Edwin Jagger DE89
Eveet beklediğim alet elime ulaştı cuma günü ancak yorum yazmak için bekledim tıraş olmayı..
Biraz önce DE89L ile ilk tıraşımı oldum(3 günlük seyrek sakal) ve gerçekten çok hoşnut kaldım..
Aleti almakta kararsızdım daha önce hiç bu tarz aletlerle tıraş olmadığım için sonra dedim baktım olmuyor veririm babama hediye olarak o kullanır ancak hiç verecekmişim gibi durmuyor Big Grin
Alet gelene kadar edindiğim yuma ve nerox ile birkaç deneme yapmıştım ancak EJ gerçekten çok farklı hiç tahriş yok sıfıra en yakın tıraş 2 perde ile ve mükemmel görüntü ile ağırlık..
Hatta ev arkadaşım görüntüsüne bayıldı az önce ona da sipariş ettik bir adet Smile
Arko tıraş sabunu(kokusuna bayılıyorum Smile ) ve astra yeşil jilet ile kullandım çok memnun kaldığımı belirtmek isterim ve tavsiye ederim. Ancak şunu da belirteyim daha önce kullandıklarım çeşitli plastik tıraş bıçakları yuma ve nerox idi yani mühle merkur slimler fatboylar nasıldır bilemem Smile

DE89L hakkındaki görüşlerim bunlar benim gibi yeni başlayansanız kesinlikle tavsiye olunur verilen parayı hak ediyor..

Saygılar sevgiler herkese..
özet olmuş... Smile
(26/11/2012, Saat: 04:55)zamazingo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... verilen parayı hak ediyor...
arkadaşlar sonunda bende de89 uma kavuştum. sağolsun lijunshaving arkadaştan aldım ve bugün elime ulaştı. alet pırıl pırıl parlıyor işçiliğine bayıldım. bu akşam denemeyi düşünüyorum. yorumumu yazıcam akşam.
yaklaşık 2 senedir ali bıyıklı jiletli ustura ile tıraş oluyordum ve bu forum sayesinde 2 ay önce jiletli makinalarla tanıştım. forumla tanışmam iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum çünkü forumu okudukça yok sabundu, yok kremdi, fırçaydı vs ala ala param kalmadı arkadaş Smile hastalık bu !!! neyse de89 deneyimime geçelim.. daha önce sadece ali bıyıklı ustura ile tıraş deneyimim olduğu için onunla mukayese edebileceğim.. en başta şunu söylemeliyimki birdaha kesinlikle elime jiletli ustura almam. de89 ile hayatımın en konforlu en zevkli tıraşımı oldum diyebilirim rahatlıkla. benim için en büyük artı yanı şu; ustura ile çene altı kısımlarını almak gerçekten çok zor, yani illaki pürüz kalıyor o gölgede. bu benim tekniğimden dolayı ya da cildimden dolayıda kaynaklanıyor olabilir çünkü sakallarım yatay bir şekilde çıkıyor malesef. de89 ile çene altı bölgemi ilk kez bu kadar yakın tıraş edebildim. ne pürüz kaldı ne bişey. hoşuma en çok giden bir diğer yanı ise usturaya göre çok daha ergonomik kullanılabilen bir alet olması. şöyle ki benim boyun bölgemdeki sakallar soldan sağa doğru bakıyor ve ustura ile bu bölgeyi almak istediğinizde usturayı dikine tutmanız gerekiyor. dikine tutabilseniz bile çok rahatsız bi pozisyon ve hata yapmaya çok müsait. de89 da ise okadar kolayki bu bölgeyi tıraş etmek..usturaya jileti takmakta ayrı bir dert yok tıkanır yok sıkışır..hiçbirşey usturadan daha yakın tıraş edemez diye düşünüyordum ki yanılmışım, de89 ile hayatımın en konforlu en yakın en tahrişsiz tıraşımı oldum. ustura kullanan arkadaşlar kesinlikle de89'u denemeliler veya başka bir tıraş makinasını.
usturada iki eli de kullanınca çok rahat tıraş olunuyor. Ayrıca en agresif kabul edilen r102 de kullanmaya başladım son günlerde yine de usturanın yerini tutmuyor. mesela jilet çok çok keskin değilse iyi tıraş vermiyor bu yüzden jileti bir sefer kullanıp atıyorum. ama jiletli usturada çok keskin olmayan derby ya da wilkinson jiletleri dahi 3-5 sefer kullanıp aynı kalitede tıraş elde edebiliyorum. Amma.. çelik usturaya gelirsek.. keskinliğini istediğim gibi ayarlayıp en yakın en konforlu tıraşlarımı oluyorum.
Siz DE89u bir süre kullandıktan sonra usturayı bir daha deneyin derim. Ama sonucu bize de yazın.
Yeni aletiniz hayırlı olsun bu arada.
teşekkür ederim linguist. dediğinizi yapıp en yakın zamanda tekrar yorumumu yazıcam.
hayırlı olsun gülegülekullanın EJnizi
Yapılan bi araştırmaya göre de89 ların yakınında tabac var ise ortama daha çabuk adapte oldukları gözlenmiş. Wink Böylece sahiplerini ne keser ne de üzerlermiş. Big Grin
teşekkür ederim arkadaşlar..özellikle lijunshaving Smile benim ej 89'un sağ tarafında tabac sol tarafında cella var..nirvanaya ulaşıcak yakında..
(28/11/2012, Saat: 18:44)mertsel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim arkadaşlar..özellikle lijunshaving Smile benim ej 89'un sağ tarafında tabac sol tarafında cella var..nirvanaya ulaşıcak yakında..

Tam yerine düşmüş o zaman, hayırlı olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 652 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,009 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,559 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,796 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,913 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,573 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,339 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,003 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: