Merkur 34C Heavy Duty
(24/04/2015, Saat: 18:28)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum hayırlı olsun. Ürünün resimlerini "En son ne aldınız?" başlığında paylaşabilir misiniz?

Komşum çok teşekkür ederim, benim telefon tost makinesi tadında fotoğraflar çektiği için aldığım fotoğraflar güzel olmuyor. Ancak en yakın zamanda, son aldıklarımı aile fotoğrafı şeklinde birlikte çekip ekleyeceğim Smile
Acta est fabula, plaudite.
(24/04/2015, Saat: 18:31)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hayırlı olsun..daha detaylı yorumlarını bekliyorum. Smile Sizinki Gold ise bir resim bekliyoruz artık.

Teşekkür ettim komşum, bahsettiğim gibi 34 almamda senin ve diğer arkadaşların olumlu yorumlarının çok etkisi oldu, iyi ki de olmuş çok rahat keyifli bir tıraş çıkardım. Her gün tıraş olunabilecek bir alet sanırım. Bir kaç günlük kullan at keyifsizliğinden sonra ilaç gibi geldi metal soğukluğu Smile En yakın zamanda fotoğraflayacağım.
Acta est fabula, plaudite.
dün akşam merkur 34c ile ilk tıraşımı oldum.sakallarım orta sertlikte ve gür sayılmaz, sakalın çıkış şekli yer yer farklı. jilet olarak de89da da kullandığım gillette 7 o'clock sarı kullandım. öncelikle edwin jagger de89'un işçiliği ve kalite hissi 34c den biraz daha üstün. tıraş konusuna gelecek olursak, 34c ile bir haftalık sakalımı 2 perde ve rötuşle aldım, tahriş çok az. 34 c, de89 a göre jileti yüzünüzde daha çok hissettiriyor ama çok agresif diyemem. sapın kısa oluşu aslında iyi ama ellerim ortalamanın biraz üstünde büyüktür, elleri daha büyük olanlar için sıkıntı olabilir bu durum. iki parçalı oluşunun her gün tıraş olmayanlar için bir avantaj sağlayacağını düşünmüyorum. sonuç olarak iki alette mild ama aynı değiller, ne tasarım ne de tıraş birbirine benzemiyor. haftada bir ya da iki kez tıraş olan, sert ve gür sakallılar için iki alette memnun etmeyebilir. velhasıl ikisi de iyi alet, mesela şimdi ben 34c aldım diye de89 u elimden çıkartamam.
(27/04/2015, Saat: 15:09)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dün akşam merkur 34c ile ilk tıraşımı oldum.sakallarım orta sertlikte ve gür sayılmaz, sakalın çıkış şekli yer yer farklı. jilet olarak de89da da kullandığım gillette 7 o'clock sarı kullandım. öncelikle edwin jagger de89'un işçiliği ve kalite hissi 34c den biraz daha üstün. tıraş konusuna gelecek olursak, 34c ile bir haftalık sakalımı 2 perde ve rötuşle aldım, tahriş çok az. 34 c, de89 a göre jileti yüzünüzde daha çok hissettiriyor ama çok agresif diyemem. sapın kısa oluşu aslında iyi ama ellerim ortalamanın biraz üstünde büyüktür, elleri daha büyük olanlar için sıkıntı olabilir bu durum. iki parçalı oluşunun her gün tıraş olmayanlar için bir avantaj sağlayacağını düşünmüyorum. sonuç olarak iki alette mild ama aynı değiller, ne tasarım ne de tıraş birbirine benzemiyor. haftada bir ya da iki kez tıraş olan, sert ve gür sakallılar için iki alette memnun etmeyebilir. velhasıl ikisi de iyi alet, mesela şimdi ben 34c aldım diye de89 u elimden çıkartamam.

Komşum ben de aynen sizin gibi düşünüyorum,dün geceki tıraşımdan sonra bende hemfikirim. Dün muhle ile tıraş oldum ve çok büyük farklar yok aralarında,ama dediğiniz gibi 34 C bir tık daha agresif gibi. Ama ikisi de mild. Benim eller standart o bakımdan benim için avantaj oluyor,muhle R 89 da kalite anlamında bir tık ileride duruyor. 2 side keyifli ve yüzü yormayan aletler. 2 güne bir tıraş olan birisi olarak 2 alette bence 10 numara..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(27/04/2015, Saat: 16:57)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben de aynen sizin gibi düşünüyorum,dün geceki tıraşımdan sonra bende hemfikirim. Dün muhle ile tıraş oldum ve çok büyük farklar yok aralarında,ama dediğiniz gibi 34 C bir tık daha agresif gibi. Ama ikisi de mild. Benim eller standart o bakımdan benim için avantaj oluyor,muhle R 89 da kalite anlamında bir tık ileride duruyor. 2 side keyifli ve yüzü yormayan aletler. 2 güne bir tıraş olan birisi olarak 2 alette bence 10 numara..

agresiflik olarak 2 tıkta olabilir ona tam karar veremedim. Bazı arkadaşların da belirttiği gibi bazı durumlarda de89 da koruma barı ile baya haşır neşir oluyorsunuz ve burun altında 34c daha başarılı. ben iki günlük sakalı kesince de yine yorum yapacağım.
ustalar her gun traş plan bir memur için bununla progress arasından hangisi tercih edilmeli ?
İkisi de çok iyi ama tek makine yeterli bana derseniz 34C derim. Her gün tıraşta progressin 2-3 ayarının üstüne çıkmanız zor. Fakat aklım ayarlı alette kalır derseniz progress alın.
Selam Komşular...

Bende Başlangıç yaptığım Wilki Classic DE ile yollarımı ayırıyorum... 1 Hafta kendimi geliştirdim Wilki ile ,

Artık ilk gerçek makinama geçmenin zamanı geldi... Tercihimi Merkur 34C HD den yana kullanıyorum...

Sipariş gelince bende izlenimlerimi yazarım
Bende yaklaşık 6 aydir forumdan bir dostumdan aldığım mehaz marka solingen makine kullanıyorum ama çok mild geliyor bana özellikle boyunda. Dün 3 perde oldum hem astra hem de feather ile kesmedi kesmedi Smile genelde günlük oluyorum cella ve wf kremler ile yaş da 40 olunca sakal sert gür vs bugün ımpa ya uğrayacağım 34c ye bakacağım başka da öneri varsa duymak istiyorum sizlerden de.
Fatip bakın, hem agresif hem fiyatı uygun.34C iyidir ama orta agresifligi geçemez, ben uzun süredir 34C kullanıyorum memnunum. 34C yi feather veya gillette 7 o'clock yellow gibi jiletlerde kullanmazsaniz çok verim alamazsınız kanımca.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,383 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 753,456 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,572 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,096 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,602 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,233 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,070 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,821 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 35,041 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,504 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: