Merkur 34C Heavy Duty
MERHABA TEMİZ 34C SATIN ALMAK İSTİYORUM.
Selamlar, konuyu okuduktan sonra Merkur 34c hakkında kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Geleneksel tıraşa geçeli yaklaşık 7 ay oldu. Bu süre zarfında bilgilerimi ve pratiğimi bir takım youtube kanalları, bu forum ve diğer yabancı forumlar -badgerandblade gibi- aracılığı ile geliştirdim diyebilirim. Orta-sert ve orta-yoğun arasında bir sakala sahibim. Sinekkaydı bir sakal arayışım aslında yok, zaten ıslak tıraşta da en fazla 2 perde tıraşı seviyorum, WTG ve XTG şeklinde. Hatta agresif aletler ile 2 perde WTG bile yetiyor diyebilirim. Tıraş olma sıklığım genelde 3-4 günde 1 kere olduğu için ilk tıraş aleti olarak biraz daha agresif bir alet arayışına girmiştim. İzlediğim videolar ve okuduğum yorumlar neticesinde bir adet Parker 97r edindim, kendisinden hala oldukça memnunum. Bu süre zarfında fazlasıyla jilet deneyimledim de diyebilirim, içlerinden favorim Gilette Silver Blue oldu hatta, keskinliğinin yanında konforu yüksek bir jilet olduğunu düşünüyorum. Tıraş sonrasında cildim oldukça hassas bir cilt olduğu için belli başlı bölgelerde hafif kızarıklık, tahriş problemleri yaşadım. Daha yumuşak karakterli jiletler de denedim, 7 o'clock yeşil gibi, fakat istediğim uyumu 97r ile yakalayamadım. Alet araştırmalarım devam ederken agresif aletler dışında mild aletlere de ilgim oldukça arttı. Bu amaçla geçen hafta bir adet Merkur 34c sipariş ettim, kendisinin 3-4 günlük sakalımı pek rahat kesebildiğini söyleyemeyeceğim, benim için oldukça mild geldi çünkü alet. Özellikle Parker'dan sonra agresif bir tıraşa alıştığımı düşünüyorum. Yine de tahriş konusunda bu alet ile hiçbir problem de yaşamadım. Aslında Merkur 34c'nin günlük ya da gün aşırı tıraş olanlar için güzel ve çok konforlu bir alet olduğunu düşünüyorum, fakat benim gibi haftada 2-3 gün tıraş olanlar için yeterli efektiflikte olmadığı kanaatindeyim. Aletin ağırlığını, dengesini ve görüntüsünü çok sevmeme rağmen kendisiyle yollarımı ayırmaya karar verdim, sattıktan sonra Pearl Flexi, Parker Variant veya Merkur Progress almayı düşünmekteyim.
(11/10/2023, Saat: 13:58)yigitbora Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, konuyu okuduktan sonra Merkur 34c hakkında kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Geleneksel tıraşa geçeli yaklaşık 7 ay oldu. Bu süre zarfında bilgilerimi ve pratiğimi bir takım youtube kanalları, bu forum ve diğer yabancı forumlar -badgerandblade gibi- aracılığı ile geliştirdim diyebilirim. Orta-sert ve orta-yoğun arasında bir sakala sahibim. Sinekkaydı bir sakal arayışım aslında yok, zaten ıslak tıraşta da en fazla 2 perde tıraşı seviyorum, WTG ve XTG şeklinde. Hatta agresif aletler ile 2 perde WTG bile yetiyor diyebilirim. Tıraş olma sıklığım genelde 3-4 günde 1 kere olduğu için ilk tıraş aleti olarak biraz daha agresif bir alet arayışına girmiştim. İzlediğim videolar ve okuduğum yorumlar neticesinde bir adet Parker 97r edindim, kendisinden hala oldukça memnunum. Bu süre zarfında fazlasıyla jilet deneyimledim de diyebilirim, içlerinden favorim Gilette Silver Blue oldu hatta, keskinliğinin yanında konforu yüksek bir jilet olduğunu düşünüyorum. Tıraş sonrasında cildim oldukça hassas bir cilt olduğu için belli başlı bölgelerde hafif kızarıklık, tahriş problemleri yaşadım. Daha yumuşak karakterli jiletler de denedim, 7 o'clock yeşil gibi, fakat istediğim uyumu 97r ile yakalayamadım. Alet araştırmalarım devam ederken agresif aletler dışında mild aletlere de ilgim oldukça arttı. Bu amaçla geçen hafta bir adet Merkur 34c sipariş ettim, kendisinin 3-4 günlük sakalımı pek rahat kesebildiğini söyleyemeyeceğim, benim için oldukça mild geldi çünkü alet. Özellikle Parker'dan sonra agresif bir tıraşa alıştığımı düşünüyorum. Yine de tahriş konusunda bu alet ile hiçbir problem de yaşamadım. Aslında Merkur 34c'nin günlük ya da gün aşırı tıraş olanlar için güzel ve çok konforlu bir alet olduğunu düşünüyorum, fakat benim gibi haftada 2-3 gün tıraş olanlar için yeterli efektiflikte olmadığı kanaatindeyim. Aletin ağırlığını, dengesini ve görüntüsünü çok sevmeme rağmen kendisiyle yollarımı ayırmaya karar verdim, sattıktan sonra Pearl Flexi, Parker Variant veya Merkur Progress almayı düşünmekteyim.
34C benim de görüntü olarak çok beğendiğim bir alet fakat tıraş olarak beklentilerimi karşılayamıyor. Aynı ebatta ve sapta 37C slant kullanıyorum. Slant olmasının avantajıyla mild bir alet olmasına karşın kesimi net. 2 perdede güzel, sinek kaydı diyebileceğim bir sonuç almak mümkün.
(12/10/2023, Saat: 18:02)layken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34C benim de görüntü olarak çok beğendiğim bir alet fakat tıraş olarak beklentilerimi karşılayamıyor. Aynı ebatta ve sapta 37C slant kullanıyorum. Slant olmasının avantajıyla mild bir alet olmasına karşın kesimi net. 2 perdede güzel, sinek kaydı diyebileceğim bir sonuç almak mümkün.

Tıraş sıklığım çok olmadığından 34c’yi çok konforlu bulamamıştım, bazen 4-5 günlük sakalı da kesmem gerekebiliyor. Sert olmasa da yoğun bir sakalım olduğu için 34c çok yetersiz kalmıştı, aynı yerlerden 3-4 kez geçmek zorunda bile kalmıştım. Elimdeki Parker 97r pek konforlu olmasa da 5 günlük sakalda bile tıkanmadan rahat bir iş çıkartıyor diyebilirim. Aynısını 37c için söyleyebilir miyiz? Aslında benim de çok merak ettiğim bir alet fakat 34c ile benzerlik göstereceğini düşündüğüm için üzerinde hiç durmadım 37c’nin.
(13/10/2023, Saat: 13:14)yigitbora Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sıklığım çok olmadığından 34c’yi çok konforlu bulamamıştım, bazen 4-5 günlük sakalı da kesmem gerekebiliyor. Sert olmasa da yoğun bir sakalım olduğu için 34c çok yetersiz kalmıştı, aynı yerlerden 3-4 kez geçmek zorunda bile kalmıştım. Elimdeki Parker 97r pek konforlu olmasa da 5 günlük sakalda bile tıkanmadan rahat bir iş çıkartıyor diyebilirim. Aynısını 37c için söyleyebilir miyiz? Aslında benim de çok merak ettiğim bir alet fakat 34c ile benzerlik göstereceğini düşündüğüm için üzerinde hiç durmadım 37c’nin.
Slant aletleri seven çok seviyor, sevemeyen, alışamayan da oluyor. Bence 37C hem konforlu(günlük tıraş için) hem de efektif birkaç günlük sakalı rahatlıkla alıyor.
Tabi kişisel birşey, denemeden bilinmiyor. Ben ilk german 37 slant alıp beğenmemiştim. Merkur 37C aldım, çok beğendim. Biraz daha mild olması hoşuma gitti.
(11/10/2023, Saat: 13:58)yigitbora Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, konuyu okuduktan sonra Merkur 34c hakkında kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Geleneksel tıraşa geçeli yaklaşık 7 ay oldu. Bu süre zarfında bilgilerimi ve pratiğimi bir takım youtube kanalları, bu forum ve diğer yabancı forumlar -badgerandblade gibi- aracılığı ile geliştirdim diyebilirim. Orta-sert ve orta-yoğun arasında bir sakala sahibim. Sinekkaydı bir sakal arayışım aslında yok, zaten ıslak tıraşta da en fazla 2 perde tıraşı seviyorum, WTG ve XTG şeklinde. Hatta agresif aletler ile 2 perde WTG bile yetiyor diyebilirim. Tıraş olma sıklığım genelde 3-4 günde 1 kere olduğu için ilk tıraş aleti olarak biraz daha agresif bir alet arayışına girmiştim. İzlediğim videolar ve okuduğum yorumlar neticesinde bir adet Parker 97r edindim, kendisinden hala oldukça memnunum. Bu süre zarfında fazlasıyla jilet deneyimledim de diyebilirim, içlerinden favorim Gilette Silver Blue oldu hatta, keskinliğinin yanında konforu yüksek bir jilet olduğunu düşünüyorum. Tıraş sonrasında cildim oldukça hassas bir cilt olduğu için belli başlı bölgelerde hafif kızarıklık, tahriş problemleri yaşadım. Daha yumuşak karakterli jiletler de denedim, 7 o'clock yeşil gibi, fakat istediğim uyumu 97r ile yakalayamadım. Alet araştırmalarım devam ederken agresif aletler dışında mild aletlere de ilgim oldukça arttı. Bu amaçla geçen hafta bir adet Merkur 34c sipariş ettim, kendisinin 3-4 günlük sakalımı pek rahat kesebildiğini söyleyemeyeceğim, benim için oldukça mild geldi çünkü alet. Özellikle Parker'dan sonra agresif bir tıraşa alıştığımı düşünüyorum. Yine de tahriş konusunda bu alet ile hiçbir problem de yaşamadım. Aslında Merkur 34c'nin günlük ya da gün aşırı tıraş olanlar için güzel ve çok konforlu bir alet olduğunu düşünüyorum, fakat benim gibi haftada 2-3 gün tıraş olanlar için yeterli efektiflikte olmadığı kanaatindeyim. Aletin ağırlığını, dengesini ve görüntüsünü çok sevmeme rağmen kendisiyle yollarımı ayırmaya karar verdim, sattıktan sonra Pearl Flexi, Parker Variant veya Merkur Progress almayı düşünmekteyim.

Merhabalar. Eğer r41 kadar agresif bir makina düşünürseniz ki ben düşündüm ve pişman oldum 34c ile takas yapabiliriz. Denediğim 5-6 farklı jilette yüzmnden ince bı tabaka sıyırdı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,756 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,910 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,698 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,380 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,076 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,681 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 34,825 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,433 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: