Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları
(14/05/2012, Saat: 16:27)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar bende Body Shop ve Wilkonson sentetik fırcaları var

Cok sert oldukları icin konforlu tıraş vermiyorlar. Biraz bastırınca bildiginiz igne gibi cilde egilimleri var.

Body shop biraz daha kullanıslı ancak Wilkonson ın durumu içler acısı.

İkisi de ısıyı tutamıyorlar. Yani ikinci perde buz gibi bir kopuk sizi bekliyor.

At kılı olanlarda acayip yumusak yani sacınızı dusunun aynen o sertlikte oyle oluncada bu sefer surtunmesi dusuk oluyor. yani sakalların arasında yeteri kadar nufus edemiyor.

Onun içinde domuz kılı veya porsuk bakmak lazım bence.

bence herkesin bir porsugu olmali(pure olan haric)
(16/03/2012, Saat: 15:14)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba!

Men-u sentetik kıllı fırçanın youtube daki tanıtım videolarından etkilenip premium modelini aldım. Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ve memnunum. Farklı sabun ve kremlerle denedim (Trumper violet, TOBS lemon & lime, Arko moist, TOBS lavender sabun vs..) az miktarda kremle gayet yoğun köpük yapıyor. Porsuk kadar yumuşak olmasa da yüzde tahriş yaratacak kadar sert değil. Özetle ben memnun kaldım. Men-u konusunda deneyimi olan varsa okumak isterim.

Tekrar merhaba ve hayırlı tıraşlar!

Üstat, bahsettiğiniz videolar bunlarsa ben de etkilendim; bende wilkinson ve body shop'un fırçaları var, wilkinson'un yüzüne bile bakılmaz ama body shop daha iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=w6LiDXJ3W...ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=gXQ1ywi7M...re=related

Eğer video doğruysa porsuk kılı fırçadan kat be kat daha fazla performans veriyor, kaliteli bir porsuk fırçadan önce bunu mu alsam acaba Smile

-not: hangi tür porsuk kılı fırçayla kıyaslandığı belli değil; siz yumuşaklık açısından ne tür bir porsukla kıyasladınız acaba?
elimdeki ws fırçaları alalı 4-5 yıl olmuştur. 2 tane almıştım. biri dağıldı gitti, yedeğini kullanmaya başlayalı 4 ay falan olmuştur heralde. iki fırçada da hayvani bi koku vardı. mesela en son aldığım fs silvertip fırçada böyle hayvansal bi koku almadım. bu ws fırçanın sentetikliği konusunda benim şüphem var. tabii kokulandırma yapıyorlarsa ona bişi diyemem Smile
2 gün önce 30 liraya body shop'tan bu fırçayı aldım. Fırçayı almamın nedeni kesinlikle vintage görüntüsü ve ahşap sapının verdiği o geleneksel duruşu. Oysa bu fırçaya defalarca bakıp sentetik olduğu için almamıştım. Yine maca root'un tıraş kremini de burada çok sıradan bulunduğu için almadım. O paraya değmeyeceğini söylüyor komşularımız. Neyse efendim ben fırçayı alıp ilk incelediğimde gördüm ki plastik de olsa fırçanın ucu o kadar iyi inceltilmiş ki çok yumuşak ve pürüzsüz bir yapısı var. Bu sabah ilk tıraşımı oldum ve izlenimlerim şöyle. Fırçanın sabun kaldırması gayet başarılı tabac sabunda bayağı işe yaradı. Ucu da yumuşak olduğundan yüzde hiçbir rahatsızlık ve batma yapmıyor hatta pure badger omega porsuk daha çok batma yapıyor buna nazaran. Ancak köpürtmesi pure bristle bir domuz gibi değil. en önemli dezavantajı da kıllar domuzdaki gibi esnek ve yumuşak olmadığından yüzünüze sürerken daire şeklinde açılmıyor, açarsınız ama çok köpük sıçratır etrafa. bu da yüzünüze fırçayla masaj yapmayı zorlaştırıyor. Yüzde köpürtme için hiç uygun değil, daha çok fırçanın yumuşak ucuyla duvara badana yapar gibi sürmeniz gerekiyor yüzünüze.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak şunu söyleyebiliriz ki amaç eğer köpük yapmaksa sentetik fırçayla da bu iş oluyor yani bence kötü bir kıl fırçadan çok daha iyidir. Zaten banyoda kullandığımız lifler de artık naylon değil mi ? Ama şurası da kesin ki yumuşamuş ve çatallanmış bir domuz fırçanın köpürtme ve yüze masaj yapma özeliğine de sahip değil. Yine de dolapda bulunması gereken estetik bir ürün.

(07/03/2012, Saat: 19:29)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sentetik kıllı tıraş fırçaları ile ilgili buradan bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Ben genelde hayvan kılı kullanmak istemeyen kişilerin tercih ettiğini biliyorum o kadar. Karakteri, sabun veya krem uyumluluğu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan da bilgileri ile bizi aydınlatmalarını talep ediyorum.

Pazartesi The Body Shop'a gittim, Maca root tıraş kremi için. Tesadüfen gördüğüm fırçayı şöyle bir inceledim. Ahşap bi sapı var, oldukça güzel. Fırça hoşuma gitti ama almadım. Bu arada kılları sentetik.

men-synthetic-shaving-brush_l.jpg
(27/03/2014, Saat: 16:10)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 gün önce 30 liraya body shop'tan bu fırçayı aldım. Fırçayı almamın nedeni kesinlikle vintage görüntüsü ve ahşap sapının verdiği o geleneksel duruşu. Oysa bu fırçaya defalarca bakıp sentetik olduğu için almamıştım. Yine maca root'un tıraş kremini de burada çok sıradan bulunduğu için almadım. O paraya değmeyeceğini söylüyor komşularımız. Neyse efendim ben fırçayı alıp ilk incelediğimde gördüm ki plastik de olsa fırçanın ucu o kadar iyi inceltilmiş ki çok yumuşak ve pürüzsüz bir yapısı var. Bu sabah ilk tıraşımı oldum ve izlenimlerim şöyle. Fırçanın sabun kaldırması gayet başarılı tabac sabunda bayağı işe yaradı. Ucu da yumuşak olduğundan yüzde hiçbir rahatsızlık ve batma yapmıyor hatta pure badger omega porsuk daha çok batma yapıyor buna nazaran. Ancak köpürtmesi pure bristle bir domuz gibi değil. en önemli dezavantajı da kıllar domuzdaki gibi esnek ve yumuşak olmadığından yüzünüze sürerken daire şeklinde açılmıyor, açarsınız ama çok köpük sıçratır etrafa. bu da yüzünüze fırçayla masaj yapmayı zorlaştırıyor. Yüzde köpürtme için hiç uygun değil, daha çok fırçanın yumuşak ucuyla duvara badana yapar gibi sürmeniz gerekiyor yüzünüze.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak şunu söyleyebiliriz ki amaç eğer köpük yapmaksa sentetik fırçayla da bu iş oluyor yani bence kötü bir kıl fırçadan çok daha iyidir. Zaten banyoda kullandığımız lifler de artık naylon değil mi ? Ama şurası da kesin ki yumuşamuş ve çatallanmış bir domuz fırçanın köpürtme ve yüze masaj yapma özeliğine de sahip değil. Yine de dolapda bulunması gereken estetik bir ürün.

Ben memnun kalmadım bu fırçadan Martin Hocam. Son kez, kremi, direk fırçaya sıkıp yüzde köpürtmeyi deneyeceğim, boyama metodu ile, belki bu şekilde işe yarar. Tata köpürtmeyi de, yüze kremi dağıtıp köpürtmeyi de denedim, sanırım direk kremi fırçaya sürüp köpürterek daha iyi performans alacağım. Göreceğiz.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
omega sentetik tıraş fırçası nasıldır? site sentetik olduğunu e-posta ile teyit etti. Kullanan ya da fikri olan arkaş var mı?
(01/12/2014, Saat: 18:27)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: omega sentetik tıraş fırçası nasıldır? site sentetik olduğunu e-posta ile teyit etti. Kullanan ya da fikri olan arkaş var mı?
Bir hata olmasın 10018 Domuz Kılıdır diye biliyorum ben.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Oraya yanlış yazılmıştır. Omega 10018 domuz kılı arkadaşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bir e-posta daha gönderdim siteye 10018 in tanıtımı var ve ürünün fotoğrafı yok diye. Bakalım ne diyecekler. Niva sintex bulamıyorum, banat ın sentetiği var fakat acaba nasıl?
Konu düzeltilmiştir, ürünün stok fotoğrafı olmadığı için siteye ürünün fotoğrafı konulamamıştır. İlginiz için teşekkür ederiz, saygılar.

Yukarıdaki cevap geldi siteden.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,092 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,024 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,591 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,301 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,717 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,539 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,347 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,866 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: