Merkur 34C Heavy Duty
Razorock tto var bende de. Ağırlığı yerinde, kaplaması iyi, agresifliği de kararında bir alet
Dostlar merhaba,
Aranıza ankaradan yeni katıldım ve tanışma bölümünde merhaba dedim ilk olarak
Şimdi ben bu 34c ile polsilver kullanıyorum ancak alatin içine kesilen sakallar doluyor(jiletle alet arasına) ve yapışıp tıkanma yapıyor. Akan su altında değil kapta durulma yapıyorum. Nedeni bu olabilir mi? Ya da köpük mü çok kıvamlı yapıyorum Nasıl bir çare olabilir bu derde? Resmini bilahire çekerim bu tarif ettiğim durumun
Keyifli tıraşlar
Dediğiniz olabilir,

Bir de tıraş aralıklarınızı daraltmanızı öneririm.

Kremin, sabunun koyu kıvamlı olması, kapta aleti tam temizlemez doğru.

Akan suda temizlemek mantıklı.

3 güne düşürürseniz tıraş sıklığını rahat edersiniz.

Açık taraklar uzun sakallar için uygundur.

Ancak teknik oturmadan agresif makineler tavsiye etmiyoruz.

Ancak Merkur 15 C belki.
Hocam bende farklı bir DE makine var ama hepsi aynı sayılır bildiğim kadarıyla. Ben de bazen tasın içindeki suya daldırıyorum ancak kıllar gitmiyor. Ama çeşmeden akan suya tutarsam sorun yaşamıyorum. Ağız hemen temizleniyor.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(17/02/2015, Saat: 22:06)Monsieur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar merhaba,
Aranıza ankaradan yeni katıldım ve tanışma bölümünde merhaba dedim ilk olarak
Şimdi ben bu 34c ile polsilver kullanıyorum ancak alatin içine kesilen sakallar doluyor(jiletle alet arasına) ve yapışıp tıkanma yapıyor. Akan su altında değil kapta durulma yapıyorum. Nedeni bu olabilir mi? Ya da köpük mü çok kıvamlı yapıyorum Nasıl bir çare olabilir bu derde? Resmini bilahire çekerim bu tarif ettiğim durumun
Keyifli tıraşlar

Komşularımın da dediği gibi bu olay köpüğün kıvamından başlayarak jiletin türüne kadar pek çok nedenle olabilir. Akan su ile temizlerseniz kolaysa temizlenmesi lazım. Akan sura da jiletin üzerine yapışıp kalıyorsa köpüğünüz çok kıvamlı olmuş olabilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(17/02/2015, Saat: 22:11)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende farklı bir DE makine var ama hepsi aynı sayılır bildiğim kadarıyla. Ben de bazen tasın içindeki suya daldırıyorum ancak kıllar gitmiyor. Ama çeşmeden akan suya tutarsam sorun yaşamıyorum. Ağız hemen temizleniyor.

Tastaki su sıcak olursa, köpük ne kadar yoğun da olsa çözer, ama soğuk su için bunu söyleyemem. Su tasarrufu için akan suda değil tasta temizleme öneriyorum. Wink
Arkadaşlar kamuda çalışıyorum ve haftanın 6 günü 2-3 perde tıraş oluyorum. Undecided Rimei, wilkinson, weishi, yuma, orak, ming-shi, futur, progress, 41C açık tarak ve 34C tıraş aletlerini kullandım.

Tecrübelerime göre, net şekilde günlük tıraşa en uygun olan 34c olduğunu söylüyorum, tüm denediğim jiletlerde. "Kötü jilet yoktur, mild alet vardır" diyor bir arkadaş forumda ben buna katılmıyorum. 34C tahriş etmiyor, noktasal kanatmıyor, kör jilet çekiştirmelerine rağmen çapraz kesimde sakalı kesiyor. Damat tıraşı belki olmuyor ama, mesai bitimine kadar güzel görüntü veriyor.

Bu nedenle favorim Merkur 34C Heavy Duty'dir. Big Grin

Saygılar,
(18/02/2015, Saat: 11:44)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tastaki su sıcak olursa, köpük ne kadar yoğun da olsa çözer, ama soğuk su için bunu söyleyemem. Su tasarrufu için akan suda değil tasta temizleme öneriyorum. Wink

Komşum ben kaynar suya sokuyorum aleti ancak sabundan ziyade kıl kütlesi doluyor benim jiletle alet kafası arasına özellikle alt kısıma. Tıraş arasınd aiki parçalı aleti açıp temizliyorum düşün yani o kadar. Bu dertten muzdarip olup da çare bulan oldu mu? Bu arada alet merkur 34c ve jiletler de polsilver ve gilette 7 oclock

Saygılar
@Monsieur belki çok uzun cekisler yapiyorsunuzdur. Kısa cekisler yapıp suya tutarsanız tıkanma olmayacaktır.
Ama de aletlerle tıkanma sorunu sık yaşanmıyor diye düşünüyorum. Sakallariniz cok gür sanırım.
Bende dün @emiriko komşumdan Merkur 34 C aldım ve ilk tıraşımı bugün sabah oldum. Mild bir alet,R 89 ile çok benzer ama önceki yorumlara bakacak olursak, daha affedici yorumlarına katılmak yanlış olmaz. Kalite hissi bence R 89 dan çok aşağı değil ayrıca ağırlığı çok iyi ,kısa olması ve 2 parçada jilet takılması da güzel. Mild alet koleksiyonunda başı çeker. Polsiver jilet ile güzel bir ikili oldu. Ayarsız aletlere ilgimin kaymasından dolayı aldığım 34C den oldukça memnunum,tavsiye ederim..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,656 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,379 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,361 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,056 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,679 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 34,822 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,432 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: