Edwin Jagger DE89
(29/04/2018, Saat: 12:52)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaman içinde dişlilerin aşınması beklenen bir durum ama 2 ay bunun için fazlasıyla erken. Araya sabun veya kesilen sakal parçaları kaçmış olabilir. Bulaşık deterjanı ve yumuşak bir fırça ile fırçalarsanız biriken birşey varsa kurtulabilirsiniz. Vida dişlerine silikon gres gibi birşey sürerek varsa aşındırıcı parçaların dişleri daha çok yemesini önleyebilirsiniz.

Bu tip aletler çinko alaşımı bir malzemenin dökümü yoluyla yapıldıkları için sap ve gövdedeki vida dişleri yumuşak oluyor. Kapağı takarken jiletin oluşturduğu gerginlik bu dişlerde yük oluşturuyor. Dişler için en güvenlisi jileti kapak ve alt tabla arasında hizalı bir şekilde oturttuktan sonra kapak ve tablayı elle birbirine bastırmak ve sapı sonra vidalamak olacaktır. Böylece hem jilet kaymamış olur, hem de stres unsurlarını baştan ortadan kaldırdığınız için vidalar daha uzun süre hizmet edebilir.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu şekilde yaklaşıcam bir de.
bir konu var merak ettiğim, tıraş makinelerinde kısa kol ve uzun kol kullanmanın ne gibi farkı var acaba
kullananlar yorumlayabilir mi, her iki modelini de kullanalar var mı ?

baktığım modelde kısa ve uzun kollu modeller var başlık aynı başlık kol farkı ne gibi bir avantaj veya dezavantaj sağlar anlayamadım. forum içinde de benzer bir yorum fark etmedim.
Yine ej de89 ile ilgili sorunla geldim komşular,proraso sandal sabun omega porsuk fırça feather jilet 2 perde traş oldum fakat traşı keyif vermedi çoğu kişi çok iyi alet diyor ej de 89 için ama ben pek konfor bulamıyorum elim alışsın diye şans verdim uzun süre ama olmuyor alet yüzde kaymıyor sanki iterek zorlayarak traş oluyor gibi ve manevra yeteneği az hantal gibi geliyor kötülemek amacıyla söylemiyorum ama bende mi sorun var acaba?eski gillette aletlerle mild hafif diğer traş aletleri ile daha ahenkli keyifli manevra yeteneği yüksek traşlar çıkarıyorum yardımcı olcak var mı?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
(09/05/2018, Saat: 18:49)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine ej de89 ile ilgili sorunla geldim komşular,proraso sandal sabun omega porsuk fırça feather jilet 2 perde traş oldum fakat traşı keyif vermedi çoğu kişi çok iyi alet diyor ej de 89 için ama ben pek konfor bulamıyorum elim alışsın diye şans verdim uzun süre ama olmuyor alet yüzde kaymıyor sanki iterek zorlayarak traş oluyor gibi ve manevra yeteneği az hantal gibi geliyor kötülemek amacıyla söylemiyorum ama bende mi sorun var acaba?eski gillette aletlerle mild hafif diğer traş aletleri ile daha ahenkli keyifli manevra yeteneği yüksek traşlar çıkarıyorum yardımcı olcak var mı?

Alt baseyi ters takmış olabilirmisiniz ?
(09/05/2018, Saat: 18:56)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alt baseyi ters takmış olabilirmisiniz ?

Hayır üstad traş oldum ama keyif vermiyor ağır hantal geliyor Merkür 34 c de böyle olmuyor harika traş oluyorum keyifli ve manevrası yüksek.anlamadım gitti
(09/05/2018, Saat: 19:22)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır üstad traş oldum ama keyif vermiyor ağır hantal geliyor Merkür 34 c de böyle olmuyor harika traş oluyorum keyifli ve manevrası yüksek.anlamadım gitti

Komşum 34c varken R89 a gerek Yok . 34c R89 dan bir tık agresiftir. Eğer Yeni makina düşünüyorsanız Çelik aletlere bir göz atın derim . Örnek vermem gerekirse Timeless gibi makinalara yönelin .
(09/05/2018, Saat: 20:07)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 34c varken R89 a gerek Yok . 34c R89 dan bir tık agresiftir. Eğer Yeni makina düşünüyorsanız Çelik aletlere bir göz atın derim . Örnek vermem gerekirse Timeless gibi makinalara yönelin .

R 89 değil de de 89 ben de mevcut üstad pek memnun kalmadım sadece,yeni makine değilde vintage özellikle gilllette aletler ilgi alanım topluyorum yavaştan forumdaki ayhan bey saolsunSmile
Aletin size ağır ve hantal gelmesi görecedir ve kabul edilebilir. Ancak yüzde kaymaması, sanki iteleyerek tıraş olma durumunuz enteresan. Alet yüzümde kaymıyor demişsiniz. Her DE alet jiletsiz şekilde yüzde kayar. Kaplaması ne olursa olsun. Sabunsuz bile. Bu durumda aklıma sadece jiletten kaynaklanan bir sorun olma ihtimali geliyor. Jiletiniz korsan olabilir. Aynı jileti memnun kaldığınız diğer bir aletle deneyin. Eğer denediniz ve yine aynı sorunla karşılaştıysanız jiletiniz sahte. Yok, iyi bir tıraş geçirdiyseniz De89 ile aranız yok demektir. Bunu farklı jiletlerle de biraz tecrübe edin derim. Alette bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
(09/05/2018, Saat: 20:41)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aletin size ağır ve hantal gelmesi görecedir ve kabul edilebilir. Ancak yüzde kaymaması, sanki iteleyerek tıraş olma durumunuz enteresan. Alet yüzümde kaymıyor demişsiniz. Her DE alet jiletsiz şekilde yüzde kayar. Kaplaması ne olursa olsun. Sabunsuz bile. Bu durumda aklıma sadece jiletten kaynaklanan bir sorun olma ihtimali geliyor. Jiletiniz korsan olabilir. Aynı jileti memnun kaldığınız diğer bir aletle deneyin. Eğer denediniz ve yine aynı sorunla karşılaştıysanız jiletiniz sahte. Yok, iyi bir tıraş geçirdiyseniz De89 ile aranız yok demektir. Bunu farklı jiletlerle de biraz tecrübe edin derim. Alette bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Jilet ile uyumum çok iyi diğer aletlerle 34c olsun gillette tech yada slim adjustable fat handle olsun iyi gayet böyle bir hissiyat yaşamadım ama ejde89 da böyle oldu heralde aram yok bunu anladım olmuyorsa zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum artık rafta yerini alacak yada satmayı planlıyorum bana uymadı ejde89
(08/05/2018, Saat: 13:40)smyrna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir konu var merak ettiğim, tıraş makinelerinde kısa kol ve uzun kol kullanmanın ne gibi farkı var acaba
kullananlar yorumlayabilir mi, her iki modelini de kullanalar var mı ?

baktığım modelde kısa ve uzun kollu modeller var başlık aynı başlık kol farkı ne gibi bir avantaj veya dezavantaj sağlar anlayamadım. forum içinde de benzer bir yorum fark etmedim.

Eli çok büyük olanlar, aleti daha iyi kavramak için büyük sap tercih ediyorlar. Ama küçük saplı aletler, büyük saplı aletlere göre yüzde hareket kabiliyeti haliyle daha rahattır. Böylece tıraş olurken yüzünüzde yaptığınız açı hareketlerini çok daha rahat ve kolay yaparsınız. Bu yüzden küçük saplı olan aletler daha çok tutulur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 657 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,155 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,013 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,890 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,588 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,799 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,918 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,578 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,343 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,012 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: