Edwin Jagger DE89
(17/05/2020, Saat: 01:10)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum DE89 yaklaşık 3 yıl kullandım.Ve bu aletin en verimli kullanımı bence keskin jiletler ile oluyor.Keskin tabir ettiğim jiletler ile olursanız bence oldukça yeterli olacaktır.Bende 4-5 gün döngüsünde tıraş oluyorum.

Harika, sizde benim gibi seyrek tıraş oluyorsunuz. Peki o makineyle hangi jiletleri kullanmayı tavsiye edersiniz. Permasharp olurmu yoksa Feather, Kai.. gibi jiletler mi olmalı?
Sarı gillette feather kai mavi astra gibi keskin kabul gören jiletler iyi sonuç veriyor.Aslında ortalama keskinlikte jiletlerde iyi sonuç veriyor.Perde sayısını ve kesim yönünü fazlalaştırmak gerekiyor.
(17/05/2020, Saat: 01:14)90larıYaşayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika, sizde benim gibi seyrek tıraş oluyorsunuz. Peki o makineyle hangi jiletleri kullanmayı tavsiye edersiniz. Permasharp olurmu yoksa Feather, Kai.. gibi jiletler mi olmalı?
(17/05/2020, Saat: 01:04)90larıYaşayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki siz o makineyle kaç günlük sakalınızı tıraş ettinizde memnun kaldınız. Ben günlük tıraş olmuyorum. Sakalım seyrek olduğu için 4 güne bir tıraş oluyorum. Sizce DE89 bana yeterli gelir mi? Yoksa daha agresif makinelere mi bakmalıyım.

Benim de sakallarım çok gür sayılmaz, özellikle yanak bölgelerim oldukça seyrek. Ben DE89 ile genellikle günlük tıraş oluyorum ama birkaç kere 3-4 günlük sakalla da tıraş oldum. Yeşil Astra, Bic gibi gibi uygun fiyatlı ve keskin jiletlerden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ama Feather ve Kai gibi jiletlerin, keskin olmalarının yanı sıra daha fazla konfor sundukları biliniyor. Bunların fiyatları daha yüksek ama ayda 7-8 kere tıraş olduğunuzu düşünürsek denemeniz faydalı olabilir. Gerçi ben de bu konularda oldukça acemiyim. Eğer yanlış bir şey yazdıysam, tecrübeli beyler düzeltecektir.
Teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi değerlendireceğim. İnşallah uygun jileti bulurum.
Merhaba arkadaşlar, geleneksel tıraşa yeni başladım sayılır ve bugün EJ DE89 ile ikinci tıraşımı oldum. Her kesimden sonra makinada biraz birikme/tıkanma oldu, tabi sabun çeşidinin etkisi vardır. Ancak ben kartuşlular gibi suyun altına tutuyorum, hatta bir ara hafif vidayı gevşettim rahat gitsin diye, siz nasıl temizliyorsunuz sıcak sulu kaseye dal çıkarı denedim ancak o şekilde hiç temizlenmiyor.
(19/05/2020, Saat: 17:52)erm272 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, geleneksel tıraşa yeni başladım sayılır ve bugün EJ DE89 ile ikinci tıraşımı oldum. Her kesimden sonra makinada biraz birikme/tıkanma oldu, tabi sabun çeşidinin etkisi vardır. Ancak ben kartuşlular gibi suyun altına tutuyorum, hatta bir ara hafif vidayı gevşettim rahat gitsin diye, siz nasıl temizliyorsunuz sıcak sulu kaseye dal çıkarı denedim ancak o şekilde hiç temizlenmiyor.

Merhaba,

1- Her kesimden sonra makinede birikme olması, köpüğün fazla kalın veya az su içerdiğine işaret ediyor olabilir. Ya da kesimi kısa kısa değil de uzunlamasına (boydan boya) yapıyor olabilirsiniz. Ben aynı makine ilk perdede yüzümün yarısını hallediyorum, hiç suya değdirmeden ve çift tarafı da kullanarak.

2- Su dolu kaseye daldırmak bende de pek etkili olmuyor, olsa da ikinci kullanım için insanın kullanası gelmiyor (suyun yüzeyi hemen köpükle kaplandığından).

3- Tıraş bittikten sonra üç parçayı da ayırıp suyun altında tutuyorum. Daha sonra kağıt mendil ile her parçayı tek tek kuruluyorum. Başlığın üst parçasında vida girintilerini ve alt parçadaki aralıkları daha dikkatli temizliyorum. Sonra parçaları birleştirip kapalı olmaya bir yere bırakıyorum.

Ben de DE89 ile yaklaşık bir aydır geleneksel tıraş oluyorum, daha acemiyim. O yüzden yanlış bir şey yapıyorsam, tecrübeli komşular uyarabilir. Saygılar
De89 ların bence en güzeli ve rotasyon olarak kullanmaya başladım. Anlatıldığı gibi çok rahat tıraş sunuyor ve affedici bir alet. Eğer bütçe müsaitse, yeni başlayacak arkadaşlara tavsiye ederim. Bıçak olarak da sarı 7 o'clock ile uyumu çok iyi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beyler selam, yaşlı birine hediye olarak oldukça mild olduğunu düşündüğüm bir EJ almak istiyorum. Referans olarak tek tecrübem 34C ve bence bu gayet mild.

Her ikisini de tecrübe etmiş arkadaşlar ikisinin bu açıdan ne kadar benzediğine dair fikir verirse sevinirim.

Ayrıca "tüm EJ başlıkları aynı sadece sapları farklı" gibi bir bilgi okudum, doğru mu acaba?

Teşekkürler
Komşum neredeyse tüm yorumlarda ikisinin tıraşının çok yakın olduğu yazar, bu yabancı forumlarda da böyledir.
Ben ikisini de aldım edwin jagger de89 un barley modelini aldım sapı işçiliği gerçekten 34c den çok daha güzel, modeller arasında benim de bildiğim kadarıyla sadece sap değişiyor.
Dediğim gibi de89 ve 34c nin ikisine de sahibim fakat ben de89 ile anlaşamadım o yüzden 34c ile yoluma devam ediyorum. Hatta de89 um şuan ilanda olduğu için yorum yazıp yazmamak konuşunda çok tereddüt ettim.
34c nin kesimi, sapının kısalığı, iki parça oluşu benim daha çok hoşuma gidiyor. Fakat de89 işçilik olarak daha kaliteli, üç parça olduğu için temizlemesi daha kolay ve tabii fiyat avantajı var.
Her iki aletin de kendine göre artı ve eksileri var, ben çok uyum sağlayamasam da de89 un seveni çok.
Burada 89 başlıkları ve merkür tartışması başlatmamak için çok da uzatmak istemiyorum. Saygılarımla.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/10/2020, Saat: 14:01)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum neredeyse tüm yorumlarda ikisinin tıraşının çok yakın olduğu yazar, bu yabancı forumlarda da böyledir.
Ben ikisini de aldım edwin jagger de89 un barley modelini aldım sapı işçiliği gerçekten 34c den çok daha güzel, modeller arasında benim de bildiğim kadarıyla sadece sap değişiyor.
Dediğim gibi de89 ve 34c nin ikisine de sahibim fakat ben de89 ile anlaşamadım o yüzden 34c ile yoluma devam ediyorum. Hatta de89 um şuan ilanda olduğu için yorum yazıp yazmamak konuşunda çok tereddüt ettim.
34c nin kesimi, sapının kısalığı, iki parça oluşu benim daha çok hoşuma gidiyor. Fakat de89 işçilik olarak daha kaliteli, üç parça olduğu için temizlemesi daha kolay ve tabii fiyat avantajı var.
Her iki aletin de kendine göre artı ve eksileri var, ben çok uyum sağlayamasam da de89 un seveni çok.
Burada 89 başlıkları ve merkür tartışması başlatmamak için çok da uzatmak istemiyorum. Saygılarımla.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum için teşekkürler.

89 ile anlaşamama sebebiniz neydi tam olarak?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 655 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,152 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,011 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,568 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,798 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,575 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,341 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,005 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: