Plisson sentetik firca
(08/03/2016, Saat: 19:19)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça nin en iyi taraf i sap i. Smile  açık konuşmak gerekirse tıraş için kullanmıyorum. Az malzeme ile bol köpük yapıyor fakat keyif vermiyor.rotasyonumda yer bulması çok zor hele de Porsuk lar varken.saç tıraş i sırasında kafamdaki saçları temizlemek için kullanıyor um .

Benim durumum biraz farklı. Hem sakallarım sert olduğu için, hem de tercihten dolayı yüzde köpürtme yapıyorum. O yüzden esas fırçam Semogue 830. Bu daha az kullandığım bir tıraş setinin parçası ve çok yumuşak olmasına rağmen sakallarımın altına girip yumuşatmayı başarıyor. O yüzden seviyorum kendisini.
Üstatlar selamlar... Sırça artık mağazalarda satılmıyormuş. Acayip memnundum. Nasıl yapar da alırız fikri olan var mı?
(05/08/2016, Saat: 14:04)Onurper Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstatlar selamlar... Sırça artık mağazalarda satılmıyormuş. Acayip memnundum. Nasıl yapar da alırız fikri olan var mı?

Plisson'un kendi web sitesinden alabilirsiniz. Ayrıca http://rasoir-sabre.com/tr/ den de alabilirsiniz. Sanırım tüm modeller webde yok @chinaski komşum'un Sakarya'daki dükkanında çektği fotoğraflarda Plisson fırçalar gözüküyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@izbe @cihankeskin

Abiler aklımda olan soruları danısmak istedim.

1)
Simpson a, ingiliz eski temelli ve kaliteli firma oldugu icin ekstra bir kalite ucreti oduyoruz. Porsuk kıllarının ozenli secimi ve iyi bir işcilikle guzel bir fırca olusması icin porsuk fircada o fiyatlara tamam diyelim de; Tüm kılların birbirinin aynısı oldugu fabrika uretimi bir Sentetik kıl icin sizce o simpson fırcaya ekstra ucret verilmelimi?

2)
Simpson sentetik aldık diyelim, piyasada 3te1 fiyatına (plissoftlar vs) sentetik fırca bulunuyorken, veya Muhle V2 gibi daha uygun fiyatlı kaliteli alternatifleri varken, simpson un sentetik kıl kalitesi bunlardan gercekten bu kadar farklımı?

Sevgiler
(06/08/2016, Saat: 02:03)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe @cihankeskin

Abiler aklımda olan soruları danısmak istedim.

1)
Simpson a, ingiliz eski temelli ve kaliteli firma oldugu icin ekstra bir kalite ucreti oduyoruz. Porsuk kıllarının ozenli secimi ve iyi bir işcilikle guzel bir fırca olusması icin porsuk fircada o fiyatlara tamam diyelim de; Tüm kılların birbirinin aynısı oldugu fabrika uretimi bir Sentetik kıl icin sizce o simpson fırcaya ekstra ucret verilmelimi?

2)
Simpson sentetik aldık diyelim, piyasada 3te1 fiyatına (plissoftlar vs) sentetik fırca bulunuyorken, veya Muhle V2 gibi daha uygun fiyatlı kaliteli alternatifleri varken, simpson un sentetik kıl kalitesi bunlardan gercekten bu kadar farklımı?

Sevgiler

Kent sentetik kullanmıştım, ismine aldanarak. Markadan soğudum.
Değmez bence. Porsuk tamam. Sentetikte omega geride bence. Daha iyi seçenekler var, tgc, plisson, muhle..
İmpada muhle sentetik var galiba, olağanüstü keyifli, simpsona para verilmez.
Pardon izbe ve cihankeskin demişsiniz.

Otoriteleri aştım, haddimi de Big Grin
Estagfurullah, sentetik konusu pek konusulmuyor, herkesin tecrubesine bilgisine ihtiyac var.

İki gundur yurt dısı forumlarına bakıyorum. Ubersoft 2 diye birsey varmıs. Onu cok ovuyorlar, birde bildigimiz plissoft kıllı olanları(Razorock, Maggards, Stirling, Shave Evolution Evo gibi). Oncelik begenilenler bunlar. Simpson konusunda kullanan ustadların fikir ve tecrubelerini bekleriz ozellikle bu bahsi gecen urunler ile karsılastırmalı olarak bilgi dahilinde.
(07/08/2016, Saat: 18:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estagfurullah, sentetik konusu pek konusulmuyor, herkesin tecrubesine bilgisine ihtiyac var.

İki gundur yurt dısı forumlarına bakıyorum. Ubersoft 2 diye birsey varmıs. Onu cok ovuyorlar, birde bildigimiz plissoft kıllı olanları(Razorock, Maggards, Stirling, Shave Evolution Evo gibi). Oncelik begenilenler bunlar. Simpson konusunda kullanan ustadların fikir ve tecrubelerini bekleriz ozellikle bu bahsi gecen urunler ile karsılastırmalı olarak bilgi dahilinde.

Ben razorock sentetik kullanıyorum, 26 mm monster, fiyatı 10 dolar. Çok memnunum. Kendinden 10 kat pahalı porsuk fırçalardan daha konforlu. Yüzünüzde çok çabuk ve kaliteli köpük yapıyor. Elbette porsuk fırçalara göre eksiklikleri var ama kullanırken aklınıza pek gelmiyor, verdiğiniz rakama da bakınca! Youtube'da ünlü yabancı trasseverler (ki hepsinde 100 doların üzerindeki fırçalar var) bu tarz ucuz sentetik fırçaları severek kullanıyorlar ve tavsiye ediyorlar. Bence herkesin dolabında olması gereken bir fırça. Her kullandığımda diğer fırçaları neden aldım ki diye düşündüren bir fırça. Pahalı olanları (Plisson, Mühle) daha da iyi olabilir denemedim.
@dikdik_s komşum, ben bir ara bayağı bir sentetik konuştuk diye hatırlıyorum. Biraz arama yaparsanız belki bulabilirsiniz. Tabi konuşmaları yazılı diye hatırlıyor da olabilirim. Smile

Sentetik fıça işinde de diğer fırçalardaki gibi pek çok etken var. Öncelikle sentetiklerin hepsi aynı fabrikadan çıkan kıllar değiller. Bu nedenle yüzdeki hisleri de aynı değil. Örneğin @mumin komşumun bahsettiği Kent sentetik fırça ilk jenerasyon kılları kullanıyor. Gerçekten de diş fırçası kılından hallice ve çok kötü bir performansa sahip. Bu sınıfa girebilecek Banat'ın da sentetik fırçası var. Omaga'nın da ilk fırçaları yine bu şekildeydi. Ben kıl kalitesi olarak en çok Simpson'u beğeniyorum. Ardından da yumuşak bir fırça istiyorsanız Plisson; omurgalı ama çizici olmayan bir fırça isterseniz Mühle / EJ geliyor. Razorock'ın Plissoft fırçasını ise Zenith üretiyor. Olaya fiyat/performans olarak bakarsak da zaten bunları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Önemli olan ikinci bir özellik ise kılların knot'a nasıl ve ne sıklıkta yerleştirildiği. Sentetik knotlarda da knot pahalandıkça genelde kıl sayısı da artıyor. Aynı şekilde bu knot'un sapa nasıl yerleştirildiği de çok önemli. Örneğin benim Plisson fırçam yüzde tamamı ile açılıp paspasa dönerken Simpson Synthetic Chubby 2 fırçamın asılması için var güçle bastırmanız lazım. Bu kesinlikle Simpson çizici demek değil. Bilakis oldukça konforlu ama oldukça da omurgalı. Sentetik bile olsa tam bir Chubby 2 deneyimi sunuyor. Aynı kıllardan üretilen Simpson Classic 1 sentetik fırça ise loft uzunluğundan dolayı yüzde dansediyor.

Üçüncü konu ise kılların ömrü. Sentetik fırçalar organik fırçaların aksine eskidikçe rahatsız edici hale geliyor. Sürekli kullanımda bunu fark etmeniz bir seneyi bulacağı için bu sizin için önemli bir etken olmayabilir.

Son olarak işçilik ve lüks hissiyatını da pas geçmeyelim. 10$ a alacağınız Razorock Plissoft fırça fiyat/performans canavarıyken pek çok görsel kusura da sahip olacaktır. Bu fırçaların çoğunun sapları özensiz ve çizik gelmektedir ki forumda bu konuyla ilgili şikayetler de mevcut. Şikayetleri de sallamıyorlar bu konudaki. Hatta bazı arkadaşlara "10$ lık fırçadan daha ne bekliyorsun?" gibi küstahça yanıtlar da vermişlerdi. Ayrıca knotlarda da epoksi taşması yamuk yerleştirme v.s. olabiliyor. Oysa bir Simpson fırça aldığınızda diğer bütün fırçalardaki güzel işçiliğe sahip bir fırça ediniyorsunuz.

Bunları göz önüne alarak kararınızı verin. Yine de bana göre hala hiç bir sentetik iyi bir porsuk fırçayı yakalayamadı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ustad tesekkurler. Gecmiste konustuysak valla unuttum, yaslanıyoruz artık ustad dun yedigimi zor hatırlıyorum, anlayıs bekleriz Smile

Detaylı acıklama icin ayrıca tesekkur ederim. Porsuk candır o ayrı, sentetikde koleksiyonda 1-2 tutuyoruz ama, hayvan sever olarak da, porsukmus domuzmus hayvan kılı fırcalara olan bir nefretim de yok degil. Yurt dısında bazı amcalar okuyorum, 30 kusur fırcadan, duserek sadece 3-4 sentetige inip rahatlamıs amcalar. Valla takdir etmiyor degilim, yapabilirmiyim su anda yapamam herhalde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,091 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,106 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,583 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,117 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,737 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,569 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,199 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,799 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,721 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: