Edwin Jagger DE89
(15/10/2011, Saat: 15:31)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/10/2011, Saat: 14:13)Antonino Arrigo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/10/2011, Saat: 13:13)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta Perşembe günü aldığım ve Cuma günü kargoya verilen EJ De 89 hala elime ulaşmadı. Kayıtsız Royal Mail ile gelecekti. Bugün tam 1 hafta oldu. NKDMAN sitesinden almıştım. Genelde uzun sürer diyorlar ama sizce bu durum normal midir? O siteden aldığınız ürünler en fazla kaç günde elinize ulaşmıştı?

NKDMAN den gelen postalar kayıtlı gelir; ben de Merkur Futur'umu oradan almıştım özel indirimim olduğu içi piyasanın baya aşağı bir fiyatına mal edebilmiştim ve posta 1 hafta içinde kayıtlı bir şekilde geldi. Checkout yaparken Royal Mail Standart Delivery diyor ama posta kayıtlı geliyor. Zaten sitenin Türkiye'ye posta gönderim metodu için tek bir alternatifi var o da kendiliğinden seçilmiş oluyor. Kayıt numarasını öğrenmek için My Account==> View Order dedikten sonra çıkan sayfada adresin ve satın aldığını ürün(ler) görünecektir.

O sayfada büyük harfle ITEMS ORDERED yazıyor ve yanında da TRACK YOUR ORDER yazısı var TRACK YOUR ORDER yazısına tıklayınca bir kod göreceksiniz o sizin takip kodunuz PTT'nin sayfasından yurtiçi kayıtlı postadan o kodu aratırsanız siparişinizin akibetini öğrenmiş olursunuz Smile Benim bir kaç kez NKDMAN dan alışverişim oldu ve hep kayıtlı geldi. Sorun yaşayacağınızı sanmam en kötü ihtimal paranızı iade ederler ama insan da para iadesi yerine heyecanla beklediği ürünün gelmesini daha çok tercih ediyor Big Grin

Buraya ekran görüntüsü koyuyorum... Ne kadar kurcaladıysam da, Track Your Order diye bir link bulamadım. Posta ücreti 20 TL'ye yakın tutmuş. 6.95 sterlin. Eğer söyledğiniz gibiyse ortada bir tuhaflık var... Ya site kayıtlı göndermeyi bıraktı ya kayıtlı gönderiyorlar ama bahsettiğiniz kısım siteden kalktı. Siz ne zaman satın almıştınız ürününüzü çok zaman oldu mu? Bu arada adres ve email satırlarını kendim sildim. Lütfen yanlış anlamayın sadece forum genelinde (Site dışı ziyaretçiler nedeniyle) yayınlamak istemedim...

Saygılar...

di-FTWM.jpg

Ben ürün alalı biraz zaman geçti 5-6 ay kadar fakat site ürün gönderiminde farklılığa da gitmiş olabilir tabi ki; ben de kendi aldığım ürünleri gösteren ekran görüntüsü koyuyurum orda TRACK YOUR ORDER yazıyor ve hala aktif bir şekilde ptt den takip edilebiliyor. ( Adres ve e-mail satırlarını silmeniz en doğal hakkınız Smile tüm bilgileriniz görünmemesi gerekir zaten internet ortamında Wink )

262Mu.jpg

kırmızıyla yuvarlak içine aldığım TRACK YOUR ORDER ibaresine tıklayınca aşağıdaki görüntü çıkıyor. (takip numarasının bir kısmını sildim Wink )

tyRqh.jpg

sonuç olarak sitede bir değişim olmuş ama yine de ben siparişinizin size ulaşacağına inanıyorum Wink birazcık daha sabır büyük ihtimal
pazartesi ya da salı sizde olur Wink
A shave, please, but don't cut my throat. I may want to do it later myself.
C. Stengel
İngiltereden siparişler genelde 10-15 gün arasında gelir. Türkiyeye ulaşması en fazla 4-5 gün, kalanı ptt' nin yavaşlığı.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bugün salı ve hala ürün elime ulaşmadı. Siteye neden bana kayıtsız gönderdiklerini sordum, ürünün bedeline göre gönderiyoruz cevabını verdiler.

10-14 gün hatta 20 gün bile sürebildiği oluyor sanırım royal mailin ama gelirse bir haftada geliyor gelmezse gelme ihtimali zayıflıyor diye bir hayli yazı okudum internette. Şimdi adamlar replacement göndeririz falan diyorlar ama ikinicsinide kayıtsız gönderecekler sanırım. Bu duruma geldiğimde ya kayıtlı göndermeli şartıyla yeniden posta ücreti ödemeyi teklif edeceğim yada paypal'den dispute açıp paramı geri almaya çalışacagım..

Bu siteyi de kimseye önermiyorum çünkü kayıtlı seçeneği vermedikleri gibi hala kayıtlı ve kayıtsız arasında fark yok öbürünün avantajı yok diye mail atıyorlar. Ve 2. ürünü kayıtlı göndermeye yanaşmıyorlar. Her ürünü kayıtlı yollayamazlarmış, bu müşterilere düşük fiyat avantajı vermek içinmiş falan.. Eee o zaman neden benden 7 pound posta ücreti alıyorlar? Benden aldıgın 3 poundu başkasına vermek gibi bir şey bu. Yani fiyatları düşük tutuyorlarmış.. Benim ürünüm onlara göre değersiz olabilir ama bana göre değil. Bu göreceli bir kavram. Ayrıca kayıtlının kayıtsızdan farkı olmadıgını neye dayanarak söylüyorlar? Ya adamlar Türkiye'yi bilmiyor ya kötü niyetliler... Para iadesi konusunda da hiç yorum yapmıyorlar. Ayrıca bu kayıtsız posta için 7 sterline yakın ücret ödedim tradional shaving de 3 pound mu ne kayıtsız olanı.

Halbuki kayıtlı olsa PTT'de çalmaya yada kaybetmeye korkarlar..
Bu açıdan sitenin hizmetini beğenmedim.

Ayrıca UPS ile ürün alabileceğim tercihen Alman yoksa İngiliz Amerikan sitesi bilen arkadaşlar var mı? Royal Mail'e daha doğrusu PTT'ye güvenim 0. Daha önce UPS ile aquatunning.de den sorunsuz elektronik getirtmiştim. Yoksa tıraş ürünlerini satan siteler hep İngiliz ve Royal Mail ile mi çalışıyorlar? Yok mu adam gibi kargo ile ürün gönderen? Gümrüğe takılsın gerekirse ama saçma sapan şeyler yüzünden yolda heba olmasın... Çalınıp yada kaybolup başkasına yaramasın..
Cumaya kadar eline ulaşmış olacak çok büyük ihtimalle..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(18/10/2011, Saat: 18:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cumaya kadar eline ulaşmış olacak çok büyük ihtimalle..

İnşallah.. Ulaşmayabilir de.. Ulaşmaması sorun değil. 68 TL'de sorun değil. Ptt dandik kargo belki bunu bilerek aldıgımdan şu günde gelmedi diye şikayet etmeye hakkım da yok. Ama sorun kayıtlı kayıtsız olayındaki o sitenin tavrı. O tavrı hiç beğenmedim... Yani 2. göndereceklerinde kayıtlı göndeririz demiyorlar. 2 kez üst üste kaybolsa 3. ye istemeye kimsenin yüzü olmaz. Bunu kendileri de iyi biliyorlar...
bu siteden henüz canı yanan olmadı, bu haftada sabret bakalım hallolur inşallah.
bence de canını sıkma. ama anlıyorum seni. paradan değil de bir an önce elinde olmasını istiyorsun makinenin.
aah ah. ben de canım futurumu ve EJ89L i beklediğim günleri, hele hele FS fırçamı beklediğim günleri bilirim.
Bakalım gelişmelerden sizi haberdar edeceğim..

Alıntı:
bence de canını sıkma. ama anlıyorum seni. paradan değil de bir an önce elinde olmasını istiyorsun makinenin.
aah ah. ben de canım futurumu ve EJ89L i beklediğim günleri, hele hele FS fırçamı beklediğim günleri bilirim.

Evet zaten halimden başkası anlamaz. Smile Aynı ilgi alanına sahip bir başkası anlar. Shy
gelişmeleri ve iyi haberlerini bekliyoruz.
inşallah en kısa zamanda eline ulaşır. paket eline ilk geldiğinde ve o açış anındaki mutluluk tarif edilemez. kalbimin nasıl attığını tarif edemem Smile
(19/10/2011, Saat: 21:07)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakalım gelişmelerden sizi haberdar edeceğim..
Evet zaten halimden başkası anlamaz. Smile Aynı ilgi alanına sahip bir başkası anlar. Shy
Ürün az önce elime ulaştı.. Lordsparhawk haklı çıktı Smile Bu site hakkında yazdıklarımda da yanılmışım. Çok iyi bir site aslında. O kayıtlı posta konusunda olan sorunu da çözmüştük. İkincisini kayıtlı göndereceklerdi ve ek ücret falanda istemiyoruz demişlerdi son yazışmalarımızda. Yani bu siteden güvenle alışveriş yapılabilir. Sorun tamaen PTT'nin yavaşlığında...

Saygılar..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 652 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,009 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,559 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,796 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,913 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,573 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,339 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,003 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: