Merkur 34C Heavy Duty
Tekrar teşekkür ederim.  Sizin de, Dovo "Bergischer Lowe" usturanız tekrar hayırlı olsun, usturalardan anlamasam da çok klas, tam vitrinlik göz alıcı bir görünümü var.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
@megadex komsum caktırma aynıyız. Bizde anlamadan vitrinlik aldık zaten caktırma.
Neyse konuyu kirletmeyelim Saygılar.
(07/11/2017, Saat: 21:24)megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34c ile ilk tıraş sonrası izlenimim, de89'a a göre 1 tık daha agresif. Progress in 1.5 - 2 arası. Tıraş esnasında sakal sesi çok hoşuma gitti. De89 a  göre jilet yükleme daha hızlı. Günlük yada 2 günlük tıraş için ideal bir makina, 1-2 günlük tıraşlarda de89 ile güzel bir rotasyon benim için. 2 günü aşan zamanlarda 2 perde yetmeyebilir, 3. Perde gerekebilir. O yüzden 3 veya daha fazla zamanlarda progress daha ideal duruyor.

Boyut olarak büyük eli olanlar için sorun olabilir, elim çok büyük değil, parmaklarımda kalın değil. O yüzden elime tam oturdu, manevra kabiliyetide çok iyi. Favori ve burun alırken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Görünüm olarak bir edwin jagger estetiği olmasa da kendine has vintage havasi var. Ilk tıraşta beklentimi fazlasıyla karşıladı. Zaten halen ej de89 ile beraber dünyada en çok satılan modellerden biri olması, beklentileri karsiladiginin bir göstergesi.

Benim Merkur 34C'm de dün elime ulaştı. Normalde elime gelen makineyi bir iki ay bir köşede unutup özel bir günde yerinden çıkarırdım ama bu kadar zamandır merak ettiğim bir makine olunca dayanamayıp bu sabah Permasharp'la ilk yüklemeyi yaptım.

Benim de izlenimlerim sizinkiyle aynı. Döküm yapısı EJ DE89'dan sonra pek iç açıcı olmayınca biraz şaşırmıştım ama jiletin ilk deyişinde ne kadar eğlenceli bir makine olduğunu anladım. Jiletin açısını tutturmak DE89'dan biraz daha kolay. Daha sesli, ama hala güvenli. Bir günlük sakal için çiziksiz, tahrişsiz bir 3 geçiş yaptım sabah sabah. 2. geçiş bile çoğu gün için yeterli sonucu veriyordu aslında. Daha uzun olsaydı sakallarım durum farklı da olabilirdi tabi.

Sapı bana kısa geldi. Serdar Bey'in dediği gibi uzun modeli benim elimda daha iyi otururdu sanırım. Ama uzun modelle kısa model arasında sap tamamen değişik olduğu için yine de ben 34C'yi merak eder dururdum.
selamlar geleneksel tıraş severler aranıza mühle r89 la dahil olmak üzereyim sipariş yarın elime ulaşıcak. sizce iyi mi ettim kötü mü aklım merkur 34c de kaldı deneyimli komşularım sizce hangisi daha iyi ? sarışınım ama sakallarım sert ve cildim de hassas Sad
@rocco öncelikle foruma hoşgeldin.Aldığın tıraş aleti gayet iyi ve geleneksel tıraştan keyif almanı sağlayacak bir alet.Başka tıraş aletlerini denemek için sonra çok fırsatın olacak.İlk önce fırça,sabun,jilet kombinasyonlarını kurup denemelere başlamanı tavsiye ederim.
Tüm forum ahalisinin gelişinden haberdar olması adına ana sayfada tanışma bölümüne de birkaç satır yazıp kendini tanıtabilirsin.
Tekrar hoşgeldin.
de te fabula narratur.!
Gerçekten işini hakkıyla yapan mükemmel bir alet yeşil astra jilet ile harika iş
Çıkartıyor adamlar yapmış de89 da alamadığım performansın 34 c de fazlasıyla aldım.alet bozulur kırılır diye ilerleyen zaman için ömürlük olması maksadıyla yedek olarak bikaç tane daha 34 c alsam mı diye düşündüm komşular o derece iyi geldi bana?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
bu alet ile en uygun jilet hangisidir komşular?
(17/07/2018, Saat: 20:20)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu alet ile en uygun jilet hangisidir komşular?

10 sayfalık konu içerisinde aradığınız cevaplar olduğu gibi sizden hemen bir önceki mesajda bile aradığınız cevap var. Kişisel bir konu aslında; 3-5 çeşit genel-geçer jilet alıp denemeniz en doğrusu olur.
Birkaç zamandır dile getirmek istesem de forumdaki genel görüş birliği nedeniyle çekingen davranıyordum ancak artık fikrimin değişmeyeceğine kanaat getirdiğim için yazabilirim.
34C’nin 89 kafa modellere göre agresif değil aksine daha uysal bir alet olduğunu düşünüyorum. Hatta genelin aksine bırakın bir tık agresif olmayı iki tık uysal bir alet olarak geliyor bana. Günlük tıraş için gayet yeterli, etkili bir alet. Ayrıca tıraş olduktan sonra gün boyu daha yumuşak, huzurlu bir cilt hissiyatı bırakıyor.
Permasharp jiletlerle de çok uyumlu çalışıyor. Ancak Feather jilet dahi kullansam sinekkaydı tıraş olabilmek benim için bu aletle neredeyse olanaksız.
(07/11/2018, Saat: 16:54)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birkaç zamandır dile getirmek istesem de forumdaki genel görüş birliği nedeniyle çekingen davranıyordum ancak artık fikrimin değişmeyeceğine kanaat getirdiğim için yazabilirim.
34C’nin 89 kafa modellere göre agresif değil aksine daha uysal bir alet olduğunu düşünüyorum. Hatta genelin aksine bırakın bir tık agresif olmayı iki tık uysal bir alet olarak geliyor bana. Günlük tıraş için gayet yeterli, etkili bir alet. Ayrıca tıraş olduktan sonra gün boyu daha yumuşak, huzurlu bir cilt hissiyatı bırakıyor.
Permasharp jiletlerle de çok uyumlu çalışıyor. Ancak Feather jilet dahi kullansam sinekkaydı tıraş olabilmek benim için bu aletle neredeyse olanaksız.

Komşum, işyerindeyim, fazla müsait değilim, hızlıca iki şey söyleyeceğim.

Birincisi neden fikirlerinizi belirtmekte çekingen davranıyorsunuz? Farklı bakış açıları belirtilmeyecekse forumda yazmanın ne anlamı kalır. "Biz her şeyi denedik, şu alet şöyle, bu jilet böyle, kapattık forumu hadi dağılın" mı diyelim o zaman? Smile

İkincisi, ben de sizinle hemfikirim. Ben de 34C'yi EJ89'a göre daha mild ve etkisiz buluyorum. 34C'yi ben sıfır kondisyonuna getirdim ve vitrine koydum, artık kullanmıyorum. Ancak EJ89 hep gözümün önünde ve ara sıra kullanıyorum. Hatta geçen haftalarda aralıksız kullandım, özlemişim. İmkanı olan varsa Mühle 89 twist alsın, günlük daha pratik olur. Ben hep alacak oldum ama o dönem kur yükselince (2,80'lerden 3,50'lere çıkmıştı) pek alasım gelmemişti. Şimdi 5,35'lik dolar kuruyla ancak monitöre fırça banarım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,670 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,556 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,693 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,366 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,057 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,679 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 34,823 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,432 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: