Arko Sabun Modifiye Önerileri
Arko ısıl işlem görmüş cips bazlı bir sabun. Tekrar ısıl işlem yapmak sabunun formunu yoracaktır. İlla ki modifye etmek istiyorsanız guzelce rendeleyin olabildiğince ufak granür haline getirin, daha sonra krem mi katacaksinız, gliserin mi damlatacaksiniz, aleo vera mi katacaksınız ekleyin elinizle yoğurun kaba basin 48 saat dinlendirin. Eklediginiz katkiyi kusmazsa sabunu kullanin. Ama ısıl işlem görmüş bir sabunu alıp eriterek modifiye etmeyin derim ben.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(20/02/2020, Saat: 19:22)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko ısıl işlem görmüş cips bazlı bir sabun. Tekrar ısıl işlem yapmak sabunun formunu yoracaktır. İlla ki modifye etmek istiyorsanız guzelce rendeleyin olabildiğince ufak granür haline getirin, daha sonra krem mi katacaksinız, gliserin mi damlatacaksiniz, aleo vera mi katacaksınız ekleyin elinizle yoğurun kaba basin 48 saat dinlendirin. Eklediginiz katkiyi kusmazsa sabunu kullanin. Ama ısıl işlem görmüş bir sabunu alıp eriterek modifiye etmeyin derim ben.

Teşekkür ederim üstadım ben sadece tıraş öncesi gliserin ekliyorum o da ayda bir ya da kere senkron geliyor zaten
Bugün Nivea Krem koydum arko tıraş sabunu bastığım kaseye , oldukça güzel bir köpük oluştu, hacimce çok olmadı ( fırçam sentetik olduğundan sanırım) ama kıvam çok güzeldi.

Birde şahsi fikrim köpüğü en son el ile yedirirseniz jilet çok temiz kayıyor cilt üzerinde
Arko modifikasyon sanatı Smile

Dove kapaklı krem kutusuna bastığım Arko sabunu bir kaç saf denemeden sonra farklı modifilerle denedim ikiside çok başarılı oldu.
1- kaba basılmış kurumuş sabunun üzerine 4-5 damla gliserin ekleyince kuruluğu alıyor kayganlığı artıyor köpük yine iyi.
2- aynı kaba basılmış sabunun üzerine yine 4-5 damla gliserin ve bu sefer 4-5 damla da arifoglu saf sandal ağacı yağı damlatiyorum yükleme suresini 15-20 sn uzatıp çok yoğun krema köpük kaygan ve tahrişi azaltan bir modifiye oluyor.
Tabi genelde gün aşırı tıraş olduğumdan tıraş olduğum gün sabun kapağını kuruması için açık bırakıp akşamına sandal ağacı yağı ve gliserini damlatıp kapağı kapatıyorum.Kabinda kopurtup kullaniyorum. Umarım faydalı olur çünkü arko sabun alternatifleri içi de hem en uygun ve kolay bulunan hem yerli hemde tirasta kurutma dışında zevk veren bir ürün. Proraso sandal bir arkadaşın sabununu kullanmıştım. 2. modifiyem prorasodan hem köpük hem kayganlık hemde koku konusunda daha başarılı oldu. Ve maliyet de çok çok ucuz oldu.
Kartallar yüksekten uçar
Merhabalar komşularım bu gliserini kaba bastığım arko sabunun üstüne damlatsam olur mu damlattıktan sonra kaç gün beklemek gerekiyor bir de 4-5 damla gliserini bir kere damlatmak yetiyor mu yoksa her tıraştan önce mi damlatmak gerekiyor
(10/05/2020, Saat: 22:28)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar komşularım bu gliserini kaba bastığım arko sabunun üstüne damlatsam olur mu damlattıktan sonra kaç gün beklemek gerekiyor bir de 4-5 damla gliserini bir kere damlatmak yetiyor mu yoksa her tıraştan önce mi damlatmak gerekiyor

Komşum yukarıda anlattığım gibi yapıyorum ben tirasta sonra kurumasını bekleyip kuruyunca 4- damla damlatıp kapatıyorum birazininsabun cekior zatennkalanda kopurturken köpüğü karışıyor ve nemlendirme kayganlık olusturuyor
Kartallar yüksekten uçar
şöyle bir video izledim geçen gün, arko sabunu rendeleyip aftershave ile karıştırıyor. Acaba bu şekilde gerçekten arkoya yeni bir koku kazandırma şansımız olabilir mi? Sonunda kullanıp köpük oluşumunu göstermiyor. Bu tarz işlemlerde köpük oluşumu etkilenebilir diye düşünüyoum.

https://www.youtube.com/watch?v=8OChewb1zLg
(10/05/2020, Saat: 23:47)SupraMachine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şöyle bir video izledim geçen gün, arko sabunu rendeleyip aftershave ile karıştırıyor. Acaba bu şekilde gerçekten arkoya yeni bir koku kazandırma şansımız olabilir mi? Sonunda kullanıp köpük oluşumunu göstermiyor. Bu tarz işlemlerde köpük oluşumu etkilenebilir diye düşünüyoum.

https://www.youtube.com/watch?v=8OChewb1zLg

Komşum köpük oluşumu kesinlikle etkilenir. Siz arko sabun, arko tıraş kremi, koku esansı( lavanta yağı, sandal ağacı yağı vb.) karışım yapın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(10/05/2020, Saat: 22:38)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yukarıda anlattığım gibi yapıyorum ben tirasta sonra kurumasını bekleyip kuruyunca 4- damla damlatıp kapatıyorum birazininsabun cekior zatennkalanda kopurturken köpüğü karışıyor ve nemlendirme kayganlık olusturuyor

Teşekkürler komşum bende böyle bir deneyeyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,947 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,235 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,990 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,964 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,140 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,174 12/12/2022, Saat: 14:14