten keyif almak.

Özetle; arko veya kullanmaktan hal-i hazırda keyif aldığı her hangi bir ürünü (otomobil bile olabilir) kendi düşünceleri ve istekleri doğrultusunda değiştirebilir. Kimyager veya oto ustası olmaya da gerek yok. Neticede usturayla tıraş olan arkadaşlarımız berber olmak için ustura tıraşı öğrenmediler. Sadece bunu kendileri yapmak istediler.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(13/12/2018, Saat: 18:21)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sabunla uğraşmak da bir hobidir. Tıraş işinde sabun olduğu için, bu konuya da ilgi gösteren arkadaşlarımız oluyor. Hatta işi ilerletip kendi sabununu yapan insanlar da çıkıyor. Piyasada satılan erit dondur (melt & pour) sabun alıp, onu istediği şekle ve kıvama getirebildiğiniz hazır sabunlar var, bu ilgiyi buna da benzetebiliriz. Amaç Arko'dan harikalar yaratmak değil de, kendi beğeni ve görüşlerine göre modifiye etmek ve bu emekten keyif almak.

Özetle; arko veya kullanmaktan hal-i hazırda keyif aldığı her hangi bir ürünü (otomobil bile olabilir) kendi düşünceleri ve istekleri doğrultusunda değiştirebilir. Kimyager veya oto ustası olmaya da gerek yok. Neticede usturayla tıraş olan arkadaşlarımız berber olmak için ustura tıraşı öğrenmediler. Sadece bunu kendileri yapmak istediler.
Helal olsun be hocam. 4 kere mesaj yazıp sildim buraya kendimi düzgün ifade edemediğimi düşünüp. Tam olarak o 4 defada yaplzamadıklarımı yazmışsınız.
Çok teşekkürler. Aralara serpilmiş virgüle bile katılıyorum.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(13/12/2018, Saat: 18:00)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burada konu fiyattan ziyade küçük mucitlikler bence yanılıyor muyum?
200 liralık bir sabunu 'ya tutarsa' şeklindeki bir uygulamada heba etmek neden sonuçta.
Bu tarz denemelerde forumda neredeyse herkes piyon olarak arkoyu sürüyor bence ileriye.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+1
Bilgilendirme için teşekkürler.
(13/12/2018, Saat: 18:21)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sabunla uğraşmak da bir hobidir. Tıraş işinde sabun olduğu için, bu konuya da ilgi gösteren arkadaşlarımız oluyor. Hatta işi ilerletip kendi sabununu yapan insanlar da çıkıyor. Piyasada satılan erit dondur (melt & pour) sabun alıp, onu istediği şekle ve kıvama getirebildiğiniz hazır sabunlar var, bu ilgiyi buna da benzetebiliriz. Amaç Arko'dan harikalar yaratmak değil de, kendi beğeni ve görüşlerine göre modifiye etmek ve bu emekten keyif almak.

Geçen gün elimde fazla olan arko tıraş sabunları ile nivea tıraş kremini bir kabın içine koyarak ve üzerine de portakal çiçeği yağı ile kantaron yağı damlatarak kaynama seviyesine geldikten sonra 5-10 dakika kaynattım ve hindistan cevizinden özel olarak yapılmış kasenin içine doldurdum.

1- Koku kaybı veya diğer nedenlerle kasenin üzerine kapak koymalı mıyım?

2- Bu karışımı yaparken hijyen ve mikrobik durumlar için nelere dikkat edilmeli?

E n v i r o n m e n t a l i s t

Ne zamandir dusundugum ama gerceklestiremedigim arko modifikasyonunu gerceklestirdim bu sabah. Tiras olmadim ama deneme kopurtme islemini yaptim oldukca guzel gorunuyor.
Kullandigim malzemeler;
-2 arko cubuk sabun
-Elimde sona kalan 20-30gr Tobs avocado krem
-E vitamini (evin ampul -1 ampul- kullanildi)
-doa hyaluronic acid ( 3ml kadar kullanildi)
-Hindistan cevizi yaği ( 2 seker kasigi kadar kullanildi)
- Gliserin ( 2-3ml kadar kullanildi)

Aslinda kantaron yagi da kullanacaktim ama simdilik bu sekilde deneyeyim dedim. Gerek duyarsam sonra bi miktar ekleme yaparim diye dusundum. Birde @Efrasyab komsumun kantaron yagli sabununu dusundugum icin vazgectim.
Komşum guzel bir modifikasyon olmuş. Gliserini arttırabilirsiniz, hindistan cevizi yagini da 1 kasik atin derim zira sabunu sertleştirme ihtimali var.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Komsum gliserini degilde hindistan cevizini artirayim diyordum bende. Sabunun sertlik seviyesi guzel. Koku olarak ise arko daha baskin. Bu karisimi tobs avocadonun kendi kutusuna bastim ve agzina kadar doldu. Pazartesi sabahi ilk denemeyi yapacagim.
Keyifli tıraşlar olsun komşum. Tadını çıkartın
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,957 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,242 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,050,046 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,966 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,145 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,190 12/12/2022, Saat: 14:14