Edwin Jagger DE89
Valla dayanamadım verdim DE89L(59 tl) modelinden bi tane sipariş Smile
FS fırça(57 tl) siparişi vermiştim tam 7 gün önce sanırım daha bugün vermiş postaya.Pek uzun olacak fırçanın gelmesi.
EJ aleti http://www.traditionalshaving.co.uk sitesinden aldım sanırım fırçanın postaya verilmesi bir haftayı buldu bunun gelmesi o kadarı bulacak Smile ondan sonra bekle fırçayı gelsin. Bunlar gelene kadar bende bakkaldan 100lü astra yeşil jilet(12 tl) ile arko traş sabunumu(1,25 tl) aldım bekliyorum.
Aynı çok acıkmış birinin söylediği ızgarayı beklerken o 15dk nın geçmemesi gibi zaman geçmez artık Big Grin
Neyse gelsin ürünlerim de görüş yazıcam.
(14/11/2012, Saat: 04:33)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE89 sahibi arkadaşlar, Wilkinson DE Sword ve Rimei'ye göre agresiflik kıyaslaması yapabilir mi? Uygun görürsem ben de Barley modelinden almayı düşünüyorum. Bana posta ile ne kadara mal olur dersiniz?

Rimei denemedim ama de89 ws ye göre birazcık daha agresif ama yine de mild sayılabilecek bi alet. Düz modelini traditionalshaving.co.uk dan tsr indirim koduyla kargo dahil 50 lira civarına bulabilirsiniz. Barley daha pahalıdır ona da 60-70 civarı diyelim.
e.j 89 süper bir alet alın mutlaka alternatif önerim mühle 89 aynı makine hemen hemen...
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
bence düz modelinden ziyade lined olan alınmalı. ama en güzeli barley alınnmışken alınmalı.
Saygılar
(14/11/2012, Saat: 11:01)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence düz modelinden ziyade lined olan alınmalı. ama en güzeli barley alınnmışken alınmalı.
Saygılar

Kesinlikle katiliyorum barley sahibi olarak. Üçe beşe bakmamak lazım.
(14/11/2012, Saat: 04:33)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE89 sahibi arkadaşlar, Wilkinson DE Sword ve Rimei'ye göre agresiflik kıyaslaması yapabilir mi? Uygun görürsem ben de Barley modelinden almayı düşünüyorum. Bana posta ile ne kadara mal olur dersiniz?

Plastik Wilkinson ile temiz tıraş olabiliyor musunuz? Eğer öyleyse DE 89 da sizi iyi tıraş edebilir. Rimei ile arasında dağlar kadar fark var. Rimei'ye göre çok mild 89. DE 89'un çizgili modellerinde zamanla çizgilerin arasına kireç ve sabun dolabilir. Öyle 1-2 senede olmaz ama olabilir. Düz modelin krom işçiliği daha hoş duruyor bence makine parlıyor resmen ama çizgililere göre biraz daha kaygan. Düzde çizgili de kullandım. Düz modelin dezavantajı belki bu olabilir. Bence ayarlı makine edinmeniz daha iyi olur. Almışken ayarlı alın Gillette in ayarlı makineleri yada Progress bence. Aşırı iri ve kontrolü zor olsada belki Futur da düşünebilirsiniz.
DE89 alın, kullanın, memnun kalmazsanız 5-10 lira zararla anında satarsınız, sonra başka aletlere yönelirsiniz. Bu arada geleneksel tıraşa yeni başladıysanız bir süre elinizin alışmasını bekleyin, başlarda bir miktar tahriş ve kalitesiz tıraşlar normaldir.
(15/11/2012, Saat: 00:37)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/11/2012, Saat: 11:40)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Plastik Wilkinson ile temiz tıraş olabiliyor musunuz? Eğer öyleyse DE 89 da sizi iyi tıraş edebilir. Rimei ile arasında dağlar kadar fark var. Rimei'ye göre çok mild 89. DE 89'un çizgili modellerinde zamanla çizgilerin arasına kireç ve sabun dolabilir. Öyle 1-2 senede olmaz ama olabilir. Düz modelin krom işçiliği daha hoş duruyor bence makine parlıyor resmen ama çizgililere göre biraz daha kaygan. Düzde çizgili de kullandım. Düz modelin dezavantajı belki bu olabilir. Bence ayarlı makine edinmeniz daha iyi olur. Almışken ayarlı alın Gillette in ayarlı makineleri yada Progress bence. Aşırı iri ve kontrolü zor olsada belki Futur da düşünebilirsiniz.

Wilkinson ile olamıyorum maalesef. Makine hafif geliyor. Kontrol edemeyip tahriş yasiyorum.Aksi halde de sakali iyi almiyor. Rimei ise bana çok agresif geldigi için sordum, şu anda Halkalı coplugundedir zaten. Ama yine de Wilkinson ile idare ediyorum.

Ayarlı makine ise bana mantikli gelmiyor, Rimei agresif geldgi için... Onun yerine usturaya alismayi düşünüyorum. 89 ise pratik ve temiz tiras olma veya günlük tıraşım i ergonomi açısından duzgunce yapar unudum var sadece.

O zaman bence EJ ye alternatif olarak Merkur 34C yada Merkur 1904 de düşünün derim kendimce. (Kafalarının aynı olması lazım yanlışım yoksa) Bunlar DE 89 dan azıcık daha agresif bildiğim kadarıyla. Kullanmadım ama yorumlar öyle. Zaten resimlerden de belli oluyor. 89 dan az daha agresif gibi duruyor. Bence bu alet daha temiz tıraş sağlayabilir. Hemde DE 89 ayarında kaliteli alet yeni başlayanlara da tavsiye ediliyor.

Wilkinson ile olamıyorum maalesef. Makine hafif geliyor. Kontrol edemeyip tahriş yasiyorum.Aksi halde de sakali iyi almiyor. Rimei ise bana çok agresif geldigi için sordum, şu anda Halkalı coplugundedir zaten. Ama yine de Wilkinson ile idare ediyorum.

Ayarlı makine ise bana mantikli gelmiyor, Rimei agresif geldgi için... Onun yerine usturaya alismayi düşünüyorum. 89 ise pratik ve temiz tiras olma veya günlük tıraşım i ergonomi açısından duzgunce yapar unudum var sadece.

Ayarli gillette bir makine denemenizi oneririm. Ben gercekten cok memnun kaldim. En dusuk ayarda EJ DE89 dan cok daha mild. Iki-uc perde tras oldugunuz durumlarda cok eneklik sagliyor. Ben boynun tam ceneye baglandigi bolgede senelerdir jiletli ustura ile tras olmama ragmen mutlaka hafif tahris yasardim, gillette adjustable ile bu kisimlari dusuk ayarda gecerek cok rahat tras oldum.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(15/11/2012, Saat: 01:10)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ayarli gillette bir makine denemenizi oneririm. Ben gercekten cok memnun kaldim. En dusuk ayarda EJ DE89 dan cok daha mild. Iki-uc perde tras oldugunuz durumlarda cok eneklik sagliyor. Ben boynun tam ceneye baglandigi bolgede senelerdir jiletli ustura ile tras olmama ragmen mutlaka hafif tahris yasardim, gillette adjustable ile bu kisimlari dusuk ayarda gecerek cok rahat tras oldum.

Öyle bölgeler oluyor bazen bazılarında (Benim gibi) Ayar yükseltmeden hele makine mildse 40 takla atmak gerekiyor oraları alabilmek için. Özelikle kıllar benim gibi sağdan soldan yukardan aşağıdan acaip şekillerde çıkıyorsa ve yine benim sakal gibi sert sakalsa durum daha da zorlaşıyor. Makine agresifse suratı tahriş ediyor yok eğer mildse böyle mildlik sorunu çıkıyor. Ayarlı olacak ki, kolay bölgeleri mild ayarda, zor bölgeleri agresif ayarda falan alabilme avantajı oluşsun. Yoksa acemi biri agresifle tahriş olur mildle de yine acemi olduğu için tekniği gelişene kadar yakın tıraş olamaz. Yada tıraş olduğunu zanneder. Mesela ben 89 la olamıyorum bana çok mild geliyor. Sakalım sert tekniğim sorunlu olabilir ama onunla uğraşamam. Başka aletlerden iyi netice alıyorken neden kendimi kasayım mutlaka EJ olacak diye. Yani size katılıyorum ayarlı olması çok büyük avantaj bence.

EJ'yi sakalı seyrek yada ortalama olan yada tekniğine güvenen benden usta kişiler alsın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 758 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,528 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,380 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,932 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,277 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,123 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,153 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,668 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,466 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,624 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: