Edwin Jagger DE89
(22/11/2020, Saat: 21:24)esox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Timor 1353 var @1905sss komşum... Aletler ile birlikte uygun jilet kombinasyonu da önemli

Komşum çok teşekkürler. Baili 176 ve 34c 42c tavsiyeleride geldi komşularımızdan sağ olsunlar. Hepsini hafızamın mild köşesine ekledim. Selamlar,
Bu edwar jager de89 ilk defa gillette 7 oclock denedim yani sarı olanı. Gerçekten bu makina ile aldığım en iyi sonuçtu. Çok uzun zamandır daha agresif makinalar ile tıraş oluyordum ama daha az agresif jiletlerle. Artık bu makina ile pek traş olmam derken bu ikili fikrimi değiştirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(23/01/2021, Saat: 16:02)mennan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu edwar jager de89 ilk defa gillette 7 oclock denedim yani sarı olanı. Gerçekten bu makina ile aldığım en iyi sonuçtu. Çok uzun zamandır daha agresif makinalar ile tıraş oluyordum ama daha az agresif jiletlerle. Artık bu makina ile pek traş olmam derken bu ikili fikrimi değiştirdi.

Mennan komşum DE89 ile baz ıdönemlerde cildim tahriş olabiliyor. Hızlı davranıyorum acil tıraş gerekebiliyor. O zaman tahriş olan cildi sonraki bir kaç gün DE89 ile tıraş olarak tabik iuygun jilet ve hazırlıklar ile direk cilt onarmasında yardımcı oluyor. Ara ara aynada birbirimize bakışarak tıraş olduğumuz doğrudur bu arkadasla ( DE89 ) Big Grin
güzel bir arkadaş kendisi eee bir de ilk makinam olduğundan yeri çok ayrıdır komşum

Ara sıra Feather jilet takıp uzun uzun damat tıraşı olurmuş gibi yakın tıraşlar olduğumda buluşuyoruz komşum biz de. Bende yakın tıraşı çok seviyorum fakat ön hazırlığı anın heyecanıyla tam yapmadışımda tahriş yaşadığımda bu arkadaşlar günlük tıraşa devam ediyorum ve hop cilt normal. Şu vidasını daha sağlam yapsalarmış tam olurmuşta her güzelin bir kusuru var işte Big Grin
(22/11/2020, Saat: 21:03)1905sss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar, DE89 kullanıyorum. Makinamı seviyorum. Yine de daha mild makina var mı diye merak ettim ve biraz bakındm. Feather popular, Weishi , Baili, Parker TTO gibi seçenekler bolca gördüm. Ama hepsi kelebek başlık. DE89 gibi parçalı olup DE89 dan daha mild makina var mıdır? ( Aslında bir tane gördüm. Feather AS-D2 ama fiyatından dolayı görmemiş gibi davranıyorum )

Fatip Gentile, yaqi taraklı önerebilirim. As-d2 premium ürün haliyle fiyatı normal.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bu arada ben bu başlığı açalı 10 sene olmuş. O zaman başlığı de89 diye açtığım için mi bilmiyorum ama sanırım genel ahalide ve yeni başlayanlarda 89 kafaya işlenmiş oluyor. Herkes düz saplı 89'u almayı tercih ediyor ve diğerleri farklı modeller zannediyorlar.

Çoğunuz biliyorsunuz ama yine de yazmak lazım; 3one6 modeli dışındaki tüm Edwin Jagger modelleri birebir aynı kafaya sahipler. Değişen tek şey sadece sap tasarımı ve materyali. Dolayısıyla ilk seferde hemen düz saplı 89'u almak zorunda deeğilsiniz. Barley, bakla, 3d lazer bakla, köşeli, akrilik saplı modeller de gayet güzel, hatta bence düz 89'dan bariz daha güzeller. Ayrıca chatsworth gibi uzun saplı modellerin görünüş olarak kısa saplı modellere nazaran çok daha premium bir havaları var. Boynuz sap, plaza modelleri, altın barley çok özel görünüyorlar.

İlaveten bu ürünlerde en çok yaşanan problemin sapı fazla sıkmaktan kaynaklanan kafanın vidasının kopması ve makinayı düzenli temizlememekten kaynaklanan vida kısmında biriken kirecin sapı tak çıkar yaparken dişleri aşındırması sebebiyle vidanın yalama olması durumu. İstisnasız yalama problemiyle gelen tüm ürünler baştan aşağı kireç kaplı, hiç temizlenmemiş ürünler oluyorlar.

Edwin Jagger bu konularla ilgili sürekli uyarılar yapıyor kafayı gereksiz sıkmayın, makinenizi temiz tutun diye. Aynı uyarıyı Merkur de çok yapıyor. Ama yine de bu vakalar görülüyor. O yüzden makinelerinizi temiz tutun ve en önemlisi sapı gereksiz sıkmayın arkadaşlar. Jileti tutacak kadar sıkmanız yeterli, motor aksamı değil ki bunu tork anaktarıyla sıkar gibi sıkıyorsunuz. Yapmayın. Smile Merkur bu konuda kullanıcı hatası görürse pek işlem yapmıyor, Edwin Jagger hala daha müşteri canlısı ama yarın bir gün ne yapacakları belli olmaz. O yüzden makinelerinize iyi bakın uzun yıllar kullanın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(26/01/2021, Saat: 10:20)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlaveten bu ürünlerde en çok yaşanan problemin sapı fazla sıkmaktan kaynaklanan kafanın vidasının kopması ve makinayı düzenli temizlememekten kaynaklanan vida kısmında biriken kirecin sapı tak çıkar yaparken dişleri aşındırması sebebiyle vidanın yalama olması durumu. İstisnasız yalama problemiyle gelen tüm ürünler baştan aşağı kireç kaplı, hiç temizlenmemiş ürünler oluyorlar.

Edwin Jagger bu konularla ilgili sürekli uyarılar yapıyor kafayı gereksiz sıkmayın, makinenizi temiz tutun diye. Aynı uyarıyı Merkur de çok yapıyor. Ama yine de bu vakalar görülüyor. O yüzden makinelerinizi temiz tutun ve en önemlisi sapı gereksiz sıkmayın arkadaşlar. Jileti tutacak kadar sıkmanız yeterli, motor aksamı değil ki bunu tork anaktarıyla sıkar gibi sıkıyorsunuz. Yapmayın. Smile Merkur bu konuda kullanıcı hatası görürse pek işlem yapmıyor, Edwin Jagger hala daha müşteri canlısı ama yarın bir gün ne yapacakları belli olmaz. O yüzden makinelerinize iyi bakın uzun yıllar kullanın.
Lordun belirttiği bu konuyla alakalı endişelerim var, onun için aletin başlığına yazmak uygun olur diye düşündüm. DE89'dan önce Wilkinson Classic plastik alet kullanmıştım sadece bir süre, o da oldukça ucuz ve plastik bir alet olduğu için bakımını o kadar önemsemiyordum açıkçası. DE89 ilk metal aletim, o yüzden insan biraz üstüne titriyor açıkçası. Ancak aletin bakımını ne kadar yapabildiğimden emin değilim. Geçenlerde ılık suyun içinde bulaşık deterjanında bekletip daha sonra aynı köpüklü suyu ve diş fırçasını kullanarak sabun tortularını gidermeye çalıştım ama sanırım pek başarılı olamadım. Sterimedendo'm yok, daha geçen gün tıraş alışverişi yaptığım için de yeniden bir şeyler almaya pek istekli değilim açıkçası. Evdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğim bakım önerilerinize açığım.

Alet 2.5 aylık olmasına rağmen sanki sıkarken biraz zorlanıyorum, gıcırdıyormuş gibime geliyor. Hasta kurtarılamaz durumda değildir umarım Big Grin . Durumu ciddiye almam gerekiyor mu, yoksa evhamımdan dolayı normal şeyleri abartıyor muyum? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum komşularım.
I never said it was a good joke! I'm just playin' along with the gag.
@"Abin Sur Ertu" komşum, şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim; http://geltir.com/showthread.php?tid=5917
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(26/01/2021, Saat: 10:20)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada ben bu başlığı açalı 10 sene olmuş. O zaman başlığı de89 diye açtığım için mi bilmiyorum ama sanırım genel ahalide ve yeni başlayanlarda 89 kafaya işlenmiş oluyor. Herkes düz saplı 89'u almayı tercih ediyor ve diğerleri farklı modeller zannediyorlar.

Çoğunuz biliyorsunuz ama yine de yazmak lazım; 3one6 modeli dışındaki tüm Edwin Jagger modelleri birebir aynı kafaya sahipler. Değişen tek şey sadece sap tasarımı ve materyali. Dolayısıyla ilk seferde hemen düz saplı 89'u almak zorunda deeğilsiniz. Barley, bakla, 3d lazer bakla, köşeli, akrilik saplı modeller de gayet güzel, hatta bence düz 89'dan bariz daha güzeller. Ayrıca chatsworth gibi uzun saplı modellerin görünüş olarak kısa saplı modellere nazaran çok daha premium bir havaları var. Boynuz sap, plaza modelleri, altın barley çok özel görünüyorlar.
Bu arada keşke aleti aldığım vakitler yazılmış olsaymış bu yorum zira DE8x modelleri arasında nasıl fark var, sadece sap tasarımları mı farklı yoksa baş kısımları da değişiyor mu diye bir miktar araştırma yapmak zorunda kaldım açıkçası. Ama lordun önerisine de uyarak Knurled/Bakla tasarım aldım, hissiyatından da görünümünden de çok mutluyum. Kişisel bakımımı yaparken plastik kullan-at bıçak değil de hakikaten belli bir ağırlığı(pun intended) olan bir alet kullanmak özgüvenime ve moralime katkı yapıyor.

Bu aleti Wilkinson'la karşılaştırmak pek mantıklı değil ama benim için, özellikle tekniğimin gelişmesine katkı sağladığını düşünüyorum. Çünkü Wilkinson özellikle jilet açıklığı çok olan bir alet, öyle olunca da temiz bir tıraş elde etmesi zor oluyordu. Ayrıca her ne kadar sapında ağırlığı olsa da DE89'a göre bariz şekilde hafif olduğu için bastırma eğilimim vardı. DE89'un ağır olması o bakımdan bu alışkanlığımdan vazgeçmeme yardımcı oldu.

Kısacası kendi oldukça kısıtlı tecrübeme dayanarak 50 TL altı bir aleti bir süre kullanıp gerçekten DE alete geçmeye karar verildikten sonra alınabilecek, her bakımdan ideal bir başlangıç aleti olduğunu düşünüyorum.
I never said it was a good joke! I'm just playin' along with the gag.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 753 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,508 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,345 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,931 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,226 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,113 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,143 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,662 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,463 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,598 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: