Edwin Jagger DE89
Komşular merhaba, aranıza yeni katıldım Smile Birkaç aydır geleneksel tıraşa merak salmış durumdayım.. İlk tıraş aleti olarak Feather Popular 800-1B aldım. Bu zamana kadar kullandığım jiletler Bic, Permatik, Derby Extra, Derby Premium, Crystal ve Personna Red oldu.. Stoğumda yine Bic (ilk siparişte hediye gelmişti), Astra Yeşil ve 2 tane de Feather jilet var. Feather jiletleri en sona saklamamın sebebi, en keskin jiletlerden olması ve deneme sürecimi en son onunla bitirme isteği Smile

Neyse, asıl diyeceğim şey şu ki, ilk zamanlarda gayet güzel gitmekte olan tıraş keyfim son zamanlarda cildimde yara bere çizik tahriş gibi sıkıntılardan ötürü ızdıraba dönüşmeye başladı. Acaba ilk başta denediğim jiletler cildime daha mı uyumluydu diye düşünüyorum.. Bir arkadaşım da sorunun tıraş aletinden kaynaklandığını söylüyor ve Edwin Jagger DE89 tıraş aleti alırsam bu derdimin sona ereceğini iddia ediyor. Gerçekten sebep tıraş aletinden kaynaklanıyor olabilir mi? Kendimden de şüphe etmedim değil, ben mi becerememeye başladım diye ama ilk başlarda nasıl oluyorsam halen öyle oluyorum.. Özellikle boyun altlarımda (hatta daha çok sol tarafta) oluyor bu sıkıntı.. Sakalın çıkış yönünü mü karıştırıyorum ne yapıyorum anlamadım Smile Edwin Jagger alırsam da şimdi tekrar masrafa gireceğim, o da çok iç açıcı gelmiyor Sad
So far so good..
(28/08/2018, Saat: 11:39)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba, aranıza yeni katıldım Smile Birkaç aydır geleneksel tıraşa merak salmış durumdayım.. İlk tıraş aleti olarak Feather Popular 800-1B aldım. Bu zamana kadar kullandığım jiletler Bic, Permatik, Derby Extra, Derby Premium, Crystal ve Personna Red oldu.. Stoğumda yine Bic (ilk siparişte hediye gelmişti), Astra Yeşil ve 2 tane de Feather jilet var. Feather jiletleri en sona saklamamın sebebi, en keskin jiletlerden olması ve deneme sürecimi en son onunla bitirme isteği Smile

Neyse, asıl diyeceğim şey şu ki, ilk zamanlarda gayet güzel gitmekte olan tıraş keyfim son zamanlarda cildimde yara bere çizik tahriş gibi sıkıntılardan ötürü ızdıraba dönüşmeye başladı. Acaba ilk başta denediğim jiletler cildime daha mı uyumluydu diye düşünüyorum.. Bir arkadaşım da sorunun tıraş aletinden kaynaklandığını söylüyor ve Edwin Jagger DE89 tıraş aleti alırsam bu derdimin sona ereceğini iddia ediyor. Gerçekten sebep tıraş aletinden kaynaklanıyor olabilir mi? Kendimden de şüphe etmedim değil, ben mi becerememeye başladım diye ama ilk başlarda nasıl oluyorsam halen öyle oluyorum.. Özellikle boyun altlarımda (hatta daha çok sol tarafta) oluyor bu sıkıntı.. Sakalın çıkış yönünü mü karıştırıyorum ne yapıyorum anlamadım Smile Edwin Jagger alırsam da şimdi tekrar masrafa gireceğim, o da çok iç açıcı gelmiyor Sad
Son dönemde sık tıraş olmaya mı başladınız. Cilt yorgun olabilir mi? Yoksa şartlar eşit değişen sadece cilt olabilir bence..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/08/2018, Saat: 11:39)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba, aranıza yeni katıldım Smile Birkaç aydır geleneksel tıraşa merak salmış durumdayım.. İlk tıraş aleti olarak Feather Popular 800-1B aldım. Bu zamana kadar kullandığım jiletler Bic, Permatik, Derby Extra, Derby Premium, Crystal ve Personna Red oldu.. Stoğumda yine Bic (ilk siparişte hediye gelmişti), Astra Yeşil ve 2 tane de Feather jilet var. Feather jiletleri en sona saklamamın sebebi, en keskin jiletlerden olması ve deneme sürecimi en son onunla bitirme isteği Smile

Benim aylar önce yaşadığım sorunu yaşıyorsunuz. Sanırım her tıraşta farklı jilet kullanıyorsunuz. Bu da cildinizi fazlasıyla yorar. Zira cildinize uyum sağlamayan bir jilet olunca hemen değiştirilip yüzünüze en iyi gelen jileti tıraş aletine takılmasını öneririz. Ama sanırım size her tıraşı farklı jiletler ile tamamlıyorsunuz. Bu yaşadığınız sorun büyük ihtimal bundan dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Tıraş aleti ile ilgili olacağını çok sanmıyorum.
Ama Feather Popular değiştirip DE89'a geçiş yapabilirsiniz. Böylelikle biraz daha yumuşak tıraşlarınız olur. Feather popular tıraş aletinin agresiflik derecesinin hangi seviyede olduğunu ben bilmiyorum. Deneyimli arkadaşlarımız belirtirler.
Sakal çıkış yönlerini de öğrenmek için şöyle 1 hafta tıraş olmama lüksünüz var ise bunu kullanın. Sakal çıkış yönelerinizi iyi gözlemledikten sonra tekniğinizi geliştirerek tıraş olursunuz.
(28/08/2018, Saat: 12:07)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal çıkış yönlerini de öğrenmek için şöyle 1 hafta tıraş olmama lüksünüz var ise bunu kullanın. Sakal çıkış yönelerinizi iyi gözlemledikten sonra tekniğinizi geliştirerek tıraş olursunuz.

Burak hocam bu konuda benim şöyle bir tecrübem oldu sakal 1 gündür bile olsa çıkış yönünün tersi keserken tahriş ciddi hissediliyor. Bende en azından öyle oluyor. Boyun bölgesinde mesela çıkış yönünün değiştiği yeri hissediyorum..

(28/08/2018, Saat: 12:10)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burak hocam bu konuda benim şöyle bir tecrübem oldu sakal 1 gündür bile olsa çıkış yönünün tersi keserken tahriş ciddi hissediliyor. Bende en azından öyle oluyor. Boyun bölgesinde mesela çıkış yönünün değiştiği yeri hissediyorum..

Boyun bölgesi herkeste sıkıntı. Bende de büyük dert oluyor. Boyun bölgesini sinek kaydı yapmak çok zor. Bir de boyun bölgesinde sakallar çok karmakarışık yöne çıkabiliyor. Yüzde olduğu gibi tek çıkış yönü yok. Bunun için bazıları bir resim atıyor ve sakalın hangi yönlerine tıraş etmen gerektiğini söylüyor. Her kişinin sakal yönü farklı, o gösterilen tekniğe nasıl uyum sağlasın cildi..? Ben boyun bölgesinde WTG (sakal yönü düz geçiş) ve XTG (sakal yönü yan geçiş) yapıp bırakıyorum. Aksi halde sakal yönünün tersine almak istersem boyun bölgesi tahriş oluyor. Tam bir bebek cildi kıvamına getireceğim diye yüzümüzü kazımaya gerek yok. Smile
Cevaplar için teşekkürler

@FearOfATG, aslında evet son zamanlarda tıraş olma sıklığım arttı. Kartuşlu ile olurken normalde haftada 2 kere olurdum, genellikle pazar gecesi ve çarşamba gecesi.. Hatta bazen hafta ortası tıraş olmadığım da olurdu. Geleneksel tıraşa geçince haftada 2 olan düzeni sürdürdüm.. son bir aydır haftada 3 olmaya başladım..

@ziyanınjileti, bir jileti genellikle 3 defa kullanıyorum. Sadece Crystal jileti 2 kez kullandım.. Onun haricinde hep üçer kez kullandım.. Bu zamana kadar (hazirandan beri geleneksel tıraş uyguluyorum) bu kadar fazla model jilet kullanmamın sebebi de dediğim gibi hangisi daha uyumlu olacak diye denemek istememdi..

O halde bu hafta, haftaiçi tıraş olmayayım, hem cildim dinlensin, hem de sakal tıraş yönünü bir daha gözlemleme şansına erişeyim.. Yeni tıraş aleti alma işini de azıcık öteleyeyim, yoksa zaten extrashaving sitesinde sepet hazırlamıştım Smile
So far so good..
(28/08/2018, Saat: 12:29)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplar için teşekkürler

@FearOfATG, aslında evet son zamanlarda tıraş olma sıklığım arttı. Kartuşlu ile olurken normalde haftada 2 kere olurdum, genellikle pazar gecesi ve çarşamba gecesi.. Hatta bazen hafta ortası tıraş olmadığım da olurdu. Geleneksel tıraşa geçince haftada 2 olan düzeni sürdürdüm.. son bir aydır haftada 3 olmaya başladım..

@ziyanınjileti, bir jileti genellikle 3 defa kullanıyorum. Sadece Crystal jileti 2 kez kullandım.. Onun haricinde hep üçer kez kullandım.. Bu zamana kadar (hazirandan beri geleneksel tıraş uyguluyorum) bu kadar fazla model jilet kullanmamın sebebi de dediğim gibi hangisi daha uyumlu olacak diye denemek istememdi..

O halde bu hafta, haftaiçi tıraş olmayayım, hem cildim dinlensin, hem de sakal tıraş yönünü bir daha gözlemleme şansına erişeyim.. Yeni tıraş aleti alma işini de azıcık öteleyeyim, yoksa zaten extrashaving sitesinde sepet hazırlamıştım Smile
Dün gece jiletli ustura ile tıraş oldum. Son derece keyifliydi. Bugün her şeyi aynı bile yapsam yine usturaya başvurursam cildimi mahveder. Sizde de dediğim gibi durum bu bence..

aldım, 30 cm den yan düştü, vida kırıldı. kullanmak nasip olmadı. tamiri için napabiliriz?
(24/09/2018, Saat: 02:46)blacklesrum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aldım, 30 cm den yan düştü, vida kırıldı. kullanmak nasip olmadı. tamiri için napabiliriz?

@blacklesrum Görmeden birşey söylemek doğru olmaz ama kesin çözüm aşağıdaki linkte. Tamiri içinize sinmeyebilir.

https://www.extrashaving.com/edwin-jagger-kapak
Merhaba. DE89'un konforlu tıraşını çok seviyorum ve severek kullanıyorum. Benim aletin en üst kısmında böyle aşınmalar olmaya başladı ve alt kısmındaki o pürüzsüzlük azaldı ve birkaç tane de noktasal şeyler ve biraz sarılık var sadece küçük bir alanda. İlk aldığımda bunların olmadığına eminim ki zaten impa ticaretten aldım. Özellikle de büyük 2 çiziğin ayna gibi birebir aynı ve simetrik olması acaba içine taktığım jiletlerden biri mi buna sebep oldu diye düşündürtmüyor değil. Daha önce bununla karşılaşan var mı? 1-2 çizikten rahatsız olacak birisi değilim ve çok da önemsemiyorum aslında ama eğer bir şekilde halledilebiliyorsa düzeltmek isterim. Acaba bu ileride paslanmaya yol açar mı? Yeni bir kafa almalı mıyım sizce? Malesef çok net fotoğraflarını çekemedim ama çıplak gözle daha net belli oluyor.

34j5h7m.jpg

155ny1x.jpg

2ngd453.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 654 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,152 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,011 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,566 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,798 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,575 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,341 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,005 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: