Edwin Jagger DE89
Tamamen salliyorum. Acaba aletin sapini cok mu siktiniz da asinma yapti
(17/11/2018, Saat: 19:03)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamamen salliyorum. Acaba aletin sapini cok mu siktiniz da asinma yapti

Hayır aslında öyle aşırı sıkma da yapmadım. Zaten aleti alalı daha 3 ay bile olmadı. Her tıraştan sonra da kurular, parçaları ayrı bir şekilde dolaba koyarım. Özellikle büyük çiziklerin simetrik olması "acaba jiletler mi sebep oldu?" diye düşündürtüyor ama jiletin içi orayı nasıl öyle keser bilemiyorum.
Dediğiniz gibi darbe izleri jilet sıkıldığında durduğu yerden çok uzak bir yerde olduğu için jiletin sebep olabilecğini düşünmüyorum.
Jilet yapmadı ise o zaman alt bar tablası yapmış olabilir alt barın delik içinde üretimden kaynaklı metal çapağı kalmış olabilir
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(17/11/2018, Saat: 19:45)OnePassShave Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır aslında öyle aşırı sıkma da yapmadım. Zaten aleti alalı daha 3 ay bile olmadı. Her tıraştan sonra da kurular, parçaları ayrı bir şekilde dolaba koyarım. Özellikle büyük çiziklerin simetrik olması "acaba jiletler mi sebep oldu?" diye düşündürtüyor ama jiletin içi orayı nasıl öyle keser bilemiyorum.

Doğru söylüyorsun komşum, eğilme açısı da jiletin tam tersi olduğu için ondan olmamış gibi.

(17/11/2018, Saat: 23:47)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet yapmadı ise o zaman alt bar tablası yapmış olabilir alt barın delik içinde üretimden kaynaklı metal çapağı kalmış olabilir

Alt tabakanın aralarında çizgi belli oluyor fakat bir şey çizecek kadar da çapak gözükmüyor. Ben bir de Mustafa Bey'e götüreyim, başka de89 görmediğim için karşılaştıramıyorum.

Eh ne diyelim, büyük bir sorun değil ama yine de sakınılan göze çöp batarmış. Cevap veren komşularıma teşekkür ederim. Blush
EJ89 benim de ikinci tras aletimdi. Cok sik, kusursuz bir polisaji var. Halen de kullaniyorum, ama EJ89 veya Muhle muadili bircok kisinin zannetigi gibi "evladiyelik" degiller. Kafalar ve baseplate'ler zamac denilen malzemeden yapilma. Bir kere kafa ustu lavaboya dusurunce jilet tutusunu kaybetti, yamuk tutmaya basladi. Yedek EJ89 kafa vardi bende, simdi onunla yola devam ediyoruz. Ben de seneye gibi uygun fiyata bir stainless alet almayi dusunuyorum.
(26/11/2018, Saat: 00:06)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ89 benim de ikinci tras aletimdi. Cok sik, kusursuz bir polisaji var. Halen de kullaniyorum, ama EJ89 veya Muhle muadili bircok kisinin zannetigi gibi "evladiyelik" degiller. Kafalar ve baseplate'ler zamac denilen malzemeden yapilma. Bir kere kafa ustu lavaboya dusurunce jilet tutusunu kaybetti, yamuk tutmaya basladi. Yedek EJ89 kafa vardi bende, simdi onunla yola devam ediyoruz. Ben de seneye gibi uygun fiyata bir stainless alet almayi dusunuyorum.
Evet komşum bunların kafaları çinko alaşım ve büyük ihtimalle Zamaktan. Peki komşum sana bir soru soracağım. Bu Zamaktan yapılmış makineleri yere düşürmezsek ömürlük olur mu yoksa kaplaması kalkınca paslanır ve dağılır mı?
Deden gibi tıraş ol.
(26/11/2018, Saat: 00:16)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşum bunların kafaları çinko alaşım ve büyük ihtimalle Zamaktan. Peki komşum sana bir soru soracağım. Bu Zamaktan yapılmış makineleri yere düşürmezsek ömürlük olur mu yoksa kaplaması kalkınca paslanır ve dağılır mı?

Komsum bu konuyu daha tecrubeli arkadaslara sormak lazim, benim tecrubem kisitli.

Ama subjektif fikrimi sorarsan, omurluk olabilecegini dusunmuyorum. Bendeki EJ89'u hemen hemen 4 senedir ara ara kullaniyorum, tras sonrasi su ile durulayip, havlu ile siliyor, ve rutubet kalmamasi icin 3 parca halinde dolaba kaldiriyorum. Uzaktan yeni gibi gorunse de, yine de baseplate'in sapla birlestigi yerde krom asindi. Uzun donemde, dokme olmayan (CNC kesim) paslanmaz celik veya vintage Gillette'lere yonelmeni tavsiye ederim.

Bu arada soylemeyi unuttum, Edwin Jagger EJ89'u ilk aldigimda kafa kisminda kabarciklar vardi, EJ'a fotorafla beraber email atinca ucretsiz olarak suan kullandigim yedegi gondermislerdi, hatta yaninda aftershave ve cream sample da vardi diye hatirliyorum. Cok ilgili bir firma ama o headpiece'lar ve baseplatelar kendi uretimleri degil ve kaliteleri yaptiklari saplarin kalitesinin cok cok gerisinde.
@Southwestern
Gecmis olsun, Sizin yasadıgınız durum bir sansızlık sonucu kaza ile sonuclanmıs bir kullanıcı hatasıdır.

Bir urunun kime ve neye gore omurluk oldugu konusu ise gorecelidir, soyle uc bir ornek vereyim; Fransanın baskenti Paris'te ısısı ve basıncı kontrol altında tutulan üç seviyede mühürlü güvenlikli bir laboratuvarın içinde, hammadde degeri bile yaklasık 1milyon avro olan, %90 ı platinum dan %10u iridyum dan olusan 1kg lık bir metal cisim tutuluyor. 10bin kisiye sorsak, böyle bir ortamda tutulan ve bu maddelerden olusan cisim omurluk bozulmaz degilmi diye, bozulur diyen cıkar mı? Ama iridyumun yarı yıl omru yuzunden agırlıgı degisip bozuldugu anlasıldı, baska bir cozum aranıyor.
https://www.gozlemgazetesi.com/HaberDeta...siyor.html

Omurluk dedigimiz lafın gelisi omurluk. Oyle olmasa celik aletlere ne luzum var.
Şu kardesten bir öneri; sakınan goze cöp batar. Mercekle inceledikce, o kafanın o sapın basına daha cok is gelir. O yuzden zevkini cıkar, 200lira verdim seni tepe tepe kullanıcam de. Bak o zaman nasıl ömürlük oluyor o namıssız.
Evet komsum zaten dusurme olayi tamamen kullanici hatasi, masif piric aletler bile jilet tutusunu kaybedebiliyor cogu zaman dustukten sonra. Ama 50-60 trastan sonra zamac vidanin ve baseplate'deki krom kaplamanin asinmalari sanirim urunun omru hakkinda bilgi verebilir. Zaten EJ89'un fiyatina "omurluk" alet beklemek gercekci olmayabilir. Ben de Rocnel Elite'i ciddi ciddi dusunmeye basladim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 753 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,497 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,342 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,931 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,202 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,109 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,085 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,662 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,462 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,596 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: